Mutluluğun Reçetesi by

Deneyimli Uzmanların Hayat İncileri

Gerçekten sevdiğinize aşık mısınız yoksa?

 Gerçekten sevdiğinize aşık mısınız yoksa?

Hayatta unutamayacağınız en büyük pişmanlık,

Pişman olurum diye yapmadıklarınızdır.

-Tolstoy-

Bugün Tolstoy’un o güzel sözüyle giriş yapmak istedim. Günlerdir aldığım ayrılıktan geri dönme aramalarında bana sürekli sorulan soru ne zaman geri dönecek oluyor. Bu dönemde özellikle ayrılık vakalarının çoğu kadınların tarafından gerçekleştiriliyor bunun da sebebi bahar gerginliği. Evet, bu günler de baharın o ışıl ışıl görkemi aslında kadınların için kuşku uyandırıyor. Şöyle ki bu güzel günler de şüpheci olma eğilimi gösteren kadınların birçoğu erkekleri sorularda boğuyor. Sonra da yine başka kadın danışanlar olmak üzere kendileri ayrıldığı halden karşı taraftan geri dönüş bekliyor. Kabahatli taraf kendileri olduğu halde gururlarına asla nem kaptırmayan o güzel yürekli insanlarıma burada söyleyeceklerim var.

 

Bir kere aşk "bir kimseye ya da bir şeye karşı duyulan aşırı sevgi ve bağlılık duygusu’’ anlamına gelir. Siz bu duyguyu yaşarken bir gaflete kapılıp ayrıldınız diyelim ki. Ama aşırı sevgi ve bağlılık kelimesi sizin gurur yapmanıza izin vermez bunu insanın içindeki hücreleri izin vermez.

Yani siz âşık değilsiniz ki karşınızda ki size geri gelsin. Üstelik karşımızda ki kişi bir oyun hamuru değil gel dediğimizde gelsin git dediğimizde gitsin. Bu kadar çok gurur yapıp siz aramazsanız sonra neden aramadım diye pişman olacaksınız diyor Tolstoy abimiz. Biraz büyük sözü dinlemek de fayda var.

 

İlişkinizde içinizde ki yaşadığınız o fırtınanın adı tamamıyla ‘’ HIRS ‘’

Gelelim hırs duygusunun tanımına: ‘’Bir şeyi elde etmek için duyulan güçlü istek, tutku.‘’

Gördünüz mü ne kadar da siz. O içinizde ki kuvvetli ve aşırı duygunun adına aşk dediğinizde orada kaybetmiş oluyorsunuz. Ama siz hırsınız olduğunu bir kabul etseniz geri gelmesi belki daha kolay. Bir de bunun üzerine kendinizi âşık olduğunuza inandırıp sonrada aşk acısı çekmenize de diyecek hiçbir şeyim yok.

 

<<< Denis Erayla baş başa özel fal baktırmak için tıklayınız >>>

Eğer o an o kişiyi istiyor ve hatalıysanız. Geri dönüp af dilemek de büyük bir erdemliktir.

 

Haftanın diğer popüler yazılarına göz atın:

Bio Enerji ve Uygulanışı

İlkbahar Burç Yorumları

İş Yerinde Burçların Uyumu

Ya Ben Ya Onlar!


Aşağıdaki yazılarımızı da beğenebilirsiniz...