Mutluluğun Reçetesi by

Deneyimli Uzmanların Hayat İncileri

Süper Kanlı Mavi Ay Tutulması Nedir, Ne Zaman Yaşanacak?

Elif Kalendaroğlu

Elif Kalendaroğlu

31 Ocak Mavi Ay Burcunuzu Nasıl Etkileyecek?

31 Ocak 2018 Süper Mavi Ay Tutulması hakkında bilmeniz gerekenler neler?

150 yılda bir ortaya çıkan Süper Mavi Ay, 31 Ocak’ta içinde Türkiye’nin de olduğu pek çok ülkeden gözlemlenebilecek. Mavi Ay özel ve çok nadir bir doğa olayıdır. 2009 yılında da buna benzer bir tutulma gerçekleşmişti ama bu kısmi bir tutulmaydı.

Yaklaşık olarak 1 saat 16 dakika sürecek olan bu olay ülkemizden de ayın doğum saatlerinde gözlemlenebilecek. Dünya’da meydana gelen volkanik patlamalar ve orman yangınlarından oluşan toz bulutunun etkisiyle, ayın mavi renge bürünmesi bekleniyor fakat yalnızca birkaç ülkede mavi olarak görülmesi bekleniyor. Diğerlerinde ise koyu kırmızı bir renge bürüneceği söylenen ay tutulması Mavi Ay, Kanlı Ay olarak da bilinmektedir.

ay

Bundan bir önceki tutulma ise bundan tam 152 yıl önceydi: 31 Mart 1866.

Mavi Ay, ayın dünyaya yakınlığı sebebiyle bizler üzerinde de etki yaratacak. Peki ne gibi etkiler gözlemlenebilir?

  • Örneğin gökyüzü normalde olduğundan daha aydınlık olduğu için bunu bir fırsata çevirebilir ve büyük bir parti verebilirsiniz. 
  • Suç statistiklerine göre trafik kazaları, gasp ve cinayetler bu dönemlerde artış gösteriyor. Aman dikkat!
  • Migren ve sinir hastalıklarında şikayetler artıyor.
  • Dünya genelinde doğum oranlarında artış gözlemleniyor.
  • Kadınların adet düzenlerinde değişiklikler olabiliyor.

 

  ☀ Sevgilinizle Sorununuz Mu Var? Falcılar Nedenini Söylesin ☀

Bakalım Mavi Ay burcunuzu nasıl etkileyecek?

Koç 2018 Burç Yorumu 

 

Mavi Ayın Koç'a etkisi:

Mavi Ay aynı zamanda bir ay tutulması da olduğundan Koçları olumlu yönde etkileyecek. Denge, pozitiflik ve destek konularındaki enerjileri yüksek olacak. Bol bol meditasyon yapmanız sağlığınız açısından faydalı olacaktır.

 

Boğa 2018 Buç Yorumu

Mavi Ayın Boğa'ya etkisi:

Bu dönem sizin için ekip biçtiklerinizi hasat etme dönemi olacak. Zamanında uğraştığınız ne varsa sonuçlarını bu dönemde göreceksiniz. Bir ortaklığa girmeyi düşünüyorsanız tam zamanı! İşkolikliğinizi bu dönem biraz azaltmanızı öneriyoruz.

 

İkizler 2018 Burç Yorumu

 

Mavi Ayın İkizler'e etkisi:

Beklenmedik bir haber hayatınızı değiştirebilir, sürprizlere hazırlıklı olun! Kötü bir bağımlılığınız varsa bunu sonlandırmak için mükemmel bir zaman, kendinize güvenin!

 ☯ Size nazar değdiren biri mi var? ☯

 

Yengeç 2018 Burç Yorumu

Mavi Ayın Yengeç'e etkisi: 

Parlak fikirlerinizi kullanırsanız zengin olabileceğiniz bir dönem, fırsatları kaçırmayın! Kariyerinizle ilgili sürekli göz önünde olacağınız bu dönemde ekip ruhunu korumaya özen göstermelisiniz.

 

Aslan 2018 Buç Yorumu

Mavi Ayın Aslan'a etkisi:

Bu dönem sizin için bir değişim getirecek. Bu süreci sabırla geçirirmenizi öneririz yoksa bu işten karlı çıkamazsınız. Ailesel konularda birçok sorumluluğun sizin omuzlarınıza yükleneceği bir dönem olacak.

 

Başak Burcu 2018 Yorumu

  ☞ Hazır mısınız? Falda Kesin ve Net Cevaplar ☜

Mavi Ayın Başak'a etkisi:

Bu ay sizler için aşk ayı olacak. Aşk ve iş  ilişkilerinizde şans ve bereket sizden yana olacak, bunu yararınıza kullanmaya çalışın. Hukuksal konularda, beklediğiniz cevapları alacaksınız.

 

Terazi Burcu 2018 Yorumu

 ♣ İş ve kariyer hayatınızdaki gelişmeler nasıl olacak? ♣

Mavi Ayın Terazi'ye etkisi:

İlişkinizi gözden geçirme vakti! Bu dönemde ilişkinizi sorgulamanız ve bunun sonucunda yeni kararlar almanız çok muhtemel.

 

Akrep Burcu 2018 Yorumu

Mavi Ayın Akrep'e etkisi:

Bu ay iç dünyanızı keşfedip, başka bir sizle tanışmanız için müthiş bir zaman. Bol bol tecrübelerinizi kullanacağınız ve sezgilerinize güvenmeniz gereken bir dönem olacak. Sosyal çevrenizde daha da parlayacaksınız.

 

Yay Burcu 2018 Yorumu

 ♣ Falda Promosyon! İlk 10dakikanız 4tl ♣

Mavi Ayın Yay'a etkisi:

Bunca zamandır üzerinde çalıştığınız o iş sonunda meyvesini verecek, çok başarılı olacaksınız. Kariyer konularında kendinizi güvende hissedeceksiniz ve maaş artışları gözlemlenebilir.

 

Oğlak Burcu 2018 Yorumu

Mavi Ayın Oğlak'a etkisi:

Kendinize hakim olmanız gereken bir ay olacak. Her aklınıza geleni söylemekten kaçının ve mantıklı düşünün. Hobilerinizle ilgili güzel dönüşler alacağınız bu dönem sizin için oldukça zevkli geçecek.

 

Kova Burcu 2018 Yorumu

Mavi Ayın Kova'ya etkisi:

Evliliğe ya da yeni bir ilişkiye hazır olun! Bu ay sizler için yeni oluşumlar, yeni doğuşlar görünüyor. Yapacağınız ev tadilatından sonra, evden çalışma fikri size daha da cazip gelecek.

 

Balık Burcu 2018 Yorumu 

Mavi Ayın Balık'a etkisi:

İş hayatınızda o kadar yükseleceksiniz ki her firma sizinle çalışmak için can atacak. İyi düşünüp, sizin için en iyisini seçmenizi tavsiye ediyoruz. Bir yurtdışı tatili sonucu hayatınıza yeni birini alabilirsiniz.

 

 

Bunları da Seveceksiniz

Ay tutulması nedir? 

Saçınızı Kestirmeden Önce Ay Takvimine Bakın!

Epilasyonunuzu Ay’a Göre Ayarlayın!

AY, GÜNEŞ VE YÜKSELEN BURCUMUZ

 


Elif Kalendaroğlu

Elif Kalendaroğlu

Aşağıdaki yazılarımızı da beğenebilirsiniz...