Mutluluğun Reçetesi by

Deneyimli Uzmanların Hayat İncileri

Hangi burç olsanız nasıl sevişirdiniz?

‘’afrodizyak’’ bir yazıya var mısınız? Koltuğunuza yerleşin, başlayın okumaya! ‘’sevişeceğiniz kişiyi bulma’’ ve ‘’daha keyifli sevişme’’ garantili! Memnun kalmazsınız harcadığınız zamanı iade ediyoruz!

Koç için sevişmek ‘’spor yapmak’’ gibi ‘’fiziksel’’ bir aktivitedir. Konuşsun kasların gücü! İyi olan kazansın! Vur, kır, parçala, bu maçı kazan! (Kabul, biraz abarttık; bununla birlikte bizim tanıdığımız koç buna kahkahayı basmıştır!) Arkadaş savaşarak sevişir ve onun için ‘’galibiyet’’ önemlidir. Bir koç erkeği ‘’zafer nidaları’’ duymak ister. ‘’savaş’’ı kazanmalı ve bunun haklı gururunu yaşamalıdır. ‘’madalya’’sını bir kenarda hazır bulundurun! Bir koç kadını, karşısındakinin bir ‘’Tanrıça’’ ile birlikte olduğunun farkında olmasını ister. Güçlü ve dinamiktir. Bitmek bilmez enerjisine ‘’denk’’ bir ‘’performans’’ bekler. Lider ruhlu koçlara teslim olmak, onları dizginlemeye çalışmaktan çok daha kolay gelebilir; bununla birlikte sakın onları ‘’kendi hallerine’’ bırakmayın; çünkü savaş yoksa bir koç için ‘’ Oldu madem! ‘’ deme vakti gelmiştir.

 

Boğa parmaklarının ucuyla sevişir. Onun için ‘’temas’’ çok önemlidir, ‘’dokunmak, hissetmek’’ ister. Bedeniyle tanır bedeninizi ve bu bedeni var eden her şeyi! Kalbinizin çarpışını kimse onun kadar iyi duyamaz! Huzur doludur onun varlığı, bu fırtınanın kopmayacağı anlamına gelmesin! Bir bakmışsınız şimşekler çakıyor ve ardından tüm masumiyetiyle gün doğuyor. Yeter ki ihtiyaç duyduğu ‘’güven’’i almış olsun! Boğa erkeği için ‘’verimlilik’’ önemlidir. Harcadığı enerjiye değmelidir! ‘’doymak’’ isteyecektir. ‘’keyif’’ alabilmelidir. Bu bir dans gibidir, onlar birbirlerini ‘’hissetmeli’’dir. Bir boğa kadını ‘’güçlü tutkular’’ıyla partnerini kendinden geçirebilir. ‘’dişi’’ olmanın bir ‘’sanat’’ olduğu yerdir ve bu sanat onun zerafetini anlayabilen bir ‘’ruh’’ isteyecektir.

Doğum haritanız ile aşk hayatınızla ilgili bilmeniz gereken her şeyi öğrenin

HEMEN ARA

İkizler için sevişmek ‘’akıl oyunları’’ gibidir. Sürekli yeni bir şeyler ‘’öğrenmek’’ isteyecektir. Hep ‘’bir şeyler anlatmaya çalışma’’ derdindedir. Şanslıysanız onun ‘’kalbini açtığı’’ anı yakarlarsınız ve o kendi gürültüsünden çıkıp sizi duymaya başlar. Emin olun ‘’konuşan’’ bir bedenle sevişiyorsunuz ve onun uzun süre ‘’sessiz’’ kalmanıza tahammül edeceğini düşünmek ‘’aptallık’’ olur! Ona bir şeyler anlatın! Aklınızdan geçenleri duymak istiyor! Kendinizi tekrar etmeyin veya ‘’otomatik pilot’’ gittiğinizi falan fark etmiş olmasın! İkizler erkeği ‘’ Bilmediğim başka neler biliyorsun? ‘’ dercesine iştahlı iştahlı sizi süzmektedir. Onun bu ele avuca sığmaz halleri size kapı pencere kilitleme isteği uyandırıyor olabilir! Onu aradığı karnavalın sizde olduğuna ikna edin yeter! İkizler kadını büyük ihtimalle çoktan anlamıştır aklınızdan geçenleri! Onun kalbiyle iletişim kurun! Hayalgücünüzü zorlayın ve onu bugüne kadar öğrendiğiniz her şeyle şaşırtın! Birlikte üzerine çok daha fazlasını koyabileceğinize ikna olmuş olması gerekir! Değilse ‘’tutmayın onu’’!

 

 

Yengeç romantizmin doruklarını yaşayabileceğiniz kişidir! Dudakları ve göğüsleri en hassas yerleridir! Gözlerinin içine bakın, şiir tadında sevişir bir yengeç! Onu anlamanız ya da anlamamanızı bırakın! Aynı anda aynı şeyi hissedebiliyor, aynı şeye heyecanlanıyor, hüzünleniyor, gözleriniz buğulanıyor, gülebiliyor musunuz? İşte onun kalbini fethettiniz! Sonsuz şefkat vardır içinde! Size akmasına izin verin! Bir yengeç erkeği sizi korur, derin duygulara götürür, sert kabuklarının ardında yumuşacık bir kalp vardır! Onu sevin, her şeyiyle sevin! Tek dileği budur. O sizi daha fazla sevecektir. Yengeç kadını doğuştan ‘’anne’’dir. Renkli dünyasında, duygudan duyguya sürüklenir, renkten renke dalarsınız onunla! Venedik’te bir gondolda olduğunuzu hayal edin! ‘’sessiz’’ duruşunun ardında dalga dalga büyüyordur ve o çoktan sizi bir parçası olarak hissetmeye başlamıştır. Yengeç, dilinize takılmış, içinizi ısıtan, ‘’eski’’ bir şarkı gibidir.

Tarot falıyla aşk hayatınızla ilgili gizli kalmış gerçekleri keşfedin
HEMEN ARA

Aslan için sevişmek sahnede olmak demektir. ‘’oyun’’ oynamaktır onun için sevişmek! ‘’kuralları koymak’’ ister; bununla birlikte sizi( sizin yerinize ) de ‘’düşünmekte’’dir. Alkışlar onun için en büyük ‘’orgazm’’dır. Çok renklidir aslan, bazen sanki her seferinde ‘’başka bir kişi’’ ile sevişiyorsunuz gibi gelebilir! ‘’abartı’’yı sever! İçi coşuyor, n’apsın? Geride kalma, fazla ileri gitme! Onun hem bir ‘’kral/kraliçe’’ hem de hala ‘’çocuk’’ olduğunu bil! Yaşam enerjisinin tadını çıkar! Okşa biraz gururunu, hemen gevşer ve gevşetir. İnanın, böyle ‘’şov’’ izlememişsinizdir. ‘’alkışlarla yaşıyor’’ olsa da bir aslan her zaman ‘’eğlenceli’’dir. Bir aslan erkeği ‘’mağrur’’dur; bununla birlikte o ‘’sevgiye aç bir pisi’’dir ve ‘’sahne ışıkları’’ yandığında ‘’dev’’leşebilir. Bir aslan kadını ‘’doğuştan assolist’’tir. Karşısındakinin önce kendisinin ‘’kalite’’sinin farkında olmasını isteyecektir. Buna rağmen o da bir ‘’pisi’’dir ve mırlamaları kesinlikle ‘’kalbe’’ iyi gelir. İçindeki çocuk ortaya çıktığında ‘’herkes’’ çok eğlenecektir. Onun için siz ‘’birçok kişi’’yi temsil etmektesiniz ve o sizden onun ‘’gücü’’nü kabul etmenizi isteyecektir. Tam da o anda içinizdeki ‘’yaratıcılık’’ onun tarafından tetiklenecektir.

 

 

Başak için sevişmek ‘’kutsal bir tören’’dir ve gerekli hazırlıkların en ‘’mükemmel’’ şekilde gerçekleştirilmiş olması gerekir. Hijyen önemlidir, sevişmeden önce sizi akşamdan çamaşır suyuna yatırabilir! Başak için kendini açmak çok kolay bir şey değildir. Onun ‘’şehvet’’inden çok ‘’saflık ve masumiyet’’i sizi etkileyecektir. Sizi mutlu etmek için ‘’samimi’’ bir gayret içindedir. Bu onun yaşam şeklidir; bununla birlikte sizin de onu önemsemenizi ve ihtiyaç duyduğu şeyi hissetmenizi bekleyecektir. Bir başak kadını her zaman karşısındaki kişinin hassas ve dikkatli olmasını ister. Onu ‘’ince’’liğinizle etkileyebilirsiniz. ‘’özel’’ olanın kokusunu hemen alır. Bir başak erkeği ‘’memnuniyetsiz’’ görüntüsünün altında hepsini ‘’önemsiz’’leştirecek olan ‘’hassasiyet’’i aramaktadır. ‘’hiçbir şeyi beğenmiyor’’ gibi düşünebilirsiniz. Ona beğendirmeye çalışmayın, sadece sevginizi hissettirin, onu ‘’tamamen ve olduğu gibi’’ ne kadar sevdiğinizi ve nasıl yumuşadığını fark edin…

Sinastri ile partnerinizle olan yakınlığınızı keşfedin
HEMEN ARA

Terazi için sevişmek ‘’uyum ve ahenk’’ içinde ‘’bütün’’leşmektir. Coşkulu terazi ‘’barış ve sevgi’’ içinde olmak isteyecektir. Sevildiğini hissetmek, ‘’keyifli oyunlar’’ türetmek onun en bayıldığı şeydir. Terazi sizi tatlı tatlı yönetir. ‘’sarhoş’’ değil ‘’çakırkeyif’’ olursunuz terazi ile! Sizi ‘’aklına gelenler’’ ile bambaşka dünyalara sürükleyebilir. Terazi kadını Venüs’ün ona verdiği çekicilik ve etkileyiciliğe sahiptir. Zarif ve naziktir. Sizden de bunu bekleyecektir. Kelimeleriniz onun için değerlidir. Terazi erkeği karmaşıktır. Ne istediğini anlamak onun için çok da kolay değildir. Bu konuda yardıma ihtiyacı vardır. Bunu başardığında, her adımına kattığı ‘’güzellik’’ sizi baştan çıkarmaya yetecektir.

 

 

Akrep sevişmek için doğmuştur. Koç gibi salt ‘’bedensel performans’’ içinde olmasını beklemeyin! Bedenini ruhundan ayıramaz bir akrep! Sizi tüm maskelerinizden teker teker soyar. Dokunuşlarını, bakışlarını kullanır bunun için! Gözlerinin içine baktığınızda ‘’sarhoş’’ olabilirsiniz. Sizi ‘’itina ile’’ ‘’hipnotize’’ edecektir. Ona ‘’karşı koymak’’ çok da kolay değildir. Bu da onun ‘’çok sevdiği’’ bir şey değildir; bununla birlikte bunu yapabildiğinizde de onun için ‘’vazgeçilmez’’ olursunuz. Akrep ‘’saklı’’ savaşı sever. Duygular havada uçuşur! Ona bakmıyorken bile onu görüyor olduğunuzu hissetmeli! Devreler yandı değil mi? Akrep tam bir ‘’bilmece’’dir ve bu ‘’bilmece’’yi çözmeye istekli olan değil, bunun içinde olmak isteyenle ilgilenecektir. Akrep kadını ‘’seks bombası’’ gibi görünebilir; bununla birlikte o ‘’hassas’’ duyguları olan ‘’ihtiras’’lı bir kadındır ve görüntüsüyle büyük ihtimalle sizin gerçek yüzünüzü anlamanın peşindedir. Akrep erkeği gizemlidir. Daha gizemli olana çekilecektir. ‘’basit ve yüzeysel’’ olan ona göre değildir. ‘’cüretkar’’ ve bir o kadar da ‘’derin’’ olan onu etkileyecektir. Şanslıysanız ‘’korku’’larının ötesine geçmiştir ve ruhundaki bilgeliği sizinle paylaşmaya isteklidir. Ona kulak verin! Sizi ‘’idare etmek zorunda’’ hissetmesine izin vermeyin! Bazen bir kısrak gibi ‘’asi’’ bazen bir kedi gibi ‘’munis’’ olun! Benden söylemesi!

 

 

Yay için sevişmek ‘’macera’’ demektir. Onu heyecanladırmanız gerek! Sizde bugüne kadar duyduğu, gördüğü her şeyden daha farklı bir şeyler olduğuna inanmalı! Yoksa hiç şansınız yok! Yaya ‘’eğlence’’ gerek ve yay için ‘’eğlenmek’’, ‘’yeni şeyler keşfetmek’’ demektir. Tanımadığı renklerle tanışmak ister! Ona ‘’zeka’’nızı gösterin ve bunu yaparken ne kadar eğlendiğinizi fark ettirin! Bir yayı cezbetmek için ‘’ Bence aşk, hala keşfedilmemiş toprakların keşfedildiği sonsuz bir yolculuktur. ‘’ diyebilirsiniz. Kalbi çarpmaya balamıştır bile! Zeki ve ‘’iyi huylu’’dur aslında! İlgisini çekmiyorsanız size bir açıklama yapma gereği duymayacaktır. Bilgedir; bununla birlikte bunun tam olarak ne anlama geldiğini fark etmek için biraz zamana ihtiyaç duyabilir. Yay kadını ‘’özgür ruhlu’’ ve ‘’kaşif’’tir. Sizi bambaşka yolculuklara sürükleyebilir ve onunla olmak yeni dünyalar keşfetmek için yeterlidir. Arada dağılabilir. Sakin olun, ‘’zeka’’sıyla işi toparlar. Yay erkeği yüksekten uçmayı sever. İdealisttir. Zekidir. Onunla eğlenmenin tadını çıkarın! Sınırsız dünyasını keşfedin! Özgür ruhuyla genişleyin! Yay şanslıdır ve sizi şansın nereden gelebileceğinin kokusunu alabileceğiniz bir yolculuğa çıkarır. Oturmaya mı geldik!

 

 

Oğlak için sevişmek, saklı duygulara doğru adım adım ilerlemektir. ‘’saygı’’ ister bir oğlak her şeyden önce! ‘’toplumsal statü’’ bir oğlak için önemlidir. ‘’ Pardon, arkadaş oturmayı kalkmayı biliyor mu, kendisine saygısı var mı? ‘’ Bunu merak eder. Daha çok ‘’sağlayacağı başarının kalıcılığı’’ ile ilgileneceğini tahmin etmek gerekir. ‘’ Beklenen gün gelecek ise çekilen çile kutsaldır. ‘’ bir yaklaşım sergileyebilir. Eğlenmeyi bilir oğlak, sizi de eğlendirir, yeter ki ilk aşamayı geçebilmiş olun! Sizi yönetir ve gerekli durumlarda yönlendirir. Yeter ki buna açık olduğunuzu hissettirin. Aman sınırlarını zorlamayın, hele her şey ‘’daha çok yeni’’yken! Oğlak kadını renkli bir iç dünyaya sahiptir. Onun renklerini açığa çıkarmasına izin verin. Sizi günden güne daha da içine çekecek bir derinliğe sahiptir. Ne yapması gerektiğini bilir ve sizden de bunu isteyecektir. Aşk ve ilişki onun için ‘’bu işin sorumluluğunu bilmek’’tir. Oğlak erkeği duygularını belli etme konusunda çok başarılı olamayabilir. Aslında romantiktir. Onu onore edin, ne kadar ‘’class’’ bir adam olduğundan bahsedin, ona duyduğunuz saygıyı ve sevgiyi hissettirin. O tüm bunları asla göz ardı etmeyecektir. Bir oğlak için eğlenmek, ciddi bir iştir ve bir oğlağın ‘’saygı’’sını kazanmak iyi bir yatırımdır, söyleyeyim!

 

 

Bir kova için sevişmek bugüne kadar aklınıza gelmemiş çılgınlıkların kendisidir. En azından en renkli fanteziler kovalarındır. Şu gardolabın üzerinden yatağa atlanan fıkrayı duymuşsunuzdur, kesin orada bir ‘’kova’’lık vardır. Kova, sıradışı bir ruh taşır. Kalıpları yıkmayı sever. Bir yanı ‘’nostaljik’’ takılabilir; bununla birlikte bu nostalji çok ‘’edebinde’’ sınırlarla yürümeyecektir. Kovanın zekası ‘’daldan dala’’ kıvrımlarla insanı şaşkına çevirebilir. ‘’çenesine’’ vurabilir bu arada, bu konuda da dikkat edilmelidir. Kova kadını ‘’ Bana sende farklı olanın ne olduğunu göster? ‘’ diyecektir. Onu heyecanlandırabilecek şey ‘’sıradışı’’ olanla ‘’basit ve sade’’ olanın eşiğidir. Abartıyı sevmez; bununla birlikte orijinallik de onun kalemidir. Şaşırtın onu! Amuda kalkarak karşılayın mesela ve bu davranışınız tüm yaşamınızın özeti olsun! ‘’asi ve mavi’’! Kova erkeği çok kez daha orijinaldir. Bedenine sığmakta zorlandığını hissedebilirsiniz. Onun için beden, sınırlarını aşma isteği ile dolu olduğu bir şeydir. Kendisine bile kafa tutabilir. ‘’hiç görmediği bir şey’’ gördüğünde tıpış tıpış arkasından ilerleyecektir. Adrenalin onun için ‘’denenmemişi denemek’’tir. Kovanın sabit olduğunu unutmayın, o istemediği müddetçe ona bir şey yaptırmak pek mümkün değildir. Siz karpuz kabuğunu düşürün, o mutlaka bu işin aslını astarını merak edecektir. İşte orada bingo!

 

 

 

Balığın sizinle sevişeceğini zannediyorsanız yanılıyorsunuz! Balık ‘’Tanrı’’yla sevişir ve siz buna vesile olursunuz. ‘’ruh’’la sevişir bir balık, onun için sınırlar yoktur, her şey olabilirsiniz ve her şeyde olabilirsiniz. ‘’tutku’’ ve ‘’aşk’’ın olmadığı bir seksten söz etmeyi onun ‘’ruh’’una yapılmış büyük bir haksızlık olarak görür! Yersiniz tokatı karışmam! ‘’beden’’ onun için ‘’ruh’’a açılan kapıdır. Siz bu kapıdan girdiğinizde sudan çıkmış balığa dönerken ve o bunu yaptığında, her şey ona gayet ‘’tanıdık’’ gelir. Büyük ihtimalle şu an bugün kadar hiç duymadığınız ve bilmediğiniz bir dille konuşuyordur. Sakin olun! Jest ve mimiklerinden yakalamaya çalışın ne diyor olabileceğini! Onun ‘’sınırsız’’lığıyla ‘’bedensel’’ varlığınızı korumak kolay değildir. Gözleri, tutkusu sizi ‘’hayal’’le ‘’gerçek’’ arası bir dünyaya sürükleyecektir. ‘’ruh’’unuzu onun kadar iyi okuyan ve canlandıran bir başkasına daha rastlamış olmayabilirsiniz! 

 

 

Balık kadını Neptün’ün ‘’ona verdiği yetkiye dayanarak’’ ayaklarınızı yerden keser. ‘’dünya’’ gittikçe uzaklaşır ve küçülerek geride kalır. Yıldızlarla baş başa bulursunuz kendinizi, ruhunuzun derinliklerinde bir harekettir hissettiğiniz, kendinizi ona bırakın ve akışa teslim olun, bugüne kadar varlığının farkında olmadığınız bir parçanız uyanıyordur kesin! Başka türlü onunla karşılaşmazdınız! Bir balık erkeği ‘’dünya’’yı anlamakta zorlanır. Kendisini buraya ait değilmiş gibi hissetmesi bundandır. Onu en çok elinizde tutmaya çalışmadığınızda kazanırsınız. Yüzer gibi yürüyen balık erkeği, suyun içindeymişçesine sevişir! Güçlü sezgileriyle sizi keşfetmeye başlamıştır bile! Siz bir kadehsinizdir ve yudum yudum içiyordur sizi! Midesinde kelebekler uçuşmaya başlamıştır. Onun renkli iç dünyasına gerçekleştireceğiniz dokunuşlar, size büyüyen ışık yumakları olarak dönecektir. Sakın onu ‘’hayalperest’’ olmakla suçlamayın; çünkü ‘’hayal’’ler onun tek gerçeğidir.

 

Sizi seviyorum,

Hüseyin Akdağ

 


Aşağıdaki yazılarımızı da beğenebilirsiniz...