Mutluluğun Reçetesi by

Deneyimli Uzmanların Hayat İncileri

7 Temmuz Sirius Yıldızı ve Kaderiniz

KADERİNİZ SİRİUS YILDIZI GİBİ PARLAK OLSUN

 

7 Temmuz günü oldukça önemli ve özel bir gün. Neden derseniz? Bilgiye göre bugün bütün canlıların bir senelik kaderlerinin yazılacağı zamandır. Bunun nedeni ise 14 derece Yengeç burcunda Güneş ve Sirius yıldızının yan yana geliyor olmasıdır. Her sene Güneş ve Sirius yıldızının yan yana gelmesi “Kaderin Yazıldığı Gün” olarak bilinir.

 

<<< Geleceğinle İlgili Merak Ettiklerini Falcımız Turna Yanıtlasın >>>


Sirius yıldızı birçok medeniyette, en önemli ve en parlak yıldızlardan biridir. Kuran-ı Kerim’de adı Necm Suresinde Şi’ra yıldızı olarak geçer. Üzerine bir çok mitolojik hikayenin yazılmasının yanı sıra, eski mısır medeniyetinin en çok değer verdiği, özellikle gözlemleyip takip ettikleri bir yıldızdır.


Sirius yıldızının ilk gözlenmesi yaklaşık olarak 2000 yıl önce eski Roma İmparatorluğu enlemlerinde ilk kez doğu ufkunda 23 Temmuz’da gözlemlenmiş. Sirius’un ilk gözlemlendiği o gün aşırı sıcakların işareti olmuştur. 23 Temmuz-23 Ağustos günleri arasında aşırı sıcakların olmasından kaynaklı “Köpek Günleri” olarak adlandırılır. Romalılar bu dönemde buğdayları hasta olmasın, ekinlerin bereketi artsın diye “köpek” kurban ederlermiş. Sirius yıldızı aşırı sıcaklar ve yangınlarla ve Mısır Medeniyeti etkisi ile de sel ve su taşkınlarına işaret etmektedir. Bu durum Tarot kartları içinde 17 numaralı kartta resmedilmiştir. 17 numaralı kartın adı Yıldız’dır; bir ayağı suyun içerisinde olan eğilmiş genç bir kızı tasvir eder. Kızın duruş tarzı swastika işaretini andırır. İki elinde birer testi bulunur ve denizden aldığı suyu toprağa döker. Kızın kafasının üzerinde sekiz adet yıldız görünür ki bir tanesi diğerlerinden daha büyük ve parlaktır. Büyük yıldızın Sirius olduğu söylenir, diğer yedi tanesi ise eski uygarlıklarca kutsal kabul edilen gezegenlerdir. Bu genç kızın İsis olduğu tahmin ediliyor, elindeki testi ile taşmak üzere olan Nil Nehri’ni boşaltıyor; bu da Sirius’un gökyüzünde belirdiği döneme denk geliyor. İsis figürünün çıplak olması tabiat ananın henüz kendisini giydirmemesinden kaynaklanıyor. Nil Nehri’nin taşması ile tabiat canlanacak ve İsis böylece tabiat ana tarafından giydirilecek. 

Güneş’in her sene 14 Derece Yengeç burcuna gelip en sıcak günleri başlatması ile birlikte aslında yaz tam anlamıyla başlamış olur. 

<<<< Harika bir fal deneyiminin ilk 10 dksı 4TL! >>>>

Sirius eski Mısır medeniyetinin Keops-Kefren-Mikerinos piramitlerini bile bu yıldızı gözlemleyebilecek şekilde inşa edilmesinden dolayı da ayrıca kutsal bir yıldızdır. Tabii bunun yanı sıra Mısır’da ki birçok piramidin içinde bu yıldızın sembolüne sıkça rastlanırmış. Eski Mısır’da bu yıldızın önemi aslında her sene Güneş/ Sirius’un yan yana gelmesi ile birlikte Nil Nehri’nin taştığını fark etmişlerdir. Ayrıca Sirius yıldızının net olarak  gözlemlenemediği senelerde ise salgın hastalıkların ortaya çıktığına şahit olmuşlar. Hatta Mısırlılar takvimlerini Sirius’un doğuşuna göre düzenlemişlerdir. 


Eski Yunanlılar, Sirius’un bu kaybolduğu dönemden sonra tekrar gökyüzünde belirmesinin sıcak ve kurak yazı haber verdiğine inanırlarmış. Sirius’un Hint mitolojisinde cennetin kapısına ulaşmak adına yola çıkan 4 kardeşten birincisi iyi bir savaşçı ve komutan ikincisi usta bir şair üçüncüsü ünlü bir aşıktır. En küçük kardeşin özelliği ise gurur duyduğu köpeğidir. Dördüncü kardeş ilk kardeşini bir savaş meydanında ikincisini bir düğünde üçüncüsünü de güzel bir prensesin kollarında bırakır ve cennetin kapısına ulaşır ama köpeğini cennete kabul ettiremez. Bunun üzerine cennete girmeyi reddeder. Yolculuğunu cennetten izleyenler ona kardeşlerini terk ettiği halde köpeğini terk etmemesinin sebebini sorarlar.  Küçük kardeş diğerlerinin kendi kaderlerini izlediğini ama köpeğinin ona tüm kalbiyle bağlandığını söyler. Bunun üzerine cennettekiler köpeği bir takım yıldız haline getirirler. Bu yıldız kümesindeki en parlak yıldızın adı Sirius’tur yani köpeğin kalbi.

<<<< Turna Hanım ile Hem Chat Hem de Telefondan Fal Baktır >>>>

Bugün başka bir gün olsun ve kaderiniz iyiliklerle yazılsın.

Turna Göktürk

Bunları da Seveceksiniz

Çin Takvimine Göre Bebeğinizi Cinsiyetini Öğrenin

Ucuz ve Kaliteli Falın Adresi : Astrocenter 

Melekler Sayı Anlamları

Kadınları Daha Çekici Yapan 5 Özellik


Aşağıdaki yazılarımızı da beğenebilirsiniz...