Mutluluğun Reçetesi by

Deneyimli Uzmanların Hayat İncileri

2019 Ay Takvimi: Hiçbir Dolunayı Es Geçmeyin!

Elif Kalendaroğlu

Elif Kalendaroğlu

2019 Ay Takvimi 

Bizi çoğu zaman uykusuz bıraksa da Dolunay’ı seyretmek ne kadar da keyiflidir! Bahçe düzenlemek, saç kestirmek, doğumlar ve gerginlikler: Ay’ın evrelerini iyi bilmek size gündelik hayatta önemli kazançlar sağlar. Sizin için hazırladığımız 2019 takvimi sayesinde siz de bu fırsatlardan faydalanın!

22 Aralık Yengeç burcunda Dolunay : Özel hayatınıza odaklanmak için birebir

Yengeç burcunda meydana gelen Dolunaylar dikkatinizi evinize ve özel yaşamınıza yoğunlaştırır. Yakınlık ve samimiyet duygularını besler. (Evde çalışmak, partnerinizle baş başa bir gece geçirmek, aileyle keyifli dakikalar paylaşmak, çocuklara sarılmak)

Bu Dolunay, profesyonel ve kişisel yaşamınız üzerinde yeniden düşünmek için de iyi bir zaman. Son dönemlerde dışardaki aktivitelereniz yüzünden özel yaşamınızı ihmal mi ettiniz? Vermeniz gereken kararların baskısıyla karşı karşıyasınız: Seçeneklerin arasında kaybolmamak adına iyi organize olun!

22 Aralık’ta gerçekleşecek bu Dolunay, Uranüs gezegenine güzel bir açıyla bağlanıyor, size cesaret aşılıyor ve bir durumu düzeltmek için sizi harekete geçmeye yöneltiyor. Hayatınızda ilerlemelerin gerçekleşmesi söz konusu.

  • Dolunaylı gökyüzünde Venüs’ün Satürn’le yaptığı güzel açı, değer verilen insanlarla kurulan bağları güçlendirmek ve özellikle de hiç kimseyi ihmal etmemek için vaktinizi iyi ayarlamakla karşılanacak duygusal yaşamı dengeleme ihtiyacına işaret ediyor.
  • Venüs - Neptün üçgeni, duygusal kökenli bir dileğin kabul olma ihtimalini belirtiyor.
  • Merkür ve Jüpiter kavuşumunun Neptün’e kötü bir açıyla bağlanması sizi etrafınızdaki en hevesli insanlardan biri haline getirebilir. Romantik ilişkilerde harekete geçmek için doğru zamanlama ancak ekonomik anlamda aynı durum söz konusu değil. Biraz sabır…

 

En iyi astrolog ve falcılar şu anda online! >

dolunay

Demek ki Dolunay’ın beraberinde harika bir haber getirebilir. Bu Dolunay, arzuları tatmin eden, sınır tanımayan huzurlu bir ilişki ihtimalini fısıldıyor! Eğer yeni biriyle tanışma durumu söz konusuysa umut vadettiği söylenebilir çünkü bu yarını olmayan bir yıldırım aşkından çok daha fazlası.

Tüm burçlar Dolunay’dan etkilenir ancak 22 Aralık’ta gerçekleşecek Dolunay’dan en çok etkilenen burçlar Yengeç, Oğlak, Terazi, Koç, Akrep, Balık, Boğa, Başak olacak. Eğer Natal Venüs’ünüz bir su burcunda (Yengeç’te, Akrep’te ya da Balık’ta) ama siz başka bir burca sahipseniz, bu Dolunay’ın duygusal yaşamınıza da harika bir etkisi olabilir.

2019 Ay Takvimi : Ayın etkilerinin tadını çıkarın!

Dolunay esnasında okyanusların hareketlerini, metrelerce yükselmelerini ve alçalmalarını gördükten sonra onun etkilerinden nasıl şüphe edilebilir ki? İnsanın %80’i su olduğuna göre Dolunay’ın bedenlerimizi de etkilediği tartışmasız bir gerçektir ki bu etkileri siz de muhakkak fark etmişsinizdir. Eğer Ay’ın etkilerini iyi tanıyorsanız, gezegenlerin etkilerini keşfetmek için buraya tıklayın.

Ay’ın dört ana evresi vardır. Dolunay aralarında en çok bilineni olsa da her biri ayrı bir öneme sahiptir. Hemen bir sonraki Dolunay tarihini keşfedin

Bir sonraki Dolunay ne zaman gerçekleşecek? Ayın etkisine uygun olarak ne zaman saçları kestirmeli ya da bahçe bakımı yapmalı? Ayın yükseldiğini ya da alçaldığını nasıl bilebiliriz? Uzun bir süre Ay’ın evrelerini izledik ve sizin için 2019 Ay takvimini hazırladık. Dolunay, en bilinen, en çok tanınan ancak buna rağmen en çok korkulan evredir. Hiçbir Dolunay’ı kaçırmamak adına Dolunay takvimimize ya da 2019 Ay takvimine göz atın:

 

ayın evreleri

 

ay takvimi

 

Dolunayın astrolojik anlamı nedir?

Dolunaylar, Yeni Ay’da tohumlarını ektiğimiz beklentileri hasat ettiğimiz anlardır. Eğer Yeni Ay’da pozitif bir şekilde hareket edip sağduyulu davranırsak, meyvelerini Dolunay’da toplarız. Dolayısıyla Dolunay adeta bir mükafattır ya da bu ödülün habercisidir. Bu sayede doğru yolda olduğumuzu ve başarıya doğru ilerlediğimizi biliriz. Buna karşın, eğer pasif davranıp Yeni Ay sırasındaki girişimlerimizde hata yaptıysak, Dolunay size kendinize çeki düzen verme ve farklı hareket etme şansı verecek bir farkına varma, aydınlanma yahut karar verme anı; hatta ve hatta küçük bir krize karşılık gelir. O vakit telleri akort etme vaktidir!

 

Online falın 10 dksı sadece 1 Euro! >

 

Ayın evrelerini nasıl tanırız?

Ay’ın döngüsü 29 gün sürer ve dört evreden oluşur.

- Yeni Ay

- İlk Dördün

- Dolunay

- Son Dördün

Ay, Yeni Ay’dan İlk Dördün’e geçişte yükselme; Dolunay’dan Son Dördün’e geçişte ise alçalma evresindedir.

Diğer popüler yazılarımız:

 

 

 


Elif Kalendaroğlu

Elif Kalendaroğlu

Aşağıdaki yazılarımızı da beğenebilirsiniz...