Mutluluğun Reçetesi by

Deneyimli Uzmanların Hayat İncileri

Birinin size yalan söylediğini nasıl anlarsınız?

YALAN NASIL ANLAŞILIR?

Günlük hayatta ki en çok karşılaştığımız problem karşımızdakinin samimi olup olmadığını sorgulamak. Bu sorgulama zihninizi oldukça yorabilir ve sizi yapmanız gereken işlerinizden mahrum bırakabilir. Günlük rutininizin bu gibi anlaşılması zor olan sorularla karışmaması için sizden birkaç dakika daha dikkatli bir şekilde yazıyı okumanızı rica ediyorum.

Denis Era şu anda online! >

 

Özellikle birbirini yeni tanımaya başlayan çiftlerde bu problem daha çok görülmektedir. Ne yazık ki biz insanoğlu kendini mükemmel olarak tanıtmak için hayali bir benlik kurup bu benliği tanışmanın ilk 2 ile 3 ayı size yansıtmaya çalışır. Tabiî ki bu mükemmel kahraman bir süre sonra yok olur fakat siz belki de çoktan hayalinizin hayat arkadaşı olarak düşündüğünüz kişilerin yalanlarına karşı körelmiş olabilirsiniz.

Özellikle ilk tanışmalarda dikkat etmeniz gereken durum sosyal medya ya da SMS üzerinden iletişim kurmak değil,  olabildiğince çok yüz yüze ilişkiler kurarak karşınızdakinin samimiyetini gözlemlemek olmalıdır. Bir diğer durum söylenen tüm sözlere bire bir inanmak değil, zamanla bu kişinin gerçek karakterini öğreneceğinizi bilmeniz aklınızın köşesinde hep olmalı.

 

 

Oldu ki ilişkinizde artık iş işten geçti ve bir yılı atlattınız, işte bu süreçten sonra en büyük âşıklar bile şüpheci yaklaşımlara başlar. Bu süreçte ise karşımızda ki kişinin beden diliyle durumu anlamanız mümkün.

Normal şartlar altında el hareketleri kişinin konuşmasıyla uyum içerisindedir. Ancak yalan söyleyen kişinin el hareketleriyle konuşması arasında bir uyumsuzluk vardır. Yani kişinin bedeni söylediği şeyleri tasdik edecek şekilde değil, uyumsuz ve farklı bir dilde hareket eder. Ya da yalan söyleyen kişi elleriyle aynı hareketi tekrarlamaya başlar yani elleriyle sürekli aynı hareketi yapar durur.

Karşımızdaki kişinin yalan attığını birde burun sayesinde anlayabiliriz. Evet, masallara konu olmuş pinokyo hikâyesi gibi. Beyin yalan attığında otomatik olarak buruna kaşınma sinyalleri verir işte karşınızdaki kişinin sizinle konuşurken sürekli burnunu kaşıması da yalanı gösteren bir durumdur.

 

Denis Era'yla falınızın 10dksı 1 Euro >

 

Kişi boğazını temizlemek maksadıyla hafifçe öksürür çünkü bedeni söylenilen yalanı kabul etmemekte ve onu dışarı atmak istemektedir. Öksürmekte bedenin otomatik olarak verdiği bir tepkidir.

Bir diğer ipucu olarak ise göz hareketleridir. Karşımızdaki kişi göz teması kurmaktan kaçınıyor ya da başını sürekli yere yöneltmesi de yalan söylediğini gösterir.

Son olarak da şunu eklemek lazım bu durumlar sadece ipucudur. Kişinin yalanı için size yol gösterebilir. Asla bir kanıt olarak sayılmaz, sayılsaydı böylelikle tutuklamak için yeterli tüm verileri bedenimiz verebilirdi.

DENİS ERA

Diğer en popüler yazılarımız:

 

 

 


Aşağıdaki yazılarımızı da beğenebilirsiniz...