Mutluluğun Reçetesi by

Deneyimli Uzmanların Hayat İncileri

Başarılı Astrolog Jale Muratoğlu'yla röportajımız

Astrolojiyle ne zamandır ilgilisiniz? Hikâyenizi anlatır mısınız?

Genel olarak uzun süredir Astroloji ile alakam olmasına rağmen asıl anlamda 1983 yılında Astrolog Hülya Koçak ile tanışmamla Astrolojinin hayatıma girdiğini söyleyebilirim. Kendisinin yaptığı doğum haritası analizimden çok etkilendim ve bu kadim bilgiyi öğrenerek bu konuda uzmanlaşmak istediğime karar verdim. 2006-2010 yılları arasında Göklerin Bilgeliği Okulu Eğitim Programı çerçevesinde Hesaplama, Temel Astroloji Bilgileri yazılı sınavı ile birlikte, Yorumlama Projesi’ni de başarı ile tamamlayarak, 28 Ağustos 2009 tarihinde diplomamı aldım. İlerleyen zaman içinde birçok eğitim seminerine katılarak, öngörüm teknikleri üzerine eğitimlerimi de tamamladım. 2010 senesinde ise; daha eski teknikleri öğrenmek adına, Klasik Astroloji eğitimini tamamlayarak, Horary Astrolojisi’yle de bu eğitimlerime devam ettim. 2012-2013 yıllarında ileri seviyede Harita Yorumlama Analiz ve Teknikleri konusunda üstadlık derecesine ulaşmak amacıyla kendi dalında duayen olan; Karma Astroloji Uzmanı, Sn. Oğuzhan Ceyhan’ın birebir derslerine katıldım. Hali hazırda aldığım eğitimlerin ve tecrübelerim doğrultusunda talep edenlerin harita analizlerini yaparak danışmanlık hizmeti vermekteyim. Analiz ettiğim her haritayla farklı bir ruhun içine girdiğimi hissetmekte ve insanlara yardım etmenin, Astroloji ile farkındalık yaşamalarına vesile olmanın mutluluğunu yaşamaktayım.

 

Astroloji bir bilim dalıdır. Peki, müşterilerimize daha ayrıntılı açıklamak gerekirse astroloji hayatımızda bizlere neler sağlıyor?

Hayatın akışı da aynı Ay’ın evreleri gibi değişim ve dönüşüm içindedir. Doğduğumuz andan itibaren gezegenler hareket halinde olduğu için, bu devinimlere bağlı olarak yaşamımız da evre evre şekillenir. Bir kişi astrolojik haritasını yorumlattığı zaman, bakılan dönem; o kişinin hayatının hangi safhasında olduğunu ve hangi fırsatları yakalama potansiyelinde olduğunu belirttiği gibi, ruhen sıkıntı içinde olduğu alanları da açıklar. Burada dikkat edilmesi gereken nokta; astrolojik haritanın aslında elinize aldığınız bir rehber gibi düşünülmesi gerektiğidir. Astrolog size tavsiyelerde ve öngörülerde bulunur, uyarılar yapar, ama sonuçta seçim size aittir. Haritanız aslında sizin sudaki kendi aksinizi görmeniz gibidir. Astrolog sizin farkındalığınızı geliştirmeye yardımcı olmaya odaklıdır. Astroloji sayesinde, hayatımızı bir nevi bilinçli kontrol altına almış oluruz.

 

Astrolojiyle hayatımızda neler değişebilir?

Yeryüzünde hiçbir insan birbirine benzemez. Doğal olarak her bireyin apayrı bir dünyası olduğunu söylemek mümkündür. Astroloji her şeyden önce insanın kendi kendisini tanımasını sağlar. Zayıf yönlerimizi bilirsek kendimizi geliştirebilme imkânı da yaratabiliriz. İçimizde var olan güçlü yönlerimizi fark edersek de  özellikle meslek seçiminden başlayarak, ilgi alanlarımızın hangileri olduğunu bilebilir ve hangi dallarda daha başarılı olacağımızı kavrayabiliriz. Bunun sonucunda da önemli hayat dönemeçlerinde virajı daha iyi alarak, hedefe daha hızlı, çabuk, doğrudan ulaşmamız mümkün olabilir. Ayrıca Astroloji bize alacağımız önemli kararlar öncesinde de yardımcı olmaktadır.

İlk aramanızda %40 indirimle doğum tarihinize özel 2016 burç yorumunuzu Jale Muratoğlu'ndan telefondan alın!
HEMEN ARA

Burçlar bir insanın karakterini ne ölçüde yansıtır?

Neden her Koç burcu veya Terazi insanı aynı değildir? Farklı karakterlere, bakış açılarına ve değer yargılarına sahiptir. Çünkü birey olarak sadece Güneş burcumuzun değil Yükselen, Ay, gezegenler ve sabit yıldızların da etkisi altındayız. Astrolojide bulunan 12 güneş burcu ile 9 gezegen ve bunların birbirleri ile yapmış oldukları açılar, hem karakterimiz hem de hayatımızın tamamı hakkında geniş ve derin bilgilere ulaşmamızı sağlayan en önemli kaynaktır. Burçlar, Zodyak kuşağı olarak adlandırılan sanal dairenin kapsamında yer alan takımyıldızlarından isimlerini alırlar. 360° Ekliptik adı verilen bu dairenin her biri 30° olarak on iki eşit parçaya bölünmüştür ve bu şekilde burçlar olarak adlandırılmıştır. Herhangi bir gezegen bir burçta yer aldığında o burcun tabiatına bürünür. Burçlar element ve niteliklerine göre gruplara ayrılırlar. Öz burcumuz karakterimiz hakkında sadece genel bilgileri bize verir. Detaylı bilgi için tüm haritayı analiz etmek son derece önemlidir.

 

Wengo’da müşterilere ne tür hizmetler vaat ediyorsunuz?

Wengo vasıtasıyla danışmanlık talep eden kişinin spesifik bir sorusu varsa onun üzerine yoğunlaşırım. Örneğin kariyeri, özel hayatı ile ilgili bir karar verme aşamasında ise haritası ve transit gezegenlerin etkisi göz önüne alınarak kendisine tavsiyede bulunurum. Veya kişi kendi doğum haritası üzerinden kişilik analizi yaptırmak isteyebilir. Bu taktirde karakteri ve özü ile ilgili kendisini daha iyi tanıma, potansiyelini fark etme imkanı bulabilecektir. Diğer yandan gelecek ile ilgili öğrenmek istediği konular varsa bunlarla ilgili analiz yapılarak öngörümlerde bulunurum. Böylece belli tarihler arasında karşılaşabileceği olası problemlere karşı tetikte olması ve önlem alması için yol gösterici tavsiyeler elde etmesi mümkün olacaktır.  Bu hizmet telefonda verilen bir hizmet olduğu için süresinin kişinin edineceği bilginin detayı açısından önemli olduğunu düşünüyorum.

 

Sorularımızı cevapladığınız için teşekkür ederiz. Wengo’da görüşmek üzere…


Aşağıdaki yazılarımızı da beğenebilirsiniz...