Mutluluğun Reçetesi by

Deneyimli Uzmanların Hayat İncileri

24 OCAK ASLAN DOLUNAYI

‘’ Bir aslan miyav dedi, minik fare kükredi… ‘’

 

25 Aralık 2015 tarihinde, duygu derinliklerinde gerçekleşen bir dolunayla birlikteydik. Hislerimizde bir geçiş ve tamamlanış yaşadık. Aile, kök, ata, ev, yuva kavramları sorgulandı içimizde, aidiyet duygusuna dair hesaplaşmalar yaşadık. Maskelerimiz, öyleymiş gibi davrandıklarımız, saklandıklarımız ve sakladıklarımız, biriktirdiklerimiz, oraya buraya tıkıştırdıklarımız… Açıldı dolaplar, çekmeceler ve hepsi ‘’ Cö! ‘’ dercesine fırladı ortalığa… Eskiler, yeniye yol almak isterken ayakları takılıp düne, bugüne gömülenler çıktı ortalığa… Derken bunu takip eden oğlak yeni ayı bizden ciddiyet ve bilinçli bir sorumluluk duygusu geliştirmemizi istedi. Madem dolunay bir temizlik vaktiydi, şimdi temizlenen bu alanda bir şeyler inşa etmek gerekmekteydi.

 

Temizleyebildiğimiz kadar kolay geldi yeninin bedenlenişi ve bu sorumluluğun alınabilişi… Yengeç dolunayında, anne ruhla bir buluşmaydı yaşadığımız… Oğlak yeni ayında, bilge yaşlı ruh bize ilham verdi. Tıpkı baloya gidemediği için üzülen Sindirella’nın önünde beliren iyi kalpli peri gibi; bununla birlikte on ikide araba balkabağına dönüşecekti; nitekim bunu hatırlayamanlar, hareketliliğin sonunu balkabağının üzerinde getirdi.

 

Evren bize fırsatlar sunar ve bu fırsatları nasıl değerlendirdiğimiz çok önemlidir. Yukarı, aşağı… Yukarı, aşağı… Yukarı çıktığında, aşağı ineceğini ve aşağı indiğinde, yukarı çıkacağını unutma diye ve yukarıda olmanın da aşağıda olmanın da bir anlamı olduğu daim hatırlanabilmeli!

 

Geldik aslan dolunayına… İçimizdeki çocuk artık kendini göstermek, ssahnede yer almak ve buna dair tüm korkularının ötesine geçmek istiyor. Ala… Peki bu nasıl olacak? İhtiyacımız olan şey, şimdi yaşam enerjimizi, içimizdeki farkı ortaya çıkarabilecek bir ışıkla kullanabiliyor olmak! İşte bu önemli! Hem çocuk hem yetişkin olabilmek ve içimizdeki bu iki parçanın birbiriyle sağlıklı bir iletişim kurmasını sağlayabilmek! İşte bu önemli!

Dolunayın sizi nasıl etkileyeceğine dair yorumunuzu astrologlarımızla telefondan alın!
HEMEN ARA

Çocuksuz bir yetişkin soluk bir tablo gibidir ve yetişkinsiz bir çocuk yolu bulamaz, kendiniz korumayaz ve yarınlara varamayabilir. İçimizdeki bütünlük! İşte ihtiyacımız olan bu! O küskün çocuklar var ya! ‘’ Sen sus! ‘’ ‘’ Seni aptal! ‘’ ‘’ Yine hata yaptın! ‘’larla tutsak ettiğimiz! Haydi kırın şimdi zincirleri! Konuşsun o çocuklar ve biz dinleyelim onları! Onlar çok akıllı, sadece biz onları henüz anlayamadık! Onlar hata yapmıyor, deneyimliyor; çünkü büyümenin tek yolu bu ve yaşam bizden büyümemizi istiyor, hiç büyümeden büyümemizi, bedenin sınırlarının ötesindeki o ışığı yüreğimize çekebilmemizi! Anlamak gerek! Siz nereden başlıyorsunuz? İşte bu önemli!

 

Koç ve Koç Yükselenler

 

İçindeki çocuğun yaşamla buluşmasına izin ver! Onun sana anlatacakları var! Onu dinle! Cesaretin yaşamın ışığı, yeter ki çıktığın yolun sonundaki o anlamla buluşmak için yolculuğuna devam et ve onun seni yeni olana götürmesine izin ver! Yaptığın şeyi sev ve sevdiğin şeyi yap!

 

Boğa ve Boğa Yükselenler

 

Ailen seni seviyor! Yaşam ailen ve ruh ailen! Onların sesi yüreğinde ve seninle… Lütfen kulak ver! Yarınlar ışığına gebe! Doğumun yakın! Artık göster kendini! Duygu derinliklerindeki o büyük dönüşüm, sana yepyeni ışıklarla geliyor! Değişimin vaktidir ki yarınlar ışığınla parıldasın!

 

İkizler ve İkizler Yükselenler

 

İletişim ve haberleşmede fark yaratmak için bir şansın var! Derinlerdeki sesi duy ve onun yaşamının ışığı olmasına izin ver! Daha derinde olanı bul! Bırak senden akıp yaşamla buluşsun! Sen bunu hak ediyorsun, yaşam da sendeki o ışığı hak ediyor! Çok özelsin!

 

Yengeç ve Yengeç Yükselenler

 

Sahip olduğun en güçlü ışığın o sarıp sarmalayan kendine has doğan olduğunu biliyor musun? Yüreğindeki o eşsiz melodileri dinle ve bırak yaşamla buluşsun! Onun sesini, yüreğinin sesinde duy ve bırak yol seni, sana götürsün! Potansiyellerinin keşfine izin ver! Yürü!

 

Aslan ve Aslan Yükselenler

 

Canım pisim benim! Nasıl da tatlısındır sen! Seni yesinler, yesinler! Canım, o güzel ışığının ortaya çıkıp bütün yaşama yayılması gerekiyor! Haydi sahne senin! Son hazırlıklar tamam mı? Harika! Şimdi anlat kendini! Tüm yaşam seni dinliyor! Seni! Değerli olan sensin ve bunu hatırladığında, sen olan her şeyle de buluşabilirsin!

 

Başak ve Başak Yükselenler

 

Çok derinlerde bir savaşın var biliyorum… Artık parçalar yerini bulsun istiyorsun! Parçalar senin onları bir araya getirip büyük resmi görmeni bekliyor iffetli prensesim… Sen faydalı ile faydasızı birbirinden kolaylıkla ayırabilirsin! Haydi bu kez bunu kendin için yap! Yapabilirsin! Sen senin karşına geçsen, senden neler yapmanı isterdin? Yap o zaman! Sen olduğun müddetçe her şey de seninle olur! O derinlere saklanmış ürkek çocuğa ortaya çıkması için izin ver! Bu sana da iyi gelecek ve o zaman iyileşme gerçekleşecek!

 

Terazi ve Terazi Yükselenler

 

Kararsızım benim! Hiç de incitmek istemez kimseyi! Peki artık gerçekten istediğin o şeyleri gerçekleştirme vakti gelmedi mi? Kuzum benim! Haydi çıkar o renkli Venüs tabiatını ortaya! Zarif ve ne istediğini bilen! Aristokrat ruh! Herkes seninle daha da sevgi dolsun! Yeter ki sen sevdiğin şeyin içinde ol! Bunun sorumluluğunu al! O zaman o çocuk ışığını yakacak! Bak! İçinden sana nasıl da gülümsüyor! Kendine güven! Ruhun yolu biliyor!

 

Akrep ve Akrep Yükselenler

 

Canım akrepler… Karanlığın ışıklı dostları, gizem avcıları, güç tutkunları, yaşamın çözen ve çözümleyen ruhları! Anladık siz n’apacağınızı bilirsiniz! İçiniz bilir sizin her şeyi! Savaşın kahramanları sizsiniz tabii ki! Biraz rahatlasanız diyorum! Biraz derin derin nefesler alsanız! Haydi iyileştirin derindeki yaraları! Nasıl mı? Önce o hep mücadele eden ruhu biraz dinlendirelim! Şu gerilim azalsın! Sonra önümüze bakalım ve yolu bulalım, ona emin adımlarla yürüyelim! Konuş ve anlar yeter! Senin kelamında umut var ve yaşamın, senin yaktığın o ışığı duyup büyümeye ihtiyacı var! Aha!

Dolunayın sizi nasıl etkileyeceğine dair yorumunuzu Hüseyin Beyden telefondan alın!
HEMEN ARA

 

Yay ve Yay Yükselenler

 

Ayh ayh ayh… Kaşif ve seyyah ruhlu arkadaşımız da buradaymış! Büyümeye ve genişlemeye hazır mısın? İdeallerin neydi senin? Onlar için ne yaptın? Ne kadar bu yoldasın? Sana bir şey söyleyeyim mi? Artık yolunun ve yolculuğunun farkına varmalı, sınırları aşmalısın! Hak ediyorsun bunu! O çocuğu da içindeki bir rahat bırak! Deneyimlerin senin ışığın, yeter ki içindekini aldıktan sonra kabuğunu fırlat at! O kabuk toprağa düştüğünde ışık olacak! Bana güven ve yola çık! İçindeki çocuk seninle büyüyor! Vakit şimdi!

 

Oğlak ve Oğlak Yükselenler

 

Ciddiyiz bakıyorum! Aman otoriteniz sarsılmasın! Canım… Nasıl da yaptığın şeyi kutsallaştırmaktasın! Öyle çabuk öğrendin ki bunu! Bu dolunay senden en derine sakladıklarını hatırlamanı istiyor! Senin için çocuk olmak bir an önce büyümeye çalışıp ipleri ele almaktı ve bir sürü şey yarım kaldı! Şimdi unuttuklarını hatırla ve bunun için kendine izin ver! Her şey en zor şekilde olmak zorunda değil! Yeter ki sen olanı anla ve bırak kabuklarının yerini, yepyeni bir yaşam ışığı olsun! İnsanlar senin sıfatlarına değil, sıfatın her ne olursa olsun onu taşıyan ruhuna saygı duyuyor! Lütfen bunu hatırla!

 

Kova ve Kova Yükselenler

 

Asi ruhlu çocuğum… Senin artık bir yol arkadaşı bulma vaktin gelmedi mi? Senin artık ekip kurma vaktin gelmedi mi? Haydi buluş onlarla! Şimdi öncü olma zamanı yarına! Bu süreci yönetebilirsin! Odağını koru ve enerjini yükselt! Bunun için, merkezinde sağlam bir altyapı oluşturmaya ihtiyacın var! O zaman sihirli bir ışık seni bulacak ve ruhun yaşamla bütünleşerek özündeki ışığı parıl parıl ortalığa saçmanı sağlayacak! Haydi! Şimdi!

 

Balık ve Balık Yükselenler

 

Canım balıklarım benim! Renkli toz bulutlarım! ‘’ Yaşam için bir şeyler yapmalıyım; çünkü yaşam benim ve bu kendim için olacak! ‘’ diyorsanız, aha işte doğru yoldasınız! Canım, tabii ki yaşamsın sen! Tanrı gözlerini sana hediye etmiş ve sen onun gözleriyle görüyorsun! Artık yaşamla bütünleş! Hizmetin yaşamaysa, sanadır ve sen yaşamsan, işte armağanın ondan sana adım atan senin sesini duymak ve onunla bu kutsal dansı başlatmaktır. ‘’ Bu dansı içindeki o sevgi dolu çocuğa lutfeder misin? ‘’ O senin için ve aslında tüm yaşam için bir şeyler yapmak istiyor; çünkü sen yaşamsın ve o da sen!

 

Sizi seviyorum,

 

Hüseyin Akdağ

 


Aşağıdaki yazılarımızı da beğenebilirsiniz...