Mutluluğun Reçetesi by

Deneyimli Uzmanların Hayat İncileri

Yengeç Burcu: Aşk Hayatı, Burçlarla Uyumu ve Özellikleri

 

YENGEÇ BURCU AŞK UYUMU

Su elementinin öncü burcudur. Hisler yoğundur ve anne, aile, ev kavramları onun için çok değerlidir. Küçük bir yengeç bile adeta içinde bir anne taşımaktadır. Şifacı bir ruh taşırlar, olaylardan çok çabuk etkilenip incinebilirler. Hassas doğalarını koruması adına geliştirdikleri kalın kabuklar, zamanla gelişmiş sosyal maskeler halini alabilir. O kabukların dışına çıkabilecek cesareti gösterebilmeleri, özlerindeki hissel derinliği uyandırarak onun rehberliğinde yol alabilmeleri yaşamda ulaşabilecekleri noktayı belirler. Romantik ve renkli doğaları, yardımsever ışıkları, keşfedilme arzusundadır. Sevgileri sahiplenici ve duyguları manipüle edici olabilir. Korunma ihtiyaçlarını, sağlıklı bir kendine güven geliştirerek karşılayabilmeleri önemlidir. 

 

Arketip*: anne, tedavici, görülmez insan, şair 
Sembol: Güneşin yükselen ve alçalan seyrini simgeleyen, karşıt yönlere doğru hareket halinde iki spirali gösteren yengeç kıskacı 
Uyum: Boğa ve Başak 
Aşk: Oğlak 
Yönetici: Ay (duygular, tepkiler, anaçlık, evcimenlik, hafıza, alışkanlıklar, beslemek, yetiştirmek, değişken ruh halleri, dalgalanma, kalıtsal nitelikler) 

 


<< Ufukta Evlilik Var Mı? Tıklayın, En İyi Falcılar Yanıtlasın >>


 

Yengeç Burcu Kadını Aşk Hayatı ♀

Yengeç burcu kadını aşk hayatında, burcunun erkeğine en çok benzeyen kadınlardan birisidir. Çoğu zaman huysuzdur ancak son derece şefkatli ve ateşli bir kadındır. Birlikte olduğu erkeğin gerçekten iyi tanıyor olması gerekir. Âşık olduğu erkeğin ne olursa olsun gitmesine izin vermez. Ancak buna karar vermeden önce bir dizi erkeği tanımak isteyecek ve gerçekten partnerinin kendisine layık olup olmadığını sorgulayacaktır. Yengeç burcu kadınının hayatına bir kez giren erkek büyük zorluklar ile karşılaşacaktır.

 

Yengeç Burcu Erkeği Aşk Hayatı ♂

Yengeç burcu erkeği tüm burçlar arasında en romantik erkektir. Onunla birlikte olmayı başaran, ona âşık olan kadın kendini tebrik etmelidir. Âşık olduğu kişiye tüm romantizmi, mutluluğu, iltifatları ve özeni gösterir. Huzurlu bir yapıya sahiptir ve bu özelliği ile kadınları kendine çekmeyi başarır. Bir kadını etkilemek için fazla konuşmasına gerek kalmaz, hareketleri ile bunu zaten başarır.

 

Yengeç Burcu İş Hayatı

Yengeç burcu insanları yaptıkları işe tutku ile bağlanır, yüksek enerji ile çalışır. Aslında bireysel olarak daha iyi çalışabilir, yine de ekip çalışmasına da yatkınlığı vardır ve bunu da severek yapar. Meslek alanları ne olursa olsun başarıya ulaşmayı iyi bilir ve ileride kendisini rahata kavuşturacak kadar para kazanabilir. Yengeç burcu iş hayatında fazla hırslı bir yapıya sahip değildir. Olacakları bekler, adımlarını buna göre atar. Patron veya yönetici olursa elemanlarının asla tembellik yapmasına müsaade etmez.

 

(*)Arketipler, kolektif bilinçdışında mevcut olan ve büyücü, bilge kişi, daire veya mandala (Uzak Doğu’da meditasyon amacıyla kullanılan bir araç) gibi simgeler biçiminde bilinçte yansıyan, birtakım temel insan düşünce imajlarıdır.

 

 Diğer Burçların Aşk Uyumları ve Karakter Özellikleri:


 

aries-horoscopo-2018
Koç
tauro-horoscopo-2018
Boğa
geminis-horoscopo-2018
İkizler
cancer-horoscopo-2018
Yengeç
sagitario-horoscopo-2018

Aşağıdaki yazılarımızı da beğenebilirsiniz...