Mutluluğun Reçetesi by

Deneyimli Uzmanların Hayat İncileri

AY, GÜNEŞ VE YÜKSELEN BURCUMUZ

Modern astroloji Güneş burcumuzu daha çok önemser. Doğum günümüz üzerinden öğrendiğimiz burçlar, aslında Güneş burçlarımızdır. Güneş bizim bilinçli tavrımızdır ve yaşam yolumuzda bizi başarıya götürebilecek doğanın, hangi tuzaklara ve hangi potansiyellere sahip olduğunu anlatır.

Ay burcumuz, özellikle Vedik dediğimiz Hint astrolojisinde, çok daha fazla önemsenir; çünkü Ay burcumuz bizim iç dünyamız, bilinçdışı, refleks davranışlarımızı anlatır. Kendimizle ilgili en büyük keşiflerin, içsel büyümenin, duygu dünyası tanımının yapılabileceği yerdir burası!

Bilinçaltımız, buzdağının görünmeyen kısmıdır ve hayatımızda çok daha geniş bir yer kaplar. Bilinç üstü dediğimiz kısımsa bilinçaltının bilince çıkmadan hemen önce bulunduğu yerdir. Bilinç üstü, bilinci ve bilinçaltı her ikisini kapsar; dolayısıyla bir insanın kendi derinliklerini kavrayabilmesi için Ay burcunu tanıyabilmesi gerekir. Güneş, ‘’eril’’ dediğimiz ‘’karar verme ve uygulama’’ alanı ile ilgiliyken Ay, ‘’dişil’’ dediğimiz ‘’akışa teslim olma ve içsel mesajlarla ilişki kurma’’ şeklinde kendini gösterir. Bunu ne zaman, nasıl deneyimlemekte olduğumuzun farkında olmak önemlidir.

Gelelim yükselen burcumuza! Yükselen burcumuz, var olan potansiyelleri ne şekilde yansıttığımızı gösterir. Güneş burcumuz yaşamsal döngüleri hangi temalarla anladığımız ve yükselen burcumuz bunu yaparken nasıl bir yöntem kullandığımızı gösterir.

Burcunuzla ve partnerinizle ilgili sorularınızı astroloğumuz Hüseyin'e telefondan sorun
HEMEN ARA

Benim Güneş burcum balık, 25 Şubat 1989 doğumluyum. Yaşamda bilinçli tavrım daha çok akışa teslim olmak şeklinde! Edilgen bir varoluş! Çok sıkışırsam ‘’kaçmak’’ bana mantıklı gelir. Bakın ‘’mantıklı’’ diyorum, aktif olarak ‘’bilinçli tavır’’ gündemde! Ay burcum akrep! Duygusal sıkışmalar yaşadığımda bir anda herkesi yok etme ya da bunu beceremezsem kendimi imha etme yolunu seçebiliyorum! Bu durumun en ilkel şekilde tanımlanmış hali! Güç savaşına girebilirim mesela! Kuyruğu dik tutmaya çalışırım! İlk tepkim savunmaya geçmektir!( Neyse ki geçen yıllar yenilmenin ve kaybetmenin ne büyük bir armağan olduğunu anlamama yardımcı oldu. ) Duygularımı saklarım; çünkü aksi bana kendimi ‘’güçsüz’’ hissettirebilir. Bakın, ‘’hissettirir’’ diyorum.

Yükselen burcum akrep! Burada ‘’akrep’’ temam katmerleniyor. Kendimi gösterme şeklim iç dünyamdaki fırtınalarla paralel oluyor! Nedir bu? Balığın ‘’tatlı, puslu, herkesle ve her şeyle dost olmaya çalışır, öyle göstermese de kendi bildiğini okur, zaten kimin ne demeye çalıştığını unutur’’ doğası ‘’ne yaptığını bilir, ölümüne kendinden emin, gerekirse tehditkâr, gizemli, derin’’ bir duruşla kendini gösteriyor. İç dünyamda da bu arkadaş hüküm sürüyor zaten! Balıkçığım ortalığı yatıştırmaya çalışıyor; çünkü bana ışık yakan yaşam yolu bu! Zamanla kavramlar esniyor ve ruhsal büyüme tam da burada devreye giriyor! Bilinçli tavır, derinlerden beslenir ve bunu anlamak önemlidir! Tıpkı Yunus Emre’nin dizelerinde bizimle buluştuğu gibi; ‘’ İlim, ilim bilmektir; ilim, kendin bilmektir. Sen kendin bilmezsen, ya nice okumaktır. ‘’ Yükselen ve Ay burcunuzu öğrenmek, bunların yaşamınızı nasıl etkilemekte olduğunu öğrenmek için bizimle iletişim kurabilirsiniz…

Yükselen burcunuzu öğrenmek için Astrolog Hüseyin Akdağı arayın
HEMEN ARA

Sizi seviyorum,

Hüseyin Akdağ

 


Aşağıdaki yazılarımızı da beğenebilirsiniz...