Mutluluğun Reçetesi by

Deneyimli Uzmanların Hayat İncileri

Burçlar Nasıl Düşünür? Burçlara Göre Düşünce Analizi

 

Hangi Burç Olsam Nasıl Düşünürdüm? 


Eğer ben ‘’koç’’ olsaydım, bir kere düşünmezdim! Düşünmeye vaktim olmazdı! Aklıma bir şey gelirdi ve yapardım! Sonra onu tamamlamaya çalışırken bir bakmışım, yeni bir şeye meydan okuyarak yola çıkmışım! Kaslarımı ve bedenimin gücünü sergilemek isterdim! Ha düşünüyorduk değil mi? Neyse ki önce yapar, vakit bulursam bir ara konunun şöyle bir üzerinden geçerdim!

Eğer ben ‘’boğa’’ olsaydım, düşünür dururdum da bir karar verip harekete geçene kadar bir hal olurdum! Sağlamcıydım! Yaş tahtaya basmak istemezdim! İnanmam gerekirdi hem adım atacağım işe hem de bu işin üstesinden gelebileceğime! İnadım tutabilirdi tedirginlik duyarsam! Kimse beni öyle çekip götüremezdi! Ben istersem, önümü görmüşsem, popomu kaldırır, işi tamamlamadan da oturmazdım!

Eğer ben ‘’ikizler’’ olsaydım, çiçekten çiçeğe konar, hepsine bir bakar bakıştırırdım! Öğrenmeye bayılırdım! Ne bulursam toplar bir kenara koyardım! Mutlaka bir işe yarardı! Bırakırdım ortaya, bir ihtiyacı olan bulur alırdı! Bol bol konuşurdum, ne varsa içimde döker rahatlardım, beni çekerse dinlerdim, içinden işe yarayacak gibi olanları itinayla süzerdim, olmadık yerde olmadık bilgi de açığa çıkabilirdi, neyse ben yeni şeyler öğrenmeliydim, oturup bunu düşünecek değildim!

Eğer ben ‘’yengeç’’ olsaydım, çok duygulu olurdum… Hassas ruhum salınırdı ortalıkta! Beslemek, büyütmek isterdim! Sorumluluk duyardım sevdiğime ve benim için değerli olana! Düşünürdüm, n’apmalı, ne etmeli, onda neleri harekete geçirmeli! Romantik kokular hayal ederdim, mum ışığında bir sevgili beklerdim, baktım öküz, sessizce kabuğuma çekilirdim! Alınırdım, küserdim! Bunun ötesine geçip yüreğimin sesiyle hareket ettiğimde, anlamaya başlardım…

Eğer ben ‘’aslan’’ olsaydım, içim içime sığmazdı! Kendimi, ihtişamımı göstermek isterdim! Nasıl da sağlam bir oyun çıkarır, herkesi kendime hayran bırakırdım! Kendimi göstermek beni mutlu ederdi! Bunu ne kadar yapabildiğimle, yapabileceğimle ilgilenirdim daha çok! Kendimi bulabildiğim, kendim olabildiğim her şey iyi gelirdi bana! Aklımdaki, olayın benimle kurduğu bağlantı ve bu bağlantının ne kadar bendeki o eşsiz mücevheri ortaya çıkardığı olurdu!

Astrlojik Danışman Hüseyin Akdağ ile İlişki Haritanızı çıkarın
HEMEN ARA

Eğer ben ‘’başak’’ olsaydım detaylarla ilgilenirdim! Kimin neyi ne kadar iyi yapabildiği olurdu daha çok yoğunlaştığım, baktım beceremiyor, neler yapılması gerek hızlıca kavrar ve bunu anlatmaya çalışırdım. Anlamıyor mu? Bu aptalla daha fazla aynı ortamda duramazdım! Tüm aptallar ölsün! ‘’ Bıktım onları adam edeceğim diye, aa! ‘’ derdim, içten içe taşıdığım küçük de olsa bir umuda sinir olarak ve biliyorum son bir kez daha denerdim!

Eğer ben ‘’terazi’’ olsaydım, neden bir seçim yapmam gerektiğini, bu işin felsefesini bir türlü anlayamazdım! İki seçenek birbirinden çok da farklı gelmezdi bana ve ben nasıl her ikisine de adil davranabilme şansı kazanırdım? İkisini de seçmese miydim, az az mı seçseydim? Nasıl olurdu ki? Bence herkes birbiriyle uyum içinde olsa her şey yolunda olurdu! Ne vardı kırıp dökmeye? Nasıl barıştırırdım şunları acaba? Bak ben bir kızarsam…

Eğer ben ‘’akrep’’ olsaydım ‘’güç’’ benim tek tutkum olurdu ve savaş meydanından çok perde arkasında göstermek kendimi! Çok isterlerse ortaya çıkardım; bununla birlikte karşıma çıkanları büyülü bakışlarımla hipnotize ederek de istediğim şeyi yaptırırdım! Yaptıklarının beni ne kadar incittiğini onlara belli etmemeliydim! Sağlam durmalıydım! Yıkılmak? Daha neler! Beni hiç tanımamışlar! Yıkılacaksam, herkesi de kendimle birlikte yıkardım! Nasıl olsa ilk bakışta en hassas noktalarını gözüme kestirmiş bulunmaktaydım! Çok sıkışırsam kendimi öldürürdüm de onlara beni sindirme zevkini tattırmazdım ya da hatırlardım belki, ölüm benim için yeni bir ‘’doğum’’ olabilirdi. 

Eğer ‘’yay’’ olsaydım tutkuyla çıkardım yola, farklı kültürler beni sarhoş ederdi, birçok inancın köklerini merak ederdim, farklı olanı severdim, onunla daha yeni keşiflerin önünü açabilirdim! Çok sıkılırsam çeker giderdim, özgürlüğümü severdim, ilgimi çeken bir şeyler olmalıydı, zekamı gösterebilmeliydim ve zeka isterdim! Bir hedef belirlemeliydim kendime ve onun peşinden gitmeliydim! Basit şeyler bana göre değildi! Kimsenin yola çıkmaya cesaret edemeyeceği maceraların içinde olabilmeliydim!

Eğer ‘’oğlak’’ olsaydım bana saygı duyulmasını isterdim ve bunun etrafında dönerdi düşüncelerim! Ayaklarımı yere sağlam basmalıydım, işi şansa bırakamazdım, sorumluluklarım vardı benim! Sonuna dek çalışırdım, hiç kaçarı yoktu, yapılması gereken ne varsa yapardım! Bugüne kadar öğrendiğim onca şeyi muhakkak kullanmalıydım! Hak ettiğim itibarı kazanamazsam işte orada çıldırırdım! Kuralları biliyorum, haydi başlayalım!

Eğer ‘’kova’’ olsaydım asi bir ruh taşırdım ve tüm bilinenleri yıkıp geçmek, yeni bir yerlere varabilmek isterdim, bunun etrafından dönerdi düşüncelerim! Geleceğin nasıl, nelerin çok daha farklı olabileceğini hayal ederdim ve onu bu zamanda var edebilmek için bir şeyler denerdim! Kendiliğinden olurdu! Bu belki benim için değilse de insanlık için önemli olurdu herhalde ve bizim gibiler bir araya gelse bir şeyler değişebilirdi ve değişmeliydi!

Eğer ‘’balık’’ olsaydım yaşamı tamamen akışına bırakır ve bu akışın seslendirmekte olduğu şarkıları dinlerdim! Her şeyin bir bütün olduğunu bilirdim ve parçaları o bütünden ayırmak istemezdim! Kendimi bulmak yerine her şeyde olduğumun farkına varmak isterdim! Sıkışırsam kaçabilirdim görmem gerekenleri görmekten, en kötü yumuşatarak bakmayı seçerdim! Her şeyde kendimi bulabilirdim ve her şey bende kendini bulabilirdi! Ben bu oyunda daha derinde saklı olanları bulmayı severdim!

Şöyle bir bakış bütünümüze, hepsindeyizdir aslında ve hepsi az az da olsa bizde! Anlamak gerek! Astroloji sonsuz boyutlu bir tasarımın okunuşudur!

Sizi seviyorum,

Hüseyin Akdağ

Bunları da Seveceksiniz

Hüseyin Akdağ : 2017 Burç Yorumlarınız

Hangi Burç Olsanız Nasıl Sevişirdiniz?

Yeşilçam Ustaları ve Burçları

 


Aşağıdaki yazılarımızı da beğenebilirsiniz...