Mutluluğun Reçetesi by

Deneyimli Uzmanların Hayat İncileri

Gezegenlerin Tanıtımı ve Hayatımız Üzerindeki Etkileri

Elif Kalendaroğlu

Elif Kalendaroğlu

Gezegenlerin Tanıtımı ve Hayatımız Üzerindeki Etkileri

Her burcun bir gezegeni vardır. Ayrıca tüm gezegenler diğer burçlardan geçiş yaparken belirli özellikler verirler. Gezegenlerin enerjilerini gündelik hayatımızda hisseder ve etkilenirsiniz ama bu enerji ile “ne yaptığınız” ve “nasıl yararlandığınız” önemlidir. Astrolojide Güneş ve Ay ile başlayan Merkür Venüs Mars Jüpiter Satürn Uranüs Neptün ve Pluto olmak üzere 10 gezegene bakarız.

☞ Online Fal ve Astroloji : Hoşgeldin Kampanyası İçin Tıkla ☜

GÜNEŞ -“KENDİMİZ’İN GEZEGENİ”

Güneş sistemimizdeki en güçlü beden. Güneş yapısı itibariyle evrendeki en parlak yıldızdır Astrolojide ise aslanda bulunan güç, liderlik ve kendini ifade etme özellikleriyle ilişkilidir.. Güneş ne kadar etkili olursa o kadar zekice parlarsın. Astrolojide  kişiliği egoyu kişiyi özel yapan şeyleri yani kişinin kendisini ve dünyaya dönük yüzünü temsil eder. Güneş aynı zamanda yaratıcı yetenekleri kişinin günlük hayatta karşılaştığı güçlüklerle başa çıkma gücünü temsil eder. Aynı zamanda sağlığımız için önemli bir gezegendir. Güneş, kova  burcunda güçsüz, terazi burcunda ise zayıftır. Olumlu yönleri, yaratıcılık, şefkat, yumuşak yüreklilik, cömertlik, olgunluk ve organizatörlükken olumsuz yönleri ise kibirlilik, zorbalık, savurganlık ve lükse düşkünlük olarak bilinir.

Dünya’ya en yakın gezegen olduğu için bize birçok gezegenden daha fazla etki eder. Denizlerdeki gel-git olaylarının yöneticisi olarak Ay duygularımızın da yöneticisi olmaya uygundur. Ay, hayatımızın ritimlerini kontrol eder. Ay, belirli deneyimler ve koşullara nasıl tepki verdiğimizi etkiler.

AY- “DUYGULARIN GEZEGENİ” 

Ay, derin hisleri, önsezi, içgüdü ve tepkileri yönetir.Ay, yengeç burcunun yöneticisidir. Boğada yükselir. Oğlakta ise düşük konumdadır. Ayın olumlu yönleri hassasiyet, anlayış, kuvvetli hafıza, sabır, sezgiler, evcimenlik ve aileye düşkünlüktür, olumsuz etkiler ise duygusal rahatsızlıklar, güvenilmezlik, geçmişe bağımlılık ve zihinsel kusurlar olarak sıralanabilir. 

JÜPİTER- “ŞANS GEZEGENİ”

Jüpiter şans, bolluk, bereket ve zenginliği temsil eden bir gezegendir. Astrolojide genel olarak Jüpiter'i iktidar gezegeni olarak görürüz. Jüpiter, yeni gezegenlerden biridir (1920'lerde keşfedilen), ancak bununla birlikte, yeryüzüyle olan bağlantısı güçlüdür ve muazzam radyasyonu kaynağından dolayı güçlüdür. Güneş sistemimizin en büyük gezegeni olan Jüpiter, bazı burçları diğerlerinden daha fazla geçirmek için daha fazla zaman harcıyor. Jüpiter yay burcunun yöneticisidir.

☀ Yıldıznameniz ve aşk uyumu için TIKLAYIN ☀

MARS - “TUTKU GEZEGENİ”

Mars, dünyadaki tüm diğer gezegenlere enerji veren ve onları ateşleyen bir gezegendir.  “Kırmızı Gezegen” her şeyden önce sevimli bir ateştir. Sağlık açısından kas sistemini, kandaki al yuvarları ve sempatik sinir sistemini idare eder. Hırs ve rekabet de Mars gezegeninden ibarettir. Olumlu yönleri liderlik, özgürlük ve adalet aşkı ve netliktir, olumsuz tarafları ise saldırganlık zalimlik, bencillik, acelecilik ve kavgacılıktır. 

MERKÜR – “İLETİŞİM GEZEGENİ”

Merkür bilgi, iletişim ve haberciliği simgeler. Bu gezegen sinir sistemimizi etkiliyor; Güneş Sistemimizdeki Dünya'ya olan yakın konumu burada sık sık düzensiz dalgalanmalara neden olur. Hızlı algılama çabuk düşünme olasılıklar görüşler sebep-sonuç ilişkilerini kontrol etme yeteneği verir. Bu gezegenin olumlu yönleri iyi yargılama, anlayış, beceriklilik ve güzel konuşmadır, olumsuz yönleri ise kararsızlık, tenkitçilik, kontrolsüzlük, alaycılık ve zihinsel gerginliktir.

NEPTÜN-“YANILSAMALAR GEZEGENİ”

Neptün dış gezegenlerden olup 1846 da keşfedilmiştir. Tüm sezgileri, rüyaları, ilhamları, hayal gücünü ve hayalleri simgeler. Ayrıca ilaç, zehirlenme, uyuşturucu maddeler, bilinçaltı ve gizli kalmış duyguları da yönetir. Bu gezegen sezgiselliği ve hayal gücünü yaratıyor. Olumlu özellikleri  hassaslık, idealistlik, incelik, sanatta yaratıcılık, sezgisellik ve ruhsallık, olumsuz yönleri ise hilekarlık, düzensizlik, dikkatsizlik, hayalperestlik, pratik olmama ve alkolizmdir. 

PLUTO- “GÜÇ GEZEGENİ”

Pluto Güneş’e en uzak konumdaki Güneş sistemimizin en dış gezegenidir.  Pluto hangi alanda güçlüyse o alanda her türlü zorluğun üstesinden gelmenize yardımcı olur. Her anlamda bir yoğunluk ve güç verir. Pluto'nun olumlu yönleri analizcilik, yeni başlangıçlar, keskin zeka, büyük işleri başarabilme yeteneğidir, olumsuz yönleri ise bilinçsizlik, sinsilik, suça yatkınlık ve yıkıcılıktır. 

➤➤ Kariyerinizde sizi neler bekliyor? Hemen kart çekin!

SATÜRN-“ KARMA GEZEGENİ”

Satürn kararlılık ,hırs,sorumluluk, disiplin ve sabrı sembolize eder. Negatif olarak Satürn, uzak ve dogmatik görünebilir. Azmimizi ve zamana karşı ayakta kalmamızı destekler.  Satürn'ün olumlu yönleri ihtiyatlılık, sorumluluk, yapıcılık,sabır ve disiplindir. Bencillik, ümitsizlik ve tutuculuk ve dar görüşlülük ise olumsuz yönleridir

URANÜS-“İSYAN GEZEGENİ”

Uranüs, diğerleri gibi, (diğerleri Neptün ve eskiden olduğu Pluto) olarak bilinir ve daha Antik gezegenlerin olduğu bir kişi üzerinde daha az doğrudan etkisi olduğu düşünülür. Dış gezegenlerden biri olduğundan yavaş hareket eder. Bunun sonucu olarak etkisi kişilerden çok kuşaklar üzerinde hissedilir.  Görevi, eski kuralları ani ve yeni değişimlerle yok etmektir. Akrep burcunda güçlü, aslan burcunda güçsüz, boğa burcunda ise zayıftır. Uranüs'ün olumlu yönleri insancıllık, arkadaşlıklar, özgürlük, orijinallik, nezaket, beceriklilik ve yeniliktir, olumsuz yönleri ise kışkırtıcılık ve sapmalardır. 

♛ Medyumlardan Size Özel 7/24 Hizmet Alın ♛

VENÜS- “AŞK VE PARA GEZEGENİ”

Bazen uyum ve sabitlik gezegeni olarak bilinir. Bu gezegen aşk romantizm ve duygusal ilişkilerimizde uyum evlilik arkadaşlıklar ve diğer birleşmelere dalalet eder.

Aşk hayatınızı güzel bir hale getirir. Cazibe ve çekicilik Venüs'ten gelir. Güzellik Venüs’e kuvvetle bağlıdır.  Bu gezegenin olumlu yönleri nezaket, incelik, anlayış ve güzelliğe olan düşkünlüktür, olumsuz yönleri ise tembellik, kararsızlık, aşırı romantizm ve zayıf arzulardır. 

Bunları da Seveceksiniz

 Astroloji hayatınızın kalitesini nasıl iyileştirebilir?

2018 Yılı Genel Burç Yorumlarına Giriş

Akrep Burcu Genel Özellikleri

Burcunuza Göre Ev Dekorasyonu


Elif Kalendaroğlu

Elif Kalendaroğlu

Aşağıdaki yazılarımızı da beğenebilirsiniz...