Mutluluğun Reçetesi by

Deneyimli Uzmanların Hayat İncileri

Çin Takvimine Gör Yeni Yıl : 2017 Horoz Yılı Nasıl Geçecek?

Elif Kalendaroğlu

Elif Kalendaroğlu

Hepimizin bildiği 12 sembollü Latin astrolojisi dışında, Çinin köklü kültürünün ürünü 12 hayvan çemberi bulunmaktadır. Bu astrolojiye göre her yıl bir hayvanla özdeşleşmiştir ve bu yılda doğanlar o yılın özelliklerini taşır.

Doğuda milattan önce 4000li yıllardan itibaren kullanılan çin astrolojisi, kötü enerji olarak bilinen Ying ile iyi enerji olarak adlandırabileceğimiz Yang arasında denge kurma objektifiyle yaratılmıştır. Astroloji oluşturulurken aynı zamanda dünyada bulunan 5 element (metal, su, tahta, ateş, toprak) de ele alınmıştır.

Kişilik analizleri, bebek cinsiyet tahminleri gibi birçok alanda yüzyıllardır kullanılan bu astroloji, her yıl 28 Ocakta yenilenir. 12 sembolün ilki fare iken sonuncusu da her zaman domuzdur. 2017 senesi Çin astrolojisine göre Horoz senesi olacaktır.

Gelecekte sizi neler bekliyor? Alanında uzman falcı ve astrologlardan kişiye özel hizmet almak için ►
Hemen Ara


Çin Burcu Hesaplama

Aşağıda yıllara göre Çin burçlarını görebilir, doğum yılınıza bakarak hangi Çin Burcundan olduğunuzu bulabilirsiniz.

 

 

İlk falınıza özel ilk 10 dakikası 1 Euro'ya fal baktırın ►
Hemen Ara

 

2017 Horoz Yılı

Peki 2017 yani Horoz yılı neler getirecek? Horoz yılının ve burcunun özellikleri nedir? Hayatımıza nasıl bir etkisi olacak?

Maymun senesinden Horoz senesine geçeceğimiz 2017’de Yang yani iyi enerji Ying den daha dinamik görülüyor. Genel olarak iş ve kariyer hayatının ön planda olacağı bu senede, bu alandaki planlarınızı ortaya koymanın vaktidir. Yingin doğasından ötürü daha dingin, yavaş seyredecek bir yıl bizi bekliyor. Bu yılda başarılı olmak için sabırlı olmak ve olayları hakkaniyetle karşılamak şart. Bu senenin kaybedenleri çabuk parlayan, hemen karar veren kişiler olacaktır.

Horoz burcu beceri, merak ve iletişimi ön plana çıkarır. Baş rolde olmayı sever. 2017nin de unutulmayacak bir sene olacağını söyleyebiliriz.

 

 

Bunları da seveceksiniz

29 Aralık 2016 Yeniay

 Alışkanlıklarımız ve İlişkiler

Burçlara göre hediye seçme rehberi

Yalnızlık Korkusu


Elif Kalendaroğlu

Elif Kalendaroğlu

Aşağıdaki yazılarımızı da beğenebilirsiniz...