Mutluluğun Reçetesi by

Deneyimli Uzmanların Hayat İncileri

İlişkiniz Evliliğe Gider Mi Nasıl Anlarsınız?

İlişkiniz Evliliğe Gider Mi Nasıl Anlarsınız?

Bir danışanım dolu dolu bir aşk yaşadı. Sevdaları dillere destandı ve artık evlilik konuları konuşulmaya başlanmıştı. Âmâ bu ilişki birden çatırdamaya ve erkeğin kaçmaları sonucu tamamen bitişe doğru gitti.

Bakalım hep birlikte neler oldu:

Erkek evlilik konusunu açtığı dönemler ciddiydi. Âmâ ruhen hazır değildi. O sadece hayalini paylaşmıştı yani sesli düşünmüştü. Maddi manevi anlamda zamana ihtiyacı varken bunu ilk etapta paylaşması ilişkinin dinamitlerini değiştirdi. Çünkü o ağızdan çıkan artık evlenmeliyiz cümlesi kızın birden hazırlık yapmasına, doğacak çocuklarının bile geleceğini planlamasına yol açtı. Beraber yürürken onlar o yollarda kız birkaç adım öne çıkmaya, hızlanmaya ve koşmaya başladı. Aradaki mesafeyi görmeden. Bu noktada erkek yavaşladı ve durdu. Yeniden düşünmeye ve doğru bir karar olup olmadığına baktı. Kendi hayalleri yeni yeni oluşuyorken kızın hayalleri de eklenince uyuşmadıkları noktaları fark etti. Nefes almak için yolun kenarına geçti ve oturdu. Kız geri dönüp onu yeniden yola koyulması için ısrar etti, zorladı ve baskı yaptı. Adamın kurduğu hayalleri oracıkta yıkıverdi. Çok sürmedi bu kriz ve acelecilik adamı soğuttu. Heyecanını bitirdi hevesini söndürdü.

 

 

Kız her gün isyan etti adamın peşinde paspas oldu her fedakârlığı yaptı ama ayrıldılar. Kız depresyon döneminde benimle tanıştı. Kendisine önce yaptığı hataları anlattım. Ve zor olsa da durması gerektiğinden bahsettim. 2 ay boyunca ilişkisiyle ilgili her şeyi rafa kaldırdı. Beklentilerini azalttı ayrılığı kabullendi ve bir daha adamı aramadı rahatsız etmedi. Verdiğim dualara sığındı. Bildiğim düşünce gücü ve imajinasyon tekniklerini uyguladı. Kendini motive etti güçlendi.

<<< İlişkinizi düzeltmek ve altın öneriler almak için Sezgi Akbulut'u arayın >>>

 

1 ay sonra adam mesaj attı cevap vermedi. Adam yine mesaj attı yine cevap vermedi. Telefon etti bakan olmadı. Derken o günlerde bir gece kulübünde karşılaştılar (kızın orda olduğunu çok iyi biliyordu sosyal medya sağ olsun. Tesadüfmüş gibi davrandı gelip yan masaya oturdu. Yüz yüzeydiler. Kız heyecanla bana ulaştı çok mutluydu yelkenler suya inebilirdi her an. Âmâ buna engel olmalıydım sonuçta bir çuval inciri berbat etmesine izin veremezdim ve sandalyenin yönünü değiştirmesini söyledim. Adama yüzünü dönecek şekilde. Tabi ki anlamadı ama bir öğretmen edasıyla ve tepkiyle söylememle dediklerimi yapmak zorunda kaldı. Biliyorum hevesi de kursağında. Hani o zamanında istemeyen, reddeden adam vardı ya mum gibi eridi masada pişman oldu suçluluk duydu. Çünkü artık istenmeyen kendisiydi ve kızın değerini bir kez daha anladı. Bu arada mekana gelme sebebi sadece kendini hatırlatmaktı.

 

 

Eğer o gece kız güleryüz gösterseydi ve konuşsaydı adamın içine su serpilecekti ama yine gidecekti. Sonraki günler mesajlar yağdı kıza ilanı aşklar ve özürler. Bu kez kararlılıkla hareket etti ve erkeğe nasıl bir ilişki istediğini anlattı. Eğer beklentisi karşılanmazsa sonsuza dek gideceğini de adama korkmadan anlatarak. Değer görmediği bir ilişkide ne pahasına olursa olsun çok sevse de gitmesi gerektiğini kavradı ve adam sırf bu sebeple kıza yeniden saygı duydu ve ilişkileri mutlu bir şekilde devam etti. Ve geçtiğimiz günlerde düğünlerine davet edildim. Bir çifte yardımcı olmanın gururu ve mutluluğuyla gittim. Sizlerin de ilişki problemleri varsa beni arayın ve size yardımcı olacağım.

<<< Sezgi Akbulut'tan Tarot Aşk Falı yorumunuzu telefondan alın >>>

 

Uzmanlarımızın en popüler diğer yazıları:

İLİŞKİNİZ BİTTİ Mİ BENCE HAYIR

2017’de Hamile Kalmak İçin En Uygun Günler

SEVGİNİZİ NASIL İFADE EDERSİNİZ?


Aşağıdaki yazılarımızı da beğenebilirsiniz...