Mutluluğun Reçetesi by

Deneyimli Uzmanların Hayat İncileri

Hayat ve Mutluluk: Mutluluğu Yakalamanın Sırrı Nedir?

 

Hayat ve Mutluluk


Hayatta hep bir arayış ve merak içerisindeyiz. Tüm yaşamımız boyunca hep bir şeyleri merak ederiz, bilinmeyen ilgimizi çeker hatta bazen öğrenmekten korktuğumuz cevapları bile öğrenmek isteriz. Hayatı ve şartları öyle zorlarız ki farkında bile olmayız bu kadar çok istediğimiz şey gerçekten bize mutluluk getirecek mi? Asıl görmezden geldiğimiz soru da budur zaten “Gerçekten hayırlısı bu mu benim için?” ama biz hırsımızdan, egomuzdan kaynaklı asla bu soruyu sormayız kendimize sadece istiyorum olacak mı? deriz.

 

<<<< Hayatınız Hakkında Tavsiyeler 7/24 Astrocenter'da >>>>>

 

Ben bu hayatı yaşarken hep dersler almaya çalıştım, buradaki görevimi sorgulamaya çalıştım. Sizlere de tavsiye ederim bu sorgulamayı. İnanın ki hatalara sebep olan ya da çektiğimiz sıkıntıların nedeni olan göremediğimiz, gözden kaçan o kadar detay var ki… Belki de tekrar tekrar bu hataları yapıyoruz ruhumuz acı çekiyor akıllanmıyoruz. Hep aynı konular, kişiler üzerinde ısrarcı oluyoruz ve kısacık hayatta mutluluğu tadamadan yok olup gidiyoruz. Oysa hayatın bize sunduklarıyla mutlu olsak gözlerimizin, yüreğimizin ısrarla göremediği, hissedemediği o yüreği görsek sevilsek daha mutlu olmaz mıyız? Ya da farklı bir yeteneğimiz varsa niye hala aynı işte kalma ısrarcılığı, niye fırsatları kaçırmaya göz yummak. Hak ettiğimiz en iyi hayatı yaşamak için farklı bakış açıları kazandırmalıyız kendimize ve affedici, iyileştirici olmalıyız.

<<<< Turna ile İlk Falınıza Özel : ilk 10 dk yalnızca 1 Euro! >>>>

Çevremizde o kadar güzel şey varken hep en olumsuzuna, en kötüsüne takılır aklımız. Bu düşünce şekli de daima mutsuzluğu getirir yüreklerimize. Dersler, tecrübeler hep hatalardan oluşur ve bizi biz yapan şeylerdir. Hata yapmamak için kendimizi kısıtlarsak yanlış kararlar almış olmaktan başka bir şey yapmayız. Biraz Tarot kartları içindeki 0-Deli kartının anlamı gibi olmalıyız biraz da 9-Ermiş gibi olmalıyız yani biraz deli dolu hayatı yaşarken biraz da sağduyulu ve olgunluk ile dengelemeliyiz hayatımızı.

Mutluluk sadece ve sadece içimizde bunu asla unutmamanızı dilerim.

Turna GÖKTÜRK

 

Bunları da Seveceksiniz:

Turna'nın Yazısı : 7 Temmuz Sirius Yıldızı ve Kaderiniz 

Aldatan Erkeklerin 10 Gizli Ortak Noktası

Sizi Seviyor mu Yoksa Sizden Faydalanıyor mu?


Aşağıdaki yazılarımızı da beğenebilirsiniz...