Mutluluğun Reçetesi by

Deneyimli Uzmanların Hayat İncileri

9 Temmuz Dolunay Sizi Nasıl Etkileyecek?

9 Temmuz Dolunay

Ne dediniz? Oğlak burcunda dolunay mı oluyormuş? Yeraltı Tanrısı Pluton mu sahnedeymiş? Pluto retro muymuş? Hem de! Güneş Mars’a mı yürüyormuş? Ay hiç utanmamış! Ve 6.- 12. ev aksında mı oluyormuş tüm bunlar? Oh! Düzenleyici Satürn, Ay düğümü ve Uranüs ile büyük üçgen mi yapıyormuş? Yok canım! Enerji patlaması desene! Retro muydu Satürn? Keskin sirke kübüne mi zarar? Eski defterler mi açılacakmış? Amel defteri mi kapanıyormuş? Uyananlar göreve mi alınıyormuş? Ortalık mı karışmış? Her kafadan bir ses mi çıkıyormuş? Atı alan Üsküdar’ı mı geçmiş? Bu tutmuş, bu kesmiş, bu pişirmiş, bu yemiş, bu da ‘’Hani bana, hani bana!’’ mı demiş? Çete mi bunlar ayol?


 

<<< Hüseyin Akdağ Yıldız Haritanızı Çıkartsın >>>


 

O zaman tüm bunları açıklayalım!

Oğlak demek ‘’zaman’’ın yükünü taşıyan ‘’yolcu’’ demek. Dünya programında önemli bir görevlidir bu boyutta insan! Atalarının yükünü taşımaktadır ve bu defteri kapatıp öz programını açmalıdır ki bu kendi bireysel varoluşunun kapılarını aralamaktır. Neyi yıkmak ve yerine neyi inşa etmek için buradayım? Bu eksik kalan neyin tamamlanışı olacak?

Pluto demek, kokuşmuş, çürümüş değer ve süreçler demektir. Meyvanın olgunlaşarak daldan düştüğü o an… Olgunlaşma ve bir boyuttaki varoluşla vedalaşma… ‘’yüce akıl’’ olarak geçer kadim metinlerde, var eden sonsuz ve sınırsız güç! Pluto’nun retro hali ters dönmüş pentegram gibidir, ruha ulaşma yerine maddeye sıkışmaya karşılık gelir. Maddenin boyutsuz algılanışı, her şeyin boş olduğu duygusuna taşıyabilir bizi! Her şeyin ulaşacağı bir tek mutlak nokta vardır ki orası gerçeğin keşif yeridir. Bu keşfe izin vermek gerekir.

<<< Hüseyin Akdağ Online Danışmanlık >>>

Değişen ve dönüşen, gücü üzerinde bir güce ilerleyendir. Dalından düşen meyva hava( düşünce ) ile temasa geçerek toprak( eşyanın sırrı ) ile buluşacaktır. Toprak onu önce çürütecek (eski bilincin yıkımı) geriye kalan özden (çekirdek) yeni bir doğum (kendinden kendini doğurma hadisesi) var edilecektir. Var edilen, her zaman kendisinin doğduğundan daha güçlü bir formdur. Özün özü… Tam da bu süreç, içinden geçmekte olduğumuz!

Güneş- Mars mı demiştik? Yengeçte bu arkadaşlar! Güneş ‘’kişisel güç, bilinç, temel konular’’ anlamına gelir. Hermetik öğretilerde ‘’güzellik dehası’’ olarak karşımıza çıkar, ‘’güzelleştiren, değer katan, değerli kılan, ışık’’tır. Bu arkadaş ‘’adalet dehası’’ olarak bildiğimiz ‘’savaşçı’’ arketipiyle tanıdığımız Mars ile yakın temasta! Ateşli dakikalar! Bir dakika! Yengeç su değil miydi? Etrafı sis mi kapladı? Su buharı o! İç dünyamızda ‘’kızgın çöllerden soğuk sulara’’ bir şeyler oluyor! Ateşi söndürmeden, suyu kaynatıp içinde pişmeden ne yapabiliriz? Kolay olmayacak, kabul; bununla birlikte imkansız da değil! Duygu denizinde boğulmayın, hele kontrolden hiç çıkmayın ve  bu itici gücü daha da derinlere gömülüp boşa harcamayın! Ha dinlemediniz, indiniz, sabırsızlık edip vurgun yemeyin! Tek tek ele alın gündemleri! Her şeyin nasıl başladığını hatırlayın ve artık bir çözüme vardırın; zira sürükleyip durduklarımızla bu kapıdan geçecek değiliz ve arkamızda bağırıyor: ‘’Ticari, bekleme yapma!’’ Teşbihte hata olmaz.

<<< Hüseyin Akdağ ile ilk görüşmenizin 10dksı 4tl! >>>

9 Temmuz Dolunay ve Diğer Gökyüzü Olayları

6.- 12. ev aksı demiştik değil mi? Başak- balık aksı gibi düşünelim, tam karşılamıyor olsa da! 6. ev Mars ruhuyla, 12. ev Satürn ruhuyla örtüşür. İki yıkıcı enerji ile karşı karşıyayız. Ne yapacağız? Yok öyle ‘’Yıkılmadım, ayaktayım!’’ delikanlılıkları! ‘’Yıkıl karşımdan!’’ diyor herif ve biz aynen iki seksen yerdeyiz! Secdeye varmadığımıza göre yıkıldık kardeşim, yenildik, n’olmuş, ölelim mi?

‘’güçlü güçlü’’ ortalıkta dolaşanlara duyrulur. Kırıyorlar boynuzumuzu! Bu ne kibir be! Yeter! Biz de insanız! Düşeriz, kalkarız, okuruz, anlarız, her türlü yaşarız, bir yerden olmuyorsa öbür yerden dalarız. Aa, bir bakmışız, iyi ki de böyle yapmışız, ne diye boşu boşuna o kadar kasıp kendimizi yıpratmışız! Yapabildiğini yap, ne yaptığını bilerek yap! Yok, olmuyorsa bırak! ‘’Ne biliyorsun altının üstünden daha iyi olmadığını!’’( Selam olsun… )

Satürn dedik değil mi? Retro olduğunu da sıkıştırmışız araya! Büyük üçgen falan da mı demişiz! Maşallah iyi açılmış çenemiz, hiçbir ayrıntıyı da es geçmemişiz! Öyleyse açıklayalım! Artık boynumuzun borcu… Satürn demek ‘’zaman’’ demek. Zamanı nasıl kullandığımız önemli! Bir bakmışız uçmuş gitmiş onca zaman, bir bakmışız az zamanda büyük işler başarmışız. Sizin seçiminiz hangisi oldu? Ayaküstü kırk bahaneyle zamanın dibine darı mı ektiniz yoksa var gücünüzle sizin için en iyisi olduğunu bildiğinizin peşinden mi gittiniz?

<<< Astrologlarımızdan Yıldız Haritanız, Burcunuz ve Aşk Uyumunuz Hakkında Bilgi Alın >>>

Satürn retro olunca insana bir ‘’Aman, bir ara hallederiz canım!’’ haller gelir. Aman aldanmayın! Sonra bu haller kendisi tarafından itinayla burnumuzdan getirilir. Benden söylemesi! Çok değil, Ağustos ayında binecek yine tepemize, Nisandan bu yana ne halt yediğimizi, zamanı nasıl değerlendirdiğimizi soracak bize ve biz aslında o zamandan bu yana yeni bir kaderin temellerini atıyorduk! Farkında değilsek de! Herkes ektiğini biçecek! Toprağı mundar eden taş kemirir. ‘’Biz uyardık!’’ diyor gökyüzü ve hala vaktimiz var! Silkelenin ve kendinize gelin! Oturmaya gelmedik, bu kesin! İş yapma yeri yeryüzü! Bu iş maddeden manaya geçişi sağlamalı! Köprü olmalısınız! Kendinizden kendinize! Geldiğiniz başka, vardığınız başka ve bu geçiş hep daha ileriye devam ediyor olacak aslında! Hazır mıyız? Bence evet! Yoksa yandı gülüm, keten helvam!( Biraz ters motivasyon oldu ama… Artık Dolunayın oğlaklığına verin, malum arkadaş ‘’otorite’’ demek! Yoksa saygımız sonsuz… )

Yüreğe selam olsun…

Hüseyin Akdağ

Bunları da Seveceksiniz

 Hüseyin Akdağ'dan 2017 Burç Yorumları

Burçlara Göre Aşık Olma Belirtileri 

Burçlara Göre Gelin Saçı Modelleri

En İyi Sevişen Burç Hangisi? Hemen Öğrenin!


Aşağıdaki yazılarımızı da beğenebilirsiniz...