Mutluluğun Reçetesi by

Deneyimli Uzmanların Hayat İncileri

Yüzyılın En Uzun Süreli Ay Tutulması 27 Temmuz’da!

Elif Kalendaroğlu

Elif Kalendaroğlu

 

 

27 TEMMUZ KANLI AY TUTULMASI

27 Temmuz 2018 gecesi Ay, dakikalar boyunca Dünya’nın gölgesi altında kalacak. Bu, yaşadığımız yüzyılın en uzun süreli Ay Tutulması olacak.

 


Ay Tutulması Seni Nasıl Etkileyecek? En İyi Uzmanlardan Gelecek Yorumu Al

Online Fal Baktır


 

Ay, 3 – 4 Ağustos’ta gerçekleşecek Yıldız Gecelerinden hemen önce, Dünya’nın büyük bir kısmına muazzam bir gökyüzü şöleni sunacak! 27 Temmuz’daki Ay Tutulması, bu yüzyılın en uzun tutulması olmakla kalmayıp, Kanlı Ay tutulması şeklinde gerçekleşecek; yani bakır kızılı renginde gözlemlenecek. Ay tutulması Türkiye ve Avrupa’nın birçok yerinde yaklaşık 103 dakika sürecek! Afrika ve Asya’nın bazı bölgelerinde yaşayanlar ise toplam 4 saat sürecek olan Ay Tutulmasının tamamını gözlemleme şansını yakalayacaklar.

 


Ay Tutulması Aşk Hayatını Nasıl Etkileyecek? En İyi Falcılar Yorumluyor!

 


 

Ay tutulması, Güneş tutulmasıdan farklı oalrak tüm gözlemciler tarafından aynı anda gözlemlenebilir. Tutulma, yalnızca Ay Güneş’le karşıt konuma geldiğinde ve dolayısıyla Dolunay halindeyken meydana gelir. Güneş tutulmalarının aksine, Ay tutulması herhangi bir önlem almayı gerektirmez. Ay, Dünya’nın gölgesi etkisinde kalsa da tamamen kaybolmaz.

27 Temmuz’da gerçekleşecek Ay tutulması ülkemiz Türkiye’de saat 22.30 ila 00.13 arasında gözlemlenebilecek. Bu ay tutulmasının burcunuza olan etkilerini öğrenmek için bizi takip etmeye devam edin.

 

İlginizi çekebilecek diğer yazılarımız:

 

 


Elif Kalendaroğlu

Elif Kalendaroğlu

Aşağıdaki yazılarımızı da beğenebilirsiniz...