Mutluluğun Reçetesi by

Deneyimli Uzmanların Hayat İncileri

Aşk ve Ayrılık Acısını Atlatmanın Yolları Nelerdir?

 

Ayrılık acısını atlatmanın yolları

Aşk, hayatımızda yaşadığımız en güzel duygudur. Keşke ayrılıklar olmasa! Uzun süren bir ilişkinin bitmesi elbette üzücü ve aşık olan kişinin çok zor günler geçirmesi muhtemeldir. Bir şey yiyip içememek, psikolojik bunalımlar, uyku problemleri kaçınılmaz olabilir.

Yalnız kalmak isteyebilir ya da ağlama krizlerine girebiliriz. Bu zor günleri atlatmak elbette çok yorucu fakat güçlü olmak zorundayız! Unutmamalıyız ki hayatta önemli şey sağlığımız.

ask acisi

 

Bilmeliyiz ki güzel günler elbet gelecek. Bu zor süreci kabullenmek ve pozitif düşünmeye çalışmak ne kadar zor olsa da başarmalıyız, güçlü durmak zorundayız. Bu süreç ilişkinin süresi ve derinliğine göre değişse de biz elimizden geldiğince pozitif düşünelim.

Uzmanımıza her konuda danışabilirsiniz ✔✔✔

Unutmamalıyız ki her şeyin ilacı olan zaman bizim de ilacımız olup bu depresyondan bizi kurtaracaktır.

Eğer ilişkinizin sizin yüzünüzden bittiğini düşünüyorsanız; kendinizi acımasızca suçlamayın. Her biten ilişkiden dersler almak sizin için önemlidir. Felsefe yapmak gerekirse, her insanın doğruları farklıdır ve kendimizi suçlamayı bir kenara bırakıp biten her ilişkiyi normal karşılamak gerekir.

macera

 

Ayrılık acısını hafifletmek için küçük gezilere çıkmak, tatil yapmak, sinemaya gitmek,  kitap okumak size iyi gelecektir. Güzel şiirler okuyun, duygularınızı kağıda dökün faydasını göreceksiniz. Sevdiğiniz bir arkadaşınızla kahve içip dertleşmek de size iyi gelecektir.

❤ İlk 10 dakika yalnızca 4,5 lira ❤

genç kadin

Bu zor günlerin geçeceğini unutmayın. Yalnızca biraz zamana ihtiyacınız var. Spor yapmak, doğada sessizce yürümek de size ayrı bir keyif verebilir. En azından acınızı biraz olsun hafifletebilir. Biten ilişkide karşı tarafın sosyal medya hesaplarını asla takip etmeyin.

İlişkinizde kötü olan yönleri düşünün, zaten ilişkiniz çok yıpranmıştı, zor günler yaşamıştınız.

Unutmayın ki bitmesi gerekiyordu ve bitti, zor günler geçecek, sadece biraz zamana ihtiyacınız var.

 

Diğer popüler yazılarımıza da göz atın:

Profesyonel falcılarla nasıl telefondan falıma baktırabilirim?

İş ve özel hayatım arasındaki dengeyi nasıl kurabilirim?

Psikolojik hastalıklar ve belirtileri nelerdir?


Aşağıdaki yazılarımızı da beğenebilirsiniz...