Mutluluğun Reçetesi by

Deneyimli Uzmanların Hayat İncileri

Saçınızın Daha Hızlı Uzamasını Nasıl Sağlarsınız?

Elif Kalendaroğlu

Elif Kalendaroğlu

SAÇINIZIN DAHA HIZLI UZAMASINI NASIL SAĞLARSINIZ?

 Saç, bir kadının en önemli aksesuarlarıdır. Kimi kadınlar kısa saçları severken, kimi kadınlar uzun saçlarını kesmeye kıyamazlar. 

 Bayanların canları sıkıldığında, depresyona girdiklerinde, kendilerinde bir değişiklik istedikleri ve yaptıkları ilk şey ya saçlarını kestirmek ya da boyatmaktır. Bir bayanın kendisine yaptığı bakımın tamamlayıcısı rolünü üstlenen saçlar renk, uzunluk, şekil olarak oldukça önemlidir.

<<<< Su Falıyla Geleceğinize Işık Tutmak İster Misiniz? >>>> 

 İşte, saçların hızlı uzamasının formülleri;

 - Saç bakımı saç köklerinden başlar. Saç tellerinin dokusu ne kadar iyi, ne kadar parlak olursa olsun saç köklerine gereken özeni göstermezseniz saçlarınız bir süre sonra zayıf ve donuk görünmeye başlayacaktır.

-Saç köklerini güçlendirmek için yapmanız gereken 3 şey var; birincisi saç derisini temiz tutarak bakteri, yağ oluşumunu engellemek, ikincisi düzenli masaj yaparak kan dolaşımını arttırmak, üçüncüsü ise doğal yağlarla kurumasını engellemek. Bu 3 temel kuralı uygularsanız saç köklerini güçlendirip, cilt hastalıklarına ve kepeğe karşı koruma sağlamış olursunuz.

- Saç toplamanın rahatlığı ve şıklığından vazgeçememenizi anlıyoruz. Oysa tepeden sımsıkı toplayıp lastikle tutturmak saçınıza yapacağınız en büyük kötülüklerden biri. Özellikle sıkı at kuyruğu modeli, saç köklerini gererek geri dönüşü olmayan bir tahribata yol açıyor.

<<< İlk 10dk falınız yalnızca 4 TL >>> Hoşgeldin Promosyonunu Keşfet

- Saçın yıpranmasına sebep olan unsurlardan biri de düzenli olarak ısı uygulamak. Yüksek ısı, saç kırılmasına sebep oluyor ve saçın doğal uzama sürecini yavaşlatıyor.

- Kalın ve kıvırcık, ince ve düz... Saç tipiniz ne olursa olsun ıslak saçınızı tarama alışkanlığına bir son vermelisiniz. Islak saçın elastikiyeti onu kırılmalara ve kopmalara çok daha fazla meyilli hale getiriyor. Saçınız duştan sonra iflah olmaz şekilde dolaşıyorsa düğümleri parmaklarınızla açmayı deneyebilirsiniz.

Bunları da Seveceksiniz

 Ay Takvimine Göre Saç Kesimi

Burçlara Göre Gelin Saçı Modelleri

Rüyada saçlarının dökülmesi ne anlama gelir?

 


Elif Kalendaroğlu

Elif Kalendaroğlu

Aşağıdaki yazılarımızı da beğenebilirsiniz...