Mutluluğun Reçetesi by

Deneyimli Uzmanların Hayat İncileri

Yay Burçlarının Genel Kişilik Özellikleri Nelerdir?

Elif Kalendaroğlu

Elif Kalendaroğlu

 

Yay Burcu Genel Özellikleri

Element: Ateş
Renk: Mor
Gün: Perşembe
Gezegen: Jüpiter
En Büyük Genel Uyumluluk: Kova
Şanslı Sayılar: 5
Tarih aralığı: 22 Kasım – 21 Aralık
Zayıf yönler: Sabırsız, aceleci
Sevdiği şeyler: Gezmek, felsefe, tarih
Sevmediği şeyler: Yalan, yavaşlık ve aşırı kontrol

 

Yay Burcu genel bakış:

Yay burcunda dünyaya gelen insanlar idealist, olumlı düşünen ve şanslı insanlardır. Her daim enerjik, deli dolu, coşkulu bir ruh halleri vardır.

Bu burcun ,nsanları aynı zamanda sürekli doyurşa ihtiyacı duydukları bir meraka sahiptirler. Öğrenme konusunda oldukça açık ve hazırdırlar. Yay burcunu en iyi ifade eden iki sözcük “andayım ve görüyorumdur”. Gelişmiş kavrama yetenekleri sayesinde ciddiyet gerektiren işlerde ve felsefik konularda başarılı olurlar.

Burçlar kuşağındaki çift karakterli olan burçların en belirginlerindendir ve bu nedenle sürekli bir karasızlıkları ve karmaşık düşünce yapılarına sahiptirler. Yay burcunun yöneticisi jüpiter zenginliği ve bolluğu sembolize eder. Bu durum yay burcu mensuplarına şans ve başarı olarak yansır.

Yay burcu insanı için dostluk çok önemlidir ve dost meclislerinin aranılan insanlarındandırlar. Yalnızlığı kalmayı sevmezler ve toplum içerisinde yer almaktan oldukça hoşlanırlar. Sosyal çevreleri onlar için çok önemlidir ve çevrelerine karşı hep özenli ve korumacı davranırlar.

 ★Astrocenter Online Falcılarını Keşfedin★

 

Yay Aşk ve Seks:

Yay burçları genellikle cesut insanlardır ve etraflarına heyecan saçmaları onları oldukça çekici hale getirir. Konu ilişkilere geldiğinde aşklarını açığa vurmaktan hiç çekinmezler. Beğenediği kişiyi elde etmek için ellerinden geleni yaparlar. Yay burçları partnerlerine karşı oldukça açık sözlü ve dürüst kişilerdir, hata yapmış olsalar bile bunu sevdiklerinin karşısına çıkıp mertçe söylerler.

Yay burçları oldukça sıcak kanlı ve romantik insanlardır, sevdikleri anda partnerlerine yeryüzündeki cenneti yaşatabilirler. Tek şartları özgürlüklerinin kısıtlanmamasıdır. Seks hayatına gelince, yay burçları oldukça duygusal ve maceraperesttirler, heyecanı ve yenilikleri hep diri tutmak isterler aksi takdirde ilişkilerinde pürüzler yaşamaya başlarlar.

 

 

Yay Arkadaş ve Aile

Yay burcu insanı aile kurmayı ister ancak hayatlarındaki bir çok kararı partnerleriyle paylaşım içersinde almak ve partnerlerini kararları doğrultusunda kısıtlamaktan hiç hoşlanmazlar. Yay burçları aileyi bir bakıma huzurun ve mutluluğun garantisi olarak görürler. Ailevi bağlarını güzlü kılmak için yerine göre ailesinin ihtiyaçlarını kendi ihtiyaçlarından ön plana koyabilirler. Arkadaşlıklarında ise olmazsa olmazları dürüstlük ve her koşulda yardımlaşmadır. Sosyal ve çok yönlü kişiler olduğundan onlarla bir çok konuda fikir alışverisi yapılabilir ve değişik bakış açılarıyla fark yaratmayı başarırlar. Sosyal ortamlarda genellikle aranan ve sözü geçen insanlardır.

 ☾Aşk Hayatınızın Akıbetini Öğrenin☽

 

Yay Kariyer ve Para

Yay burcu insanları iş hayatında girişimci bir ruhlarıyla ön plana çıkmaktadırlar ve her konuda kendilerine oldukça fazla güvenirle. Fakat bu aşırı güven kimi zaman yaptıkları girişimlerin başarısız olmasına neden olabilir. İş hayatında yaptıklarını takdir edecek bir çevre onlar için artı bir güven ortamı sağlar. Çabalarının veya yaratıcılıklarının beğenilmesindemn  ve onay almaktan çok hoşlanırlar.

 

Yay Erkekleri Nasıldır?

Yay burcu erkeği bilgili bir kişiliğe sahiptir. Nazik, son derece düşünceli ve kibar bir yapıları vardır. Canlı ve renli kişilikleri onları her zaman farkedilir kılar. Samimi tavırları ile insanlar tarafından sevilen bir erkektir. Yay burcu erkeği daima iyi niyetli davranışlar ile hareket eder, kötülük düşünemezler. Onların olumsuz olan tek tarafı zaman zaman kontrol edemedikleri fevrilikleridir. Bazan patavatsız ve dikkatsiz ve gereğinden fazla iyimser olabilirler.

 

Yay Kadınları Nasıldır?

Yay burcu kadını her şeyden önce fazlasıyla kültürlü bir kişiliğe sahiptir. Bu özellikleri ile her ortamda,dikkat çekmeyi başarabilirler. Espritüel yapılarıyle kendisi neşeli olduğu gibi insanlara da neşe verirler. Yay burcu kadını sevilen ve aranan kişilerdir. Sürekli olarak yeni yerler keşfetmek ve yeni insanlar ile birlikte olmak ister. Ancak tüm bunların maddiyat ile elde edildiğinin de farkındadır. Para onlar için bir araç anlamına gelmektedir zaman zaman savurgan zaman zamansa oldukça tutumlu davranabilirler. Yay burcu kadınının olumsuz özellikleri; başına buyrukluğu, kendini beğenmişliği zaman zaman abartılı tavırlar olarak sıralanabilir.Genel olarak huzursuz bir yapıları vardır ve bunu kaprisleriyle yansıtırlar. Dikkatsizlikleri de göze çarpan olumsuz özelliklerindendir.

 


Elif Kalendaroğlu

Elif Kalendaroğlu

Aşağıdaki yazılarımızı da beğenebilirsiniz...