Mutluluğun Reçetesi by

Deneyimli Uzmanların Hayat İncileri

2017 Yılı Nasıl Geçecek? Genel Burç Yorumlarına Giriş

 

 

Satürn yay transiti son sahnesine doğru ilerliyor! Her şey Jüpiter aslan transitinde başlamıştı! Bundan bir buçuk sene kadar önceydi! « kendini ifade, yaratıcılık, doğallık, içtenlik, spontanlık » temaları destekleniyordu. Öncesinde, iki buçuk sene kadar süren sağlam bir Satürn akrep transitiyle hepimizin içi dışına çıkmıştı! Şöyle bir hatırlayın o zamanları! Duygular alabora, beklenmedik gelişmeler, bir anda bitenler, bir anda başlayanlar, bir anda gidenler, bir anda gelenler... Hortlayan duygular! Tüm bunlar üç buçuk yıl kadar önce ortaya çıktı ve yaklaşık bir buçuk yıl öncesine kadar, gittikçe daha çok hissettirdi kendini!

Herkes yaşamının farklı farklı alanlarında verdi bu sınavları! Duygularımızla sınandık… Bu dönem neleri yıkabildiğimiz, hangi korkularımızın üzerine gidebildiğimiz, neleri fark edebildiğimiz, nelerden özgürleşebildiğimiz önemliydi! Bize ‘’ Senin için çok önemli olduğuna inandığın şeylerden daha önemli bir şeyler olabilir mi? ‘’ diye soruldu ve biz baktık, bakıştırdık. Bu sorunun cevabını aradık. Öyle şeyler oldu ki! Hayallerimizi bile sorguladık! Şems’in « Hakk’ın karşına çıkardığı değişimlere direnmek yerine, teslim ol. Bırak hayat sana rağmen değil, seninle beraber aksın. Düzenim bozulur, hayatımın altı üstüne gelir diye endişe etme! Nereden biliyorsun hayatın altının üstünden daha iyi olmayacağını? » sözünde ne demek istediğini artık çok daha iyi anlıyorduk!

 

Bir buçuk sene  kadar önce, Satürn yay transitinde bulduk kendimizi! Jüpiter başağa geçti çok geçmeden (geçtiğimiz yıl eylül), Jüpiter aslan transitiyle keşfettiğimiz kendimizin artık yaşama bir hizmeti olmalıydı! Satürn de tepemizde bir ‘’yol’’umuz olmasını istiyordu! ‘’daha yüksek hedefler’’ diyordu yay transitiyle! Tüm deneyimlediklerimizle, daha derin bir anlam uyanmaya başlamıştı! Gördüğümüzün ardında görünmeyen bir şeyler vardı, bunu az çok sezinliyorduk; bununla birlikte Satürn akrep transiti yemiştik ve hala kendimizi toparlayabilmiş değildik. ‘’akrep’’ ‘’deprem’’ etkisi yaratmıştı iç dünyalarımızda… Kentsel dönüşüm programının ilk aşaması tamamlanmıştı! ‘’eski ev’’ler yıkıldı! Gerekli durumlarda restorasyon yoluna gidilecekti! Bir şeyler yapılması gerektiği anlaşılmıştı.

Telefondan burcunuza özel 2017 yorumu alın ►
Hemen Ara

Direnenler doğaya yenik düştü! Satürn yay transiti yeni binaların inşası, restorasyonun tamamlanması ile ilgiliydi! Bir evin ruhu olmalıydı! Onu inşa eden, onunla birlikte onunla gerçekleşecek hayalini de kaleme almalıydı! Yolculuklar olmalıydı, insan başka başka yerler görmeli, farklı kültürlerde farklı insanlar tanımalı, kendi renklerini bulmalıydı! İnançlar sorgulanmaktaydı; çünkü ufkumuzu genişletememiş, bizi sınarlandırılmış bir inanç dünyasında ‘’özgürlük’’ten, bilgelikten bahsetmek mümkün olmazdı ve tüm bunlar ‘’yay’’ söz konusu olduğunda önem taşırdı! Jüpiter başakta tüm bunlar için emek vermemizi, adım adım büyümemizi, gerekirse çıraklıktan başlamamızı, buradan kalfalığa ve çok çalışarak ustalığa geçişimizi desteklemekteydi! Bizi büyüttü, ilerletti, bir çok şey fark ettirdi bu transit! Hiçbir şey değilse bile, gerekli ile gereksizi birbirinden ayırmasını öğrendik ve bu çok değerliydi! Ne bize hizmet ederdi ve biz bununla hayata ne katabilirdik?

 

Şimdi Jüpiter teraziye geçiyor! Hala Satürn yay transitiyle ‘’anlam arayışı’’ devam ederken spotlar ‘’ilişkiler’’ üzerine çevrildi! ‘’yol arkadaşları’’ gündeme geliyor. Az çok yolculuğun doğasını keşfettik bu bir buçuk yıl içinde! Nereye doğru ruhumuzun çekildiğinin, tüm o depremlerin bizi neye hazırlamak için gerçekleştiğinin daha bir farkındayız! 9 Eylül itibariye başlayan ve bir yıl kadar sürecek olan Jüpiter transiti bize adaleti, dengeyi, kendimizi ne kadar ifade edebildiğimizi, doğru kişileri ne kadar doğru yere koyabildiğimizi, gerekli sınırları ne kadar koyabildiğimizi sorgulatacak! Mart- Nisan tarihlerinde gerçekleşecek olan Venüs retrosu büyük önem taşıyacak! Evliliklere, özel ve diplomatik ilişkilere mercek tutulacak! Özellikle Nisan ayında Satürn karesi Venüs’ün epey bir konu başlığını bu anlamda gündeme taşır. « Benim yolumu destekleyen benimle olur, değilse herkes yolunu bulur. » Sloganımız bu olacak!

Sizi ve partnerinizi 2017'de neler bekliyor? ►
Hemen Ara

Yılı aslan burcunda gerçekleşecek ay tutulması ve balık burcunda gerçekleşecek güneş tutulması ile açıyor olacağız! ‘’ Ben kimim? ‘’ derin bir sınavla daha güçlü köklerle toprağı sarmaya girişirken "tüm bu hikaye içinde ruhun sesini duyma’’ ihtiyacımız yükseliyor olacak! ‘’güçlü görünme, kuyruğu dik tutma’’ temaları gündem dışı (out), "yaşamla daha derin bir bütünleşme" gündem içi (in)! Bir yandan teslim olmamızı, bir yandan bu akış içindeki mesajları alarak gerekli adımları atmamızı istiyor olacak bu tutulmalar! Görünür olmak!

 

Yıl sonuna doğru kova burcunda gerçekleşecek ay tutulması ve aslan burcunda gerçekleşecek güneş tutulması sürecin son karşılaşması olacak! Kova teması ‘’Sen bu bütünlüğün neresindesin ve bu bütünlük senin yaşamının neresinde?‘’ diye sorgulatırken bize kendimizi ‘’aslan’’ bize ‘’ Yaratıcı potansiyellerinin farkına var ve bunu kendini görünür kılmak için kullan! ‘’ diyor olacak! Tiyatronun ışığı parlar bu yıl! Sosyal yardımlaşma güç kazanır! Satürn oğlağın sert ve soğuk mizacına geçmeden 2017 aralık itibariyle "insan olma"yı bir kez daha bize hatırlatır.

Hangi denizlere yelken açtığımız çok önemli önümüzdeki bir yılla toplam iki buçuk yıl içinde! Tıpkı öncesindeki iki buçuk yıl içinde neleri yıkabildiğimizin, nelerden özgürleştiğimizin çok önemli olmuş olması gibi! Astroloji bir sistemdir ve onun için hiçbir şey tesadüfen gerçekleşiyor değildir. Her şeyin ardında bir anlam vardır ve bunun farkına varılması gerekir. Tüm yaşam bir şeylerin bir şeyleri hazırladığı bir döngü gibi düşünülmelidir. Ancak o zaman bir çok şey çok daha anlaşılır olabilir. O zaman çok şey çok daha farklı bir görüntü kazanır.

 

Şimdi bakalım bu yıl burçlar için nasıl vurgular taşıyor olacak!

Bunları da Seveceksiniz:

2017 Numeroloji Hesaplama

 5 Etapta Aşkı Bulun

Çin Astrolojisi 2017 HOROZ Yılı

 Burçlara Göre Hediye Seçme Rehberi


Aşağıdaki yazılarımızı da beğenebilirsiniz...