Mutluluğun Reçetesi by

Deneyimli Uzmanların Hayat İncileri

Astrocenter Uzmanı Darbenin Olacağını Nasıl Öngördü?

"Dünyaya gözümüzü açtığımız hatta ilk nefes aldığımız anda, gökyüzünde oluşan ilahi düzen ile kişinin ruhsal yolculuğu başlıyor ve yol haritası çiziliyor.

Bu sözler ünlü astrolog Ebru Cinek'e ait... Ebru Cinek, Türkiye'de 15 Temmuz darbe girişimini haber veren iki astrologdan biri... Vedik Astroloji'nin üstadına Vedik Astroloji ile ilgili sorularımızı sorduk.

 

   Vedik Astroloji nedir?

Vedik astroloji nedir sorusuna cevap vermeden önce çok kısa Astrolojinin ne olduğunu kısaca anlatmak isterim. Çünkü çoğu insan astrolojinin burçlardan ibaret bir sistem olduğunu düşünüyor. Astroloji, bize bizi anlatan, yaşadığımız dünyayı daha iyi anlamamızı sağlayan bir sistemdir. Bu dünyaya ilk gözümü açtığımız hatta ilk nefes aldığımız zaman gökyüzünde oluşan ilahi düzen ile kişinin ruhsal yolculuğu başlıyor ve yol haritası çiziliyor. Bu düzen içerisinde gökyüzünde gezegenlerin burçlar kuşağında yerleşimi, açıları, dereceleri, takımyıldızları… gibi daha bir çok bilgi sayesinde oluşan doğum haritalarıyla hepimizin nasıl da birbirimizden farklı olduğunu görüyoruz. Buna bağlı olarak astrolojiyi pasta gibi düşünürsek burçlar bu pastada ki sadece ufak bir dilim. Aksi takdirde dünya üzerinde 12 insan tip, 12 kader olurdu.

 

   Vedik Astrolojisinin tarihteki yerini anlatır mısınız?

Vedik astroloji yani Hint astrolojisi doğu kültürünü yansıtır ve geçmişi M.Ö. 4000-5000 yıllarına dayanır. Ülkemiz de yaklaşık 4-5 yıldır bilinirliği artarken adının bu kadar geç duyulmasının nedeni ise Hindistan topraklarının uğradığı saldırılar yüzünden orada yaşayan Kadim Bilgelerin; "Veda" denen bu bilgilerin bütünlüğünün bozulmaması ve dağılmaması için saklamalarından kaynaklanmış. Veda’nın içerisinde ise ayurveda, yoga ve gökyüzü bilimini anlatan’’ Jyotish’’ yani Vedik Astroloji yer alır.

 

   Siz nasıl Vedik Astrolojisinde uzman olmaya karar verdiniz?

   Aslında Batı ile Vedik Astrolojisi arasındaki farklar nedir ?

Çocukluk yıllarımdan beri gökyüzü hep ilgi odağım oldu. Hatta yıldızların benimle konuştuğunu düşünürdüm. Tabii o yaşlarda astrolojiden haberim yok. Eğitim hayatımı tamamladıktan sonra uzun yıllar kurumsal şirketlerde çalışmama rağmen boş vakitlerim, okuduğum kitaplar gökyüzü bilimi ve astrolojiye dair oldu. Sonra ani bir kararla artık bu alanda uzmanlaşmaya karar verdim ve batı astrolojisi üzerine eğitimler almaya başladım. Eğitimim devam ederken araştırmalarım sırasında dünyanın en eski ve gizemli astroloji sistemi olan Vedik astroloji karşıma çıktı. Kadim bilgilerle dolu olan, ruhumuzun yolculuğunu bu kadar derin anlatan; sistem karşısında adeta büyülendim ve benim için her şey daha anlamlı hale geldi. İşte o an insanların yaşam alanlarındaki karanlıklarına bu değerli bilgilerle ışık tutmaya karar verdim.

Batı Astrolojisi ile Vedik astroloji arasında en büyük fark Batı astrolojisi mevsimsel   Vedik astroloji ise yıldız sistemi kullanıyor. Bu iki sistem arasındaki derece farklılarından dolayı da burçlar kuşağında gezegenler tam bir burç geride kalıyor. Bunu bir örnekle açıklamak gerekiyorsa  burcunuzun Yengeç olduğunu düşünelim vedik astroloji sistemine göre burcunuz İkizler oluyor.

Ebru Cinekten Doğum Haritası Analizi Alın
HEMEN ARA

   Demek istediğiniz tam olarak Vedik astroloji sistemi ile yapılan doğum haritası analizlerinin daha net ve doğru bilgiler verdiği midir?

 

Evet, ama; tabii ki bunun nedeni  sadece yıldız sisteminin kullanılması değil. Öncelikle Vedik Astroloji kurallar bütününden oluşur. Örnek vermek gerekirse bir kişinin doğum haritası analiz yapılırken sadece tek harita kullanılmaz. Vedik astroloji de kariyer, aşk, sağlık, evlilik, çocuklar, para… gibi daha bir çok konuya dair; harita oluşturabiliyoruz. Ve bu haritaları doğum haritası ile paralel analiz yapıp ;danışanın sorusuna öyle cevap verilir. Yine büyük fark olarak bizim burçlar gibi kullandığımız takımyıldızları var. Ve bunlar sayesinde kişi hakkında çok spesifik bilgiler verebiliyoruz. Mesela evlilik evinizle bağlantılı takımyıldızı size evleneceğiniz kişinin meslek, sağlık, para, karakteristik özelliklerine dair en ince detayına kadar bilgi verebiliyor. Size enteresan gelebilecek bir bilgi vermek istiyorum. Hindistan’da bu takımyıldızları o kadar önemli ki size orada burcunuz değil takımyıldızının ne olduğunu sorarlar. Yine ilkokul çağındaki çocuklara bu takımyıldızları ezberletilir. Hatta çiftlerin evlenmesine takımyıldızlarının uyumuna bakıp karar verirler.

 

   Tüm bu bilgiler ışığında anlıyoruz; doğum haritası kişiye özel adeta yol haritası. Peki astrolojiyi hayatımızda nasıl doğru kullanabiliriz ?

 

Kesinlikle doğru bir tespit. Doğum haritaları parmak izi gibidir ve kişiye özeldir. Öncelikle doğum haritanız üzerinden uzman bir astrologdan danışmanlık aldığınızda hayat; yolculuğunuzu farkındalıkla yaşama ve seçme hakkına sahip olabilirsiniz. Seçme hakkı diyorum neden? Bana astrolojiye şüpheci yaklaşan ama merak edip gelen danışanlarımda oluyor. Evet, tespitler doğru peki şimdi ne yapacağız, çözüm nedir diye soruyorlar. Ben her zaman seanslarımda kişiye doğum anı itibariyle irade ve seçme gücünün olduğunu da hatırlatırım. Önemli olan bu gücü zamanında ve doğru kullanmak. İşte astroloji sayesinde de bunu başarabiliyor ve akışı değiştirebiliyorsunuz. Ve böylece kişi kendi yaşam yolculuğunu doğru yönetebilme şansını yakalıyor. Ve yaşadığı büyük değişimle astrolojiye bakışı değişiyor. Özellikle yurtdışında önemli pozisyonlarda bulunan kişilerin hatta ülke yöneticilerinin her birinin astroloğu var. Bu durum ülkemizde de gün geçtikçe artıyor.

Vedik astroloji hatta astroloji üzerine verdiğiniz bu bilgiler için çok teşekkür ederiz. Bu bilgilerle bir çok kişinin astrolojiye bakış açısını değişeceksiniz. 

Eğer Ebru Hanım'a sorularınız varsa ya da sitemizden aramak isterseniz buraya tıklayınız.

 


Aşağıdaki yazılarımızı da beğenebilirsiniz...