Mutluluğun Reçetesi by

Deneyimli Uzmanların Hayat İncileri

Anti-depresan kullanımı hakkında bilmeniz gereken her şey!

Yaklaşık olarak 10 aydır içinde olduğum psikoloji dünyasının mesleki anlamda bana getirdiği birçok deneyimin yanında, bir o kadar da endişelerim artmaya başladı. Hani bir işin mutfağına girersiniz ve orada işlerin dışarıdan göründüğü gibi olmadığını görürsünüz ya işte tam da bunu söylüyorum.

Buradan baktıkça insanlığa üzülüyorum ve ulaşabildiğim her kitleye seslenmek istiyorum. Yaşamlarımızda ne yazık ki oldukça negatif etkiyle karşılaşıyoruz. İlişkilerimiz bitiyor, işlerimiz doğru gitmiyor, giderlerimiz kazançlarımıza göre oldukça artıyor, yaşam yerlerimizi değiştiriyoruz ya da yakınlarımızı kaybediyoruz. Ama şunu bilmeliyiz ki bunları yaşayan ne ilk ne de son kişi olacağız. Her insan için kendi yaşadığı zorluk o an için en zoru olabilir. Yapmamız gereken şeylerden biri kritik yönetimimizi doğru yapabilmek.

 

Fakat bizler ne yapıyoruz, biraz savaşmak ya da sorunun üstesinden gelmek yerine hemen bir anti-depresan alıyoruz. Son dönemle doktor kontrolü olmadan yaygınca kullanılmaya başladığını bire bir gözümle gördükçe oldukça üzülüyor ve endişeleniyorum. Biz insanoğlunun yaradılışında mücadele varken 20. Yüzyılda bu mücadele yerini pes etmeye bırakmış ve bir faciaya dönüşmek üzere.

Kontrolsüz kullanılan anti-depresan ilaçlar birçok hastalığa ve başarısızlığa sizi sürükler. Beyninizin doğru çalışmıyor olması da sizi daha çok yalnızlığa sürükleyecektir ve sonucu olarak intihar vakalarının ne kadar arttığı istatistik verilerinden de görülmektedir. Sakinleştirici ya da uyku ilaçlarını özellikle romantik ilişkilerin bitiminden sonra kullanmak oldukça yanlıştır. Bırakın rahat bir şekilde acınızı yaşayın. Duygusal beraberlikleriniz bittikten sonra olumlu sonuçlarla karşılaşabileceğinizi lütfen unutmayın. Uzun vadede daha güçlü ve hayata karşı daha farkında bir birey olarak yeniden doğmuş gibi olabilirsiniz.

 

 

Eğer bu süreçleri doğal seyrinde yaşamayıp kimyasal yollara başvurursanız o dönemi sadece bastırmış olursunuz ve bu sürecin daha ağır ve ömür boyu etkileri yaşamınıza etki eder. Bir sonra ki ilişkilerinizde bezer durumlara savunma oluşturamazsınız. Sizi bir ömür boyu yalnızlık bekleyebilir.

Denis Era'ya telefondan özel bir fal baktırmak için hemen tıklayınız.
HEMEN ARA

Çevrenizde bu kimyasal ilaçları verme yetkisi olan ya da ilaçları tedarik edebileceğiniz tüm etkenlerden kaçının. Doktorlar bunu vermediği sürece lütfen kullanmayın. Hatta birkaç doktor değiştirmelisiniz ve sonuç olarak sizi en tatmin eden taraftan ilerlemelisiniz.


Aşağıdaki yazılarımızı da beğenebilirsiniz...