Mutluluğun Reçetesi by

Deneyimli Uzmanların Hayat İncileri

Oğlak Burcu: Aşk Hayatı, Diğer Burçlarla Uyumu ve Özellikleri

 

OĞLAK BURCU AŞK UYUMU

Toprak elementinin öncü burcudur. Sorumluluk ve disiplin onu anlatan iki önemli unsurdur. Bir oğlak için takdir ve saygı ihtiyacı yoğundur. Ciddi bir ruh taşır. Erken yaşlarda yaşamın oyuna gelmeyeceğinin farkındadır. Otorite, değer verdiği bir olgudur. Duygularını açıkça ifade edebilmek çok da kolay değildir. Kuralları çabuk öğrenir ve buradan aldığı güçle hareket etmeyi seçer. Başladığı işi bitirmek ister. Otoriteye karşı gelmek onu tedirgin eder. Toplumsal gerçekler onun için önemlidir ve daha çok gelenekçi bir duruş sergiler, öyle olmasa bile bir şeyleri değiştirmenin öncelikle toplumun saygısını kazanmaktan geçtiğine inanır. Kendine ne kadar şefkat gösterebildiği, ne kadar farklı açılardan konulara yaklaşabildiği, duygularını ne kadar ifade edebildiği onun yaşamda ulaşabileceği noktayı belirler. Kendi koyduğu sınırların ötesine geçebilmeyi öğrenmelidir. Yoğun bir yalnızlık duygusu taşır. İhtiyaç duyduğu, kendi kararlarını özgür iradesiyle alıp toplumsal süreçleri bu şekilde başlatabilmektir. 

Arketip*: münzevi, baba, başbakan 
Sembol: derinlerden yavaş yavaş yükselen güneş (kış solisti) 
Uyum: Akrep ve Balık 
Aşk: Yengeç 
Yönetici: Satürn (amaç, hedef, çaba, sorumluluk, disiplin, sınırlar, şartlar, kısıtlamalar, yapılandırma, tedbir, ciddiyet, gecikme, engelleme, korku, depresyon, ihtiyarlık, baba, devlet, otorite) 

 


<< Falda Sana Özel Hoşgeldin Promosyonu Bu Linkte! >>


 

Oğlak Burcu Kadını Aşk Hayatı ♀

Oğlak burcu kadınları aşk hayatında çekingen davranır. Zaten çekingen ve utangaç tavırları hayatlarının her alanında ortaya çıkmaktadır. Tabii bu durum özellikle aşk konusunda daha belirgin bir şekil alıyor. Çoğu insan Oğlak burcu kadınlarının aşk hayatında soğuk ve planlı olduğunu düşünür. Bu doğru olmakla beraber aslında yanlıştır da. Aşk konusunda Oğlak kadınlarının sıcakkanlı ve sadık bir yapıları da vardır. Bu yönlerinin ortaya çıkması için sadece güvenmeleri, güvende olduğunu ve kendilerini mutlu hissetmeleri gerekir. Ayrıca ilişkilerinde kıskanç tavırlar sergiler. Bunun içinde öncelikle gerçekten âşık olmaları gerekir.

 

Oğlak Burcu Erkeği Aşk Hayatı ♂

Oğlak burcu erkekleri için aşk tam olarak ikinci plandır. Eğer bu burcun özelliklerini az çok biliyorsanız, Oğlak erkeklerinin hayatlarındaki en önemli noktanın iş ve para olduğunu da biliyorsunuzdur. Oğlak burcun özelliklerini genel olarak ele aldığımızda, erkek veya kadın olsun, en büyük etken güvendir. Güvensizlik içinde bir ilişki olur mu? Olmaz. Ancak Oğlak burcu erkeği bu duruma o kadar çok dikkat eder ki, zaten sevgili olacakları kişiyle yakınlaşmaları en temel sorunlarıdır. Yine de bu burcun erkeğini bir konuda tebrik etmek gerekir. Sevdikleri zaman, o kişi için hiçbir fedakârlıktan kaçınmaz ve her konuda partnerinin arkasında olur.

 

Oğlak Burcu İş Hayatı

Oğlak burcu insanları için iş hayatında ve meslek yaşantılarında sadelik önemlidir. Birçok yönü olan meslekler pek Oğlaklar için değildir. Bu burçtan birçok bilgisayar programcısı, muhasebeci çıkabilir. Başarıyı yakalayabilecekleri diğer alanlar ise emlak ve borsadır. Sayılar ile ilgili olan bütün mesleklerde başarı sağlayabilir. En temel kelimeleri arasında "organize eden benim" kelimesi olduğu için, organizasyon işlerine oldukça yatkındır. Zaten bu alanda birçok yönetici Oğlak burcu insanından çıkar.

 

(*)Arketipler, kolektif bilinçdışında mevcut olan ve büyücü, bilge kişi, daire veya mandala (Uzak Doğu’da meditasyon amacıyla kullanılan bir araç) gibi simgeler biçiminde bilinçte yansıyan, birtakım temel insan düşünce imajlarıdır.

 

 Diğer Burçların Aşk Uyumları ve Karakter Özellikleri:


 

aries-horoscopo-2018
Koç
tauro-horoscopo-2018
Boğa
geminis-horoscopo-2018
İkizler
cancer-horoscopo-2018
Yengeç
sagitario-horoscopo-2018

Aşağıdaki yazılarımızı da beğenebilirsiniz...