Mutluluğun Reçetesi by

Deneyimli Uzmanların Hayat İncileri

29 ARALIK YENİAY

Elif Kalendaroğlu

Elif Kalendaroğlu

 

29 Aralık 2016’da bu senenin son yeniayını gözlemleyeceğiz. Türkiye saatiyle sabah 9 civarlarında gerçekleşecek olan Yeniay Oğlak burcunda 7 derece ile 12. Evde görülüyor. Yeniayın pozisyonu bu seneyi bitirirken bize çok önemli mesajlar veriyor.

 

Yeniay gerçekleşirken bilmemiz gereken 2 önemli olgu da yeniayın Merkür retrosu yani geri çekilmesiyle aynı hizada ve Plüton’a yakın oluşudur.


Merkür’ün gerilemesi haberleşme, iletişim, akraba ile ilgili tüm ilişkileri yöneten Merkür’ün bize dikkat edin demesidir. Bu dönemde başladığınız işlerin yoluna koyulması, projelerinizin planlandığı gibi gitmesi pek mümkün değildir. Plüton da en uzak gezegen olması nedeniyle keskin kararların, sürprizlerin, şaşırılacak bilinmeyen gizlerin ortaya çıkışını temsil eder.

En iyi astrologlarla ve falcılarla ilk 10dakikası 3,5TLye konuşun ►
Hemen Ara

Yeniay Bize Hangi Mesajı Veriyor?

29 Aralıktaki Yeniay bize 2016'yı özetleme, bu seneye bir anlam katma imkânı verecek. Geri dönüp yaptıklarımıza bakmak, hatalarımızı anlamak ya da başarılarınızın farkına varmak için ideal bir dönem. Aynı zamanda sene içinde, özellikle yazdan beri gerçekleşen, anlamlandıramadığınız ayrılıklara, acılara veya başarısızlıklara cevaplar bulacaksınız. Nedenini bilmediğiniz, farkında bile olmadığınız olayların aslında nasıl vücut bulduğunu ve sizi etkilediğini göreceksiniz. Bu dönemde yüzleşmeler söz konusu. 2016 senesi sanki bizi köşeye sıkıştırmış, kaçacak yerimiz yokmuş gibi bizimle yüzleşmek istiyor. Siz de korkmadan bunu yapın, nedenleri araştırın, soru sorun, temkinli olun. Fakat nihai bir karara varmak için biraz beklemekte fayda var. Zira Merkür gerilemesi 8 Ocak’ta son bulacak. Yeniay da 31 aralıktan itibaren etkisini kaybedecektir.

Bu dönemi en iyi biçimde geçirmek için görüntünüzde ufak değişiklikler yapabilir, dostlarınız ve sevdiklerinizle zaman geçirebilir, kendinizle yalnız kaldığınız anda 2016’nın özetini çıkartabilirsiniz.

 

Bunları da seveceksin

Burcunuza göre Türkiye tatil rehberi

Yeşilçam Ustaları ve Burçları

 Burç Taşları : Peki Senin Taşın Hangisi?

Erkekler ilk adımı neden geç atar?


Elif Kalendaroğlu

Elif Kalendaroğlu

Aşağıdaki yazılarımızı da beğenebilirsiniz...