Mutluluğun Reçetesi by

Deneyimli Uzmanların Hayat İncileri

Ruh Eşin Nerede? 7 Maddede Onu Bulmaya Hazır Mısın?

Ruh Eşin Nerede? 7 Maddede Onu Bulmaya Hazır Mısın?

Adın ne? Şimdi nerede, kiminlesin? Ne düşünüyorsun, iyi misin?

Aynı gökyüzünün altında, belki aynı şehrin gürültüsünde, aynı sayıda attığımız şekerli kahvemizi yudumlarken düşünüverdim işte seni. Sokaklar insan dolu, kaldırımlarda başı boş bir sürü köpek. İstanbul'un serseri martıları bir kuru simitin kavgasına düşmüşler yine. Balkonlarda öğleden sonralarını bir bardak sütle geçiştiren teyzeler, her gün aynı saatte aynı konuyu konuşurken aklıma giriverdin işte. Söylesene, sen de hiç düşündün mü beni? Aklına iliştim mi hiç uyumadan önce, öylesine bir Cumartesi gecesi? Ellerim senin için var, yüzüm nefesin için. Hatalarımız, zaaflarımız, korkularımız aynı. Hiç kimsenin düşüncesine aldırmayıp boş vermeyi seçtiğimiz an aynı. Hayatı ıskaladığımızı sandığımız o küçücük dakikada çizdiğimiz yol aynı. "Her şey bitti" diyip başımızı eğerken, duvarlara sustuğumuz şey aynı. Sanki aynı belediye işçileri süpürmüşler gibi üzüntülerimizi, ağzımız kulaklarımızda uyandığımız sabahlar aynı. 

➼ Astrocenter Uzmanlarıyla ilk 10dk görüşmen 4 TL!


Hem ne var ki, herkes sevildiğini umarak yaşar hayatta. Umudunun tükendiği zamanın en dibinde, annenin bile başını okşayıp "geçti" demediği anda, bir kurtarıcı melek bekler tanrıdan. Aynı düşünüp aynı zevkte olan, aslında bu kadar benzerliğe şaşarken bütün zıtlığıyla eksik kalmış yanını kulağına fısıldayan bir insan var yerini bilmediğin.  Ben burada, adını nefesimde yaşatarak büyütüyorum seni. Bekliyorum, önüme Tanrı'nın çiçeklerini dökeceğin anı bekliyorum şimdi. Ve biliyorum, göğsün yükselip alçalıyor benimle beraber. Bir yerlerde artığımız kalıyor arkamızdan ağlayan. 

☼ Astrolog Selin Karahan ile size özel danışmanlık alın!Buradayım. Sana benziyor yüzüm, hareketlerim, yeteneklerim. Aynı şeye inanıp, aynı dualar için açıyoruz ellerimizi. Aynı insanlarla anlaşıp, aynı fikirleri döküyoruz eteklerimizden. Gel, eksik kalmış bir yanım var tamamlamanı bekleyen. Gel ki, gününü kurtarmış bir baba gibi şükür dolsun ellerim. Hayata aynı pencereden bakıp, aynı şeylere öfkelenelim boş yere. Sessiz kalalım, sessizliğimizde bile zihnimiz sarmalasın birbirini. Aynı yalanı söyleyemediğimiz için titresin dudaklarımız. Düşüp dizlerimiz parçalandığında bir baba gibi arkamızda olsun güvenimiz. Diğerleri olmasın "biz" olduğumuzda. Bir medcezir gibi çekilirken birbirimize, sanki öyle değilmiş gibi inkar edelim. Kusurlarımızı, hatalarımızı evladımız gibi sevelim. Öyle bir aşık olalım ki; ayrılık çıksın lugatımızdan. Aç kalsak, bir ekmeği bölüşelim sessizce. Ve öyle bir sevişelim ki; tek bir vücutta, sanki tek bir insanmışcasına.. 

Adın ne? Şimdi nerede, kiminlesin? Ne düşünüyorsun, iyi misin?

 

RUH EŞİMİZ DEĞİLSE?


Ne aşk, ne tutku, ne de heyecan... Yoldan geçerken iki saniyeliğine yüzünü görüp geçtiğimiz insanlardan bir farkı yoktur aslında. "Yakışıklı" ya da "güzel" diyip bedenen aşık olduğumuz bu insanlar, herhangi biri sıfatındadır bizim için. Elbette güzel anlarımız, beraberce geçirdiğimiz yaşanılası bir sürü sabaha uyanmışızdır. Ama gerçekten dolu dolu yaşayıp, hayatı damarlarımızda hissettiren gerçek ruh eşimizin yerini doldurmayacaktır. 

☞ Ruh eşinizi bulmakta Astrolog Selin'den yardım alın ☜"Ruh eşi mi? Ben düzgün, hali vakti yerinde olan birini bulsam evleneceğim." diyorsunuz değil mi? Hemen bu düşünceleri tavan arasına kaldırın ve yepyeni bir sayfa açın. Şöyle düşünün; nüfusun yarısının karşı cinsimizin olduğu bir dünyada yaşıyoruz. Elbette bize uygun, bizim gibi yeni boşanmış ya da aradığını bulamayan, hep yanlış kişilerle mutsuz olmaktan insanlara değer vermeye korkan bir sürü insan var. Neden onlardan biri ruh eşimiz olmasın? Ya da önce şu soruyu sormak gerek, "neden onu bulmaya üşeniyoruz?"

Evlilik programlarına çıkıp "Evi olsun, arabası olsun, bir de beni taşısın" diye kendini küçük kutulara hapsedip, aradığı kriterde birini bulunca "Yeter işte, daha ne olsun?" diyen insanlar çoğalıyor. Peki hiç düşünmüyorlar mı "benim ruhumu taşıyacak mı?" diye? Düşünsenize; sabahları siz uyumayı tercih ederken sabahın köründe kalkan, çok severek aldığınız elbiseye aynada bakarken "ay ne kadar çirkin, hemen çıkart o elbiseyi!" diyen bir eşle aynı çatı altındasınız. Sizce ne kadar mutlu bir evlilik olabilir? Kafamızı kumdan çıkartıp hayatın gizemini çözmek gerek..

 

RUH EŞİNİZİ BULMAYA NE DERSİNİZ?

İnsan tek başına, bağımsız bir varlık olarak dünyaya gelmiyor aslında. Siyah ve beyaz, gündüz ve gece, iyi ve kötü nasıl birbirini tamamlıyorsa; sizi de her bakımdan tamamlayan bir nefes var dünyada. Ama tabi ki önemli olan, bu insanı bulmak için bir adım atmak. Eğer bu adımı da attıysanız buluşma vakti kapınıza dayanmış demektir.. Aslında evliliklerde kişinin ruh eşini bulması çok nadir bir durum. İyi günde kötü günde, hastalıkta ve sağlıkta hep yanında olmaya söz vererek evlendiğimiz eşimizle hep mutlu olacağımıza inanıyoruz, peki ya sonra? Aman çocuğum annesiz/babasız büyümesin, aman yuvam yıkılmasın diye bir de bakıyoruz ki yalnız kalmışız.. Sadece hoşgörüye dayanan, karşılıklı sevginin ve aşkın bittiği bir evlilik elde kalan.. 

♛ Sibel Karahan ile Doğum haritanızı çıkarın ♛


"Pozitif düşün, pozitif olsun." Ne kadar doğru bir laf! Hayatta olumlu giden şeylerimiz olduğu gibi;  bizi mutsuz eden, hiç olmasa daha iyiymiş gibi hissettiren şeyler de oluyor elbette. Hiç kimsenin hayatı mükemmel değil. Ama önemli olan hayatı mükemmel yapmaktan ziyade, negatif giden olaylardan da bir ders çıkartmak. Bazıları buna "pollyannacılık" dese bile ben "hayata iki yönünden de bakabilmek" diyorum. Mesela ayrıldıktan sonra tamamen hata sayıp üstüne çizik attığınız biriyle zaman geçirdiniz, sevgili oldunuz. Bu kişiden ayrıldıktan sonra "Boş yere zaman harcamıştım, ne olacak benim bu halim?" diyip peçeteleri ıslatacağınıza, "Ben bu kişiden ne öğrendim? Eksiklerim ne oldu, bundan sonra nasıl biri olmalıyım?" ı düşünmeniz gerekir. Birincisini düşündüğünüz zaman ömrünüzden çıkartacağınız seneleri hesap eder gibiyim. 

Peki ruh eşinizi nasıl bulacaksınız? Çok zor ve imkansız gibi gelebilir. İnsan bir insanı isterken önce kendisine bakmalı. Ruh eşini istiyorsun tamam, peki ona ne vereceksin? Sen neyi ne kadar verebilirsin de karşındakinden de onu bekliyorsun? Önce bunları düşünmek lazım. Ondan sadakat bekliyorsak güvenilir, sevgi bekliyorsak önce bizim sevgi dolu olmamız şart ki onu çekebilelim. 

Ve size bir sır; karşınıza çıkan insanlar sizin dünyanızı, endişelerinizi ve korkularınızı yansıtır. "Bana göre değilsin" diyip itelemek yerine, sizin istediğiniz şeyleri ona hissettirebilecek yapıda olup olmadığınızı sorgulayın. İşte o zaman çekim yasasını harekete geçirecek ve ruh eşinize "merhaba!" diyeceksiniz...

❣ Selin Karahan ile Ruh Eşini Bul! İlk 10dk 4TL ❣

EŞ RUHA GİDEN 7 MADDE

Bir insanın on parmağının onunun izi de birbirinden farklıyken, sol gözümüz sağ gözümüzden küçük ve her bir kar tanesi yere birbirine değmeden düşerken; bir eşiniz var ruhunu satır satır okuduğunuz... Peki ona ulaşmak için ne yapıyoruz?
İşte size 7 küçük püf noktası...

Madde 1: Her sabah uyandığınızda evrene vereceğiniz ilk mesaj şu olacak: "Günaydın eş ruhum, ideal eşim." Sonra ona o günkü planlarınızdan bahsedeceksiniz. "Bugün saat 8'de uyandım, saat 10'da kuafördeyim. Akşam 10'da köşedeki cafede her zamanki kahvemden içeceğim. Eğer beni görmek istiyorsan, nerede olacağımı biliyorsun.." Kulağa komik geliyor değil mi?

Madde 2: Şimdi belki de en önemli maddeyi açıklıyorum. "Mantığınız." O size şimdiden "Ruhsal telefonla ruh eşi mi çağırılır canım? Saçma.." dedi değil mi?  Ama Erhard F. Freitag, ruhsal olarak hazır olan insanlar için aynı sonuçlara ulaşıldığını savunuyor. Tamam kabul, kulağa komik geliyor. Ama binlerce yıllık birikime sahip filozoflar, kendini dar kalıplar içine sokan mantığın artık kurtulması gerektiği kanaatinde..

Madde 3: "Aynı frekanslar buluşur, birbirlerine uyum sağlar ve güçlenirler. Alıcı ve verici; tıpkı geceyle gündüz, kadınla erkek, yaşamla ölüm gibi birbirlerine aittirler. " diyor Freitag. Yani emin olabilirsiniz ki; ruhsal dünyada boşluğa saldığımız birçok enerji, başkalarının ve özellikle buna ihtiyacı olanların kapısını çalıyor..

♡♡ Doğum tarihinizle Aşk Uyumunuzu ölçün ♡♡Madde 4: Ruh eşinizi bulmak için yapmanız gerekenler kadar, yapmamanız gereken şeyler de var elbette. Bunlardan en önemlisi, kendi istediğiniz ruh eşinizi yaratıp dikkatinizi ona vermemek. "Güvenilir, sadık, yakışıklı/güzel, olsun" gibi sınırlar koymamak.. Tamamen size, ruhumuza ve kişiliğimize uyan bir eşi çağırmazsanız, muhtemelen eş ruhunuzun size gelmesine de engel olacaksınız...

Madde 5:  Şimdi sizlere belki de kafanızı en çok karıştıran şeyi açıklayacağım. "Fiziksel benzerlik." İstediğiniz kadar aynı zevkte, aynı huylarda olun; istediğiniz yetenekler ortak olsun, fiziksel yakınlığınız olmadığı sürece ruh eşi olma imkanınız yok... Tabii burada bahsettiğim kaş ya da göz benzerliği değil. Boy, kilo vb. fiziksel özelliklerin benzerliği şart olmalı ki, ruhumuz da birbiriyle bütünleşsin...

Madde 6: Ruh eşi diyince ilk akla gelen şey "aşk" oluyor şimdilerde... Bu sadece "evlenip yastığa baş konulması, beraber yaşanılıp çocuklar büyütülmesi gereken insan" olarak algılanıyor, ancak ortada kocaman bir yanlış var. Ruh eşimiz dostumuz da olabilir, patronumuz da. Yoldan geçerken çarpıp özür dilediğimiz ve oracıkta bırakıp gittiğimiz insan da olabilir, para üstü veren kasiyer kız da. Yani anlayacağınız, pembe dizi romantizminden kurtulmak gerek...

Madde 7: Peki gördüğünüzde ne hissedeceksiniz? Bütün hayatınız boyunca birbirinizi aradığınız duygusu. Onu bulduğunuzdan kaynaklanan derin bir rahatlama ve içsel tatmin olma hali. Neredeyse bütün bir benliğin bütünleştiğine; duyguların, inançların, düşüncelerin eşini bulduğuna duyulan sarsılmaz bir inanç... Tebrikler, ruh eşinizi buldunuz! Şimdi hayatın tadını çıkartma zamanı...

Ruh eşinizi bulmaktan vazgeçmemeniz dileğiyle... Hepinize iyi şanslar! 

Bunları da Seveceksiniz

2018 Yılı Numeroloji Hesaplama - Aşk Numaran Ne? 

Erkekler neden ciddi ilişkiden korkarlar?

Doğru erkekle mi birliktesiniz ? 11 Maddede Anlayın!


Aşağıdaki yazılarımızı da beğenebilirsiniz...