Mutluluğun Reçetesi by

Deneyimli Uzmanların Hayat İncileri

Jeneratif Gezegenler I: Karanlığın Gücü Pluto

 

Jeneratif Gezegenlerin İlki: Plüto

 

Uranüs, Neptün ve Pluto, bir burçta uzun zaman kaldıklarından ötürü "jeneratif gezegenler" olarak adlandırılırlar. Bu gezegenler bir araya gelerek kuşakları oluşturur. Her bir kuşak farklı bir üçlü kombinasyon ve buradaki birleşmeyi vurgulayan ruh taşır. Uranüs nelere karşı koyulduğu, Neptün nelerin kutsallaştırıldığı, Pluto ise kitlesel dönüşümlerin hangi temalarda yaşandığı ile ilgilidir. Bu yazımızda bu gezegenlerden Pluto'yu ele alacağız.  

 

 >> Hüseyin Akdağ ile Astrolojinin Eğlenceli Dünyasına Yola Çıkın <<

 

table

 

Pluto Aslan Kuşağı hayatlarının gerçek anlamını parlamakta bulacaktır. Nedir parlamak? Özlerinde saklı olan ışığı hayata akıtmak! Kendilerini ifade edebilecekleri bir alan bulmak ve orada kalplerini açmak, samimiyetlerini ortaya koymak! Kazan- kazan ilkesini yaşamlarına yerleştirebildikleri kadar kendilerini gerçekleştirebilirler. Yıkıcı bir ego kendi kendilerini içine sürükledikleri bir cehennem olacaktır. Aşk, tutku ve sevmek için buradalar!

 

<< Astrolog Hüseyin Akdağ ile 10 Dakikası 1 Euroya Görüşün >>

 

Pluto Başak Kuşağı hayatlarının gerçek anlamını hizmette bulacaktır. Nedir hizmet? Gelişmek ve geliştirmek, gerekli düzeni kurmak ve bunu yürütecek esasları hayatlarına yerleştirmek! Sağlık, beslenme, arınma, toplumsal süreçler onların esas gündemini oluşturuyor. Faydalı ile faydasızı birbirinden ayırabildikleri kadar kendilerini gerçekleştirebilirler. Bunu fiziksel, düşünsel ve duygusal olarak düşünebilirsiniz. Mükemmelliyetçilikleri, sürekli en iyisinin, en doğrusunun yapılması beklentisi kendilerini içine sürükledikleri bir cehennem olacaktır. Onlar her deneyimin içinde yeni şeyler öğrenerek bunu arzu edenlerle paylaşmak için buradalar!

 

Pluto Terazi Kuşağı hayatlarının gerçek anlamını dengelemekte bulacaktır. Nedir dengelemek? Hayattaki yerlerini bularak her şeyin de yerini bulmasının önünü açabilmek! İlişkiler, evlilik, ortaklık, değerler, haklar onların esas gündemini oluşturuyor. Hassas bir tartıyla ilerleyebildikleri kadar kendilerini gerçekleştirebilirler. Vicdan onların bam teli! Herkesin hakkına olan duyarlılıklarını kendilerine karşı gösterememek ve gerektiğinde bunun için bir şeyler yapamamak kendilerini içine sürükledikleri bir cehennem olacaktır. Onlar suçluluk duygusu ve birilerinin onları onaylaması arzusunun ötesine geçip kalplerinin sesini dinleyerek hak ettiklerini almak için buradalar!

 

>> Doğum Tarihinize Göre Yıldıznameniz Burada! HEMEN TIKLAYIN! <<

 

Pluto Akrep Kuşağı hayatlarının gerçek anlamını dönüşmekte bulacaktır. Nedir dönüşmek? Travma ve krizlerin onlarda yarattıkları etkinin ötesine geçerek bu deneyimi yollarını açacak bilinç haline getirebilmek! Kan bağı taşıdıkları kişiler, bastırılmış duygular (korku, öfke), cinsellik, gizli güçler, yeraltı dünyası onların esas gündemini oluşturuyor. Gölgelerinden (saklı kimlik) kaçmaktan vazgeçip onu kabul ederek onunla büyümeyi seçtikleri kadar kendilerini gerçekleştirebilirler. Güçlenmek için birilerinin sırtına basmak kendilerini içine sürükledikleri bir cehennem olacaktır. Onlar yenilgiyi kabul ederek ötesindeki gücün yenilmemiş olmak değil küllerinden doğuyor olmak olduğunu anlamak için buradalar! Her son yeni bir başlangıç! Hayat sonsuz döngüler!

 

Pluto Yay Kuşağı hayatlarının gerçek anlamını keşfetmekte bulacaktır. Nedir keşfetmek? Bilinenin ötesindeki boyutları fark ederek hayata daha geniş bir bakış açısı geliştirebilmek! Seyahatler, farklı kültür ve inançlar, felsefe, psikoloji, dil, tarih onların esas gündemini oluşturuyor. İnanç savaşlarından sıyrılıp daha yüksek hedeflerin peşine düşerek kendilerini gerçekleştirebilirler. Fanatik bir tutum kendilerini içine sürükledikleri bir cehennem olacaktır. Onlar tüm yolların onları bir tek gerçekliğe götüren bir sistemin varlığını anlamak için buradalar! Barış ve sevgi yollarını aydınlatacaktır. 

 

<< Doğum Haritanızda Neler Gözüküyor? Astroloji Geleceğinizi Söylesin >>

 

Pluto Oğlak Kuşağı hayatlarının gerçek anlamını üzerlerine düşen yapmakta bulacaktır. Nedir üzerine düşeni yapmak? İçinde yaşadıkları toplumu anlayarak o toplumu kalkındıracak sistemi var edecek rolü üstlenmek! Devlet, gelenekler, kurallar, sınırlar, statü, tek başınalık onların esas gündemini oluşturuyor. Katı bir tutum sergilemek yerine nerede esneyip nerede net bir duruş sergilemeleri gerektiğini bilerek kendilerini gerçekleştirebilirler. Bu sorumluluğu almaktan kaçmak kendilerini içine sürükledikleri bir cehennem olacaktır. Onlar tüm yapıları dönüştürecek bir sistemin tohumlarını atmak için buradalar! Bilinçli olarak attıkları adımlar, dünyanın kaderini belirliyor!

 

Pluto Aslan Kuşağı, Pluto Terazi Kuşağı ile Pluto Yay Kuşağı ile benzer özellikler taşır.

 

Pluto Başak Kuşağı, Pluto Akrep Kuşağı ile Pluto Oğlak Kuşağı ile benzer özellikler taşır.

 

>> Astrolog Hüseyin Akdağ ile Aşk Uyumunuzu Ölçün <<

 

Pluto Aslan Kuşağı, Pluto Akrep Kuşağı ile savaş içindedir. Bu savaş büyük güçlerin savaşıdır, dünyanın güç tanımını değiştiriyor

 

 Pluto Başak Kuşağı, Pluto Yay Kuşağı ile savaş içindedir. Bu savaş bilginin bilince dönüşümünü ve içsel bilginin açığa çıkışını sağlıyor.

 

Pluto Terazi Kuşağı, Pluto Oğlak Kuşağı ile savaş içindedir. Bu savaş dünya yapısını, genel geçer kuralları, güç dengelerini yeni bir boyuta taşıyor.

 

Yazımız Neptün ve Uranüs kuşakları ile devam edecektir.

Dosta selam olsun,

Hüseyin Akdağ

 

Hüseyin Akdağ'ın Diğer Yazılarına da Göz Atın:

 

 

 


Aşağıdaki yazılarımızı da beğenebilirsiniz...