Mutluluğun Reçetesi by

Deneyimli Uzmanların Hayat İncileri

2018 Genel Burç Yorumlarına Giriş: Sizi Neler Bekliyor?

 

2018 Yılı Genel Burç Yorumlarına Giriş

Yıla Jüpiter- Neptün üçgeniyle giriyoruz. 10 Ekim itibariyle Jüpiter’in akrep burcuna geçmesiyle iç sesimize kulak vermemiz, ruhsal gücümüzün farkına varmamız, insan ilişkilerini önemsememiz, sadeleşmemiz isteniyor. Bizi hayallerimize götüren adımlar mı atıyoruz yoksa burada yüzleşmemiz gerekenden kaçarak kendimizi mi kandırıyoruz? Özellikle 5 Nisan- 23 Eylül bu vurgu güçleniyor ve 2017 sonu gündemimiz, üzerinden geçilmeyi bekliyor.

 Sürprizleri Fırsata Çevirmek

Jüpiter- Pluto sekstili

Bu sekstil 6 Mayıs tarihine kadar etkisini koruyor. Büyük değişimler! Kini ve öfkeyi aşamadığımızda, kendimizi kendi yarattığımız bir cehennemin içinde bulmamız işten bile değil. Pluto kadim metinlerde ‘’yüce akıl’’ olarak geçer.  Akıl, sağduyu gerektirir. Politika, ticaret ve eğitim alanlarında önemli bir eşikten geçiliyor. Gemimizin kaptanı olarak dümene hakim olma zamanı! 19 Ağutos- 26 Eylül arası bu vurgu tekrar güçleniyor.

Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ Astrolog Hüseyin Akdağ ile İlk 10dksı 4TL'den Konuşun Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ

Uranüs - Plüto Karesi

2010- 2011’den beri deneyimlemekte olduğumuz Uranüs- Pluto karesi 8 Şubat itibariyle tamamlanıyor. Değişimden kaçmak, sabırsızlık, konuşmak yerine içe atmak, duygusal gerginlik, şiddetli patlamalar ve acımasızlık… Değişim, kabul ve eylem gerektirir. Bunu başardığımızda boyut değişir. Kadim metinlerde ‘’gizli güneş’’ olarak geçen Uranüs, bizi koruduğuna inandığımız kalıpları yıkarak ‘’gerçek ben’’e ulaşmak anlamına gelir.

Güneş ve Ay Tutulmaları

Yıl boyu aslan- kova aksında gerçekleşecek tutulmalar, kendimizi keşif sürecimizin ürünlerini ortaya koymamızı, gelecek planlarımız ve sosyal süreçlerimizde tutku ve süreklilği ön plana almamızı, egosantrik ve dolambaçlı tutumlardansa açık yürekli ve doğrudan bir ifadede olmamızı istiyor. Aslan Ay Tutulması( 31 Ocak ) ile değerlerimizi sorguluyoruz. Kova Güneş Tutulması( 15 Şubat ) önemli kararlara gebe! Yengeç Güneş Tutulması( 13 Temmuz ) köklü değişiklikler ile kendini gösteriyor. Kova Ay tutulması( 27 Temmuz ) bizi durduranı daha iyi anlamamızı istiyor. Yılın son güneş tutulması aslanda ve artık bizi ifade edeni yaşıyor olmamızı istiyor.

<<< Doğum tarihinize göre Yıldıznameniz burada! HEMEN TIKLAYIN >>>

Jüpiter Retrosu

10 Mart Jüpiter geri hareketi başlıyor. Büyüme ve genişleme zamanı değil! Altyapıyı güçlendirme, 10 Ekim- 8 Mart arasını gözden geçirme, oluşan gündemin bizde uyandırdıklarını içselleştirme zamanı! Oku fırlatmak için geri çekmek gibi düşünün! 5 Nisan itibariyle Neptün ile oluşan açı süreci daha mistik bir boyuta taşıyor. Retro zamanlarda söz konusu planetin enerjisi içe yönelir. İçsel büyüme!

Merkür Koç Burcunda Retro Hareketi

24 Mart- 14 Nisan tarihleri arasında Merkür koç burcunda geriliyor. Merkür koçta ‘’savaşçı’’ bir ruh takınır. Sabırsız ve doğrudandır. Bu enerji içe çekildiğinde beklenmedik çıkışlardan bahsetmek mümkün olabilir. ‘’Keskin sirke kübüne zarar.’’ Bizden içsel süreçleri daha iyi yönetmemiz ve neyi nasıl tetiklediğimizi daha iyi fark edebilmemiz isteniyor.

Satürn Retrosu

19 Nisan itibariyle Satürn retrosu başlıyor. Satürn’ün kök söktüren enerjisi yerini daha ılık bir rüzgara bırakıyor. 5 Eylül tamamlanacak bu dönem sizi yanıltmasın. Karmik çözülmelerin söz konusu! Satürn’ü ‘’karmanın efendisi’’ olarak tanırız. Onun geri çekilişi ‘’karman çorman’’ bir dönem anlamına gelebilir. Bunu fırsata çevirmek bilinçli bir duruş gerektirir. 20 Aralık 2017 itibariyle oluşan gündeme mercek tutuyor olacağız.

 

Plüto Retrosu

23 Nisan- 30 Eylül Pluto retrosu! Bazı şeylerin kaçışı yoktur. Öyle bir şeydir ki geri dönüşü yoktur. Bir şey oluyor ve her şey değişiyor. Bir şeyler bozuluyor, çürüyor ya da sadece sizin artık öyle değilmiş gibi davranma şansınız kalmıyor. Direnç sadece sancıyı arttırır. Doğumu engelleyemez.


✮✮✮ Hüseyin Akdağ ile Astrolojinin bilimsel ve eğlenceli dünyasına yolculuğa çıkın ! ✮✮✮


Uranüs Boğa Burcunda

15 Mayıs itibariyle Uranüs düşük konumda olduğu boğa burcuna geçiyor. Finansal konularda, maddi döngülerde yedi yıl sürecek özel bir dönem başlıyor. En son buna yakın bir döngüden 28 yıl önce geçildi. Özellikle 30 Mayıs- 11 Kasım tarihleri arasında etkin olan Satürn- Uranüs üçgeni sürpriz gelişmeler vaat ediyor. Özgürlük nasıl bir rota izlemeyi gerektirir?

Neptün Retrosu

20 Haziran- 24 Kasım arası gerçekleşecek Neptün retrosu bizi hayallerin beslediği bir gerçeklik mi gerçekliği sıkıştıran bir hayal mi sorusuna getiriyor. Yaşamın renklerini fark etmemiz ve bu renkleri işleyerek burada derinleşme cesaretini gösterebilmemiz bekleniyor.

Mars Retrosu

25 Haziran- 13 Ağustos Mars retrosu devreye giriyor. Tao felsefesini hatırlayın! Bir şey ne kadar uca yaklaşırsa o kadar aksini yansıtır. Kova burcunda başlayacak gerileme ‘’Bir kişinin özgürlüğü başkasının özgürlüğünün başladığı noktada sona erer.’’ sözünü anlamamızı gerektiriyor. 13 Ağustos itibariyle Mars oğlağa geçiyor ve katılığımız, acımasızlığımız ile sınanıyoruz. Yavaşlama zamanı!

Merkür Retrosu

27 Temmuz- 18 Ağustos arası aslan burcunda gerçekleşen Merkür retrosu ifademize güç kazandırmamızı, kendimize hata yapma şansı vermemizi, içimizdeki çocukla bağ kurmamızı, yaratıcılığımızın önündeki engelleri kaldırmamızı istiyor.

Uranüs Retrosu

8 Ağustos- 6 Kasım Uranüs retrosu tansiyonu yükseltiyor. Planlayıp da bir türlü adım atamadıklarımızın içinde kendimizi bir anda bulma durumu söz konusu olabilir. Kendi içimizde bir şeye olan tutumuzu değiştirmedikçe bir şeylerin de değişmesini beklemek yersiz! Büyük para çıkışları ve girişlerinden bahsetmek mümkün oluyor. Çok üzülme, çok sevinme!

Venüs Retrosu

6 Ekim- 15 Kasım Venüs retrosu! İlişkiler, evlilik ve ortaklık, değerler… Keyif veren şeyler keyif vermez oluyor. Bize gerçek hazzın ne olduğunu anlatmaya çalışıyor. Sanat dünyası önemli bir eşikten geçiyor ve buradaki enerji içe dönüyor. Yaratıcılığınızı kullanın! Arabeske bağlamayın, okuyun ve anlayın! 31 Ekim Venüs’ün teraziyle geçmesiyle fırtına yavaşlıyor; bununla birlikte hala devam ediyor ve bizden bir seçim yapmamızı istiyor.


☛ Doğum Haritanızda neler gözüküyor? Hangi tarihlere dikkat etmeli?

Yıldızlar size ne getirecek? ☚


Jüpiter'in Akrep Yolculuğu

8 Kasım Jüpiter akrepteki derin yolculuğunu tamamlayarak yayın hareketli enerjisine geçiyor. Jüpiter, yönetici konumda olduğu yayda çok mutludur. Sihirli bir dönemin kapıları açılıyor! Büyüme ve genişleme, sınırları aşma! 2015- 2017 sınav verenler, şimdi bu dönemin onlara getirdiği armağana kavuşuyorlar. Aptal bir iyimserliği, bilinçli bir yolculuğa dönüştürün yeter!

Ay Düğümü Değişiyor

16 Kasım ay düğümü aslan- kova aksından yengeç- oğlak aksına geçiyor. Değer kazanan ‘’ben’’ yerini daha derinde saklı ‘’benleşen’’e bırakıyor. Kovanın çılgın ruhunun tuzağı şimdi oğlağın despotluğuyla üzerimize çöküyor. Sezgiler önem kazanıyor. Sezgi mi zan mı? Toprağın gücünü aldığı ‘’su’’ya yöneliyoruz.

Son Merkür Retrosu

18 Kasım- 5 Aralık son Merkür retrosu! Merkür’ün zararlı konumda olduğu bu gerileme bizi bayağı dağıtacak gibi! Birincil dikkate geçmemiz gerekiyor. ‘’Detaylar hayat kurtarır.’’ 1 Aralık Merkür’ün akrebe geçmesiyle biraz daha derin sulara iniyoruz. Kalbimizi çarptıran o şeye emin adımlarla ilerleyebiliyor olmak... Önümüzde duran engel sınavımızdır ve onu geçmemizi bekler.

 💖 Astrolog Hüseyin Akdağ ile aşk uyumunuzu ölçün! 💖

Sonuç olarak...

Yılı büyülü ışıklarla kapatııyoruz. Bizden ‘’adanma’’ duygusunda derinleşmemiz ve hayatı daha güçlü kökler, daha güçlü bir inanaçla sarabilmemiz isteniyor. Tüm bu yolculuk bizden değişime direnmemeyi, sabırsız olmamayı, keşfe açık olmayı, adım be adım yol almayı, huzur ve keyfi yaratmayı, kalbimizin sesine kulak vermeyi istiyor. 2018, sürprizleri fırsatlara çevirme yılı! Senden korkmamanı değil, korkunun seni durdurmasına izin vermemeni istiyorum; zira korku, güçlenen köklerin habercisidir.

Bakalım bu yıl Zodyak sakinleri için hangi başlıklardan bahsetmek mümkün!

Hüseyin Akdağ

Bunları da Seveceksiniz

Başarının sırlarını Astroloğumuz Hüseyin Akdağ'dan öğrenin 

Hangi Burç Olsam Nasıl Düşünürdüm?

AY, GÜNEŞ VE YÜKSELEN BURCUMUZ

2017 Yılı Genel Burç Yorumlarına Giriş


Aşağıdaki yazılarımızı da beğenebilirsiniz...