Mutluluğun Reçetesi by

Deneyimli Uzmanların Hayat İncileri

Cinselliğe Dair Bilmedikleriniz! Kadınlarda Cinsel Hayat

Elif Kalendaroğlu

Elif Kalendaroğlu

 

Cinselliğe dair bilmedikleriniz!

Her kadın cinsellik hakkında konuşmayı ve daha fazla şey öğrenmeyi sever. Ancak araştırmalara göre kadınların yalnızca yüzde 30’u, cinsel birbirliktelikten gerçek anlamında tatmin olarak ayrılıyor. Bunun en önemli nedenlerinden biri de kadınların kendi vücudunu ve cinselliği tam olarak tanımaması. Kadın cinselliğiyle ilgili bilinmesi gerekenleri sizin için yazdık.

İşte cinselliğe dair bilmediğiniz her şey:

 


Türkiye'nin en iyi falcılarına danışmak için arayın: 00902129002511


- Mastürbasyon

Mastürbasyon, kişinin, cinsel tatmin sağlamak amacıyla cinsel organını el ya da bir araç yardımıyla uyarmasıdır. Mastürbasyon, birçok toplumda ayıp ya da günah olarak grülse de, aslında bir kadının kendi bedenini tanıması için çok önemlidir. Her ne kadar yasak gibi görülse de, çoğu kadın mastürbasyon yapar, yalnızca yaptığını itiraf etmez!

- Orgazm

Orgazm, sevişme sırasında cinsel hazzın en yoğun şekilde yaşandığı, en yüksek noktadır. Orgazm sırasında vücutta yoğun bir zevk hissi, vajinada ve vücudun çeşitli yerlerinde kasılmalar, titreme gibi belirtiler görülür. Kadınlarda, sadece düşünce yolu ile de hiçbir fiziksel temas olmadan orgazm yaşanabilir. Ancak kadın orgazmı, erkek orgazmına göre daha zor ulaşılabilir; öyle ki yapılan araştırmalar dünyada kadınların 3’te 1’inin hayatı boyunca hiç orgazm olmadığını söylüyor.


İlişkinizdeki tüm sorunları Türkiye'nin en iyi uzmanlarıyla konuşun >


Vibratör

Vibratör” kelimesi artık kadın mastürbasyonuyla eşleşmiş halde. Değişik boyutlarda ve şekillerde satılan bu ürün, kadınların vajina ve klitoris çevresini titreşimle uyararak cinsel hazza ulaşmasına yardımcı oluyor.

Klitoris

Klitoris en temelde kadınların cinsel haz almasına yarayan organdır. Vajina dudakları arasında bulunur. Çok yoğun sinir hücrelerinden oluşan bu bölüm, cinsel ilişki sırasında uyarılır ve kadının orgazma ulaşmasını sağlar. Her kadın farklıdır, bu yüzden her kadın farklı noktalardan uyarılır. Klitorisin önemi burada ortaya çıkıyor. Çünkü kadınların yüzde 30 gibi büyük bir bölümü, cinsel ilişki sırasında klitorisle temas olmadığı için orgazm olamıyor. 


İlişkilerde daha güçlü ve kendinden emin olmanın sırları uzmanlarımızda >


- Kegel egzersizi

Bu bir egzersiz türüdür ve kadınlarda pubis ve pelvis kaslarınız güçlenmesini sağlar.  Kegel egzersizi, idrarınız geldiğinde tutuyormuş gibi, vajina kaslarınızı sıkıp bırakmanızla yapılır. Seks esnasında kendinizi kontrol etmenizi, kolay orgazm olmanızı, vajina etrafındaki kan dolaşımının hızlanmasını sağlar.

- Kadın orgazmı hamileliği teşvik edebilir

Araştırmalara göre kadının zevk aldığı ve orgazma ulaştığı bir cinsel birleşmeden sonra hamile kalma olasılığının artıyor olabileceği ortaya çıktı.

 

Diğer popüler yazılarımız:

 

 

 


Elif Kalendaroğlu

Elif Kalendaroğlu

Aşağıdaki yazılarımızı da beğenebilirsiniz...