Mutluluğun Reçetesi by

Deneyimli Uzmanların Hayat İncileri

Merkür Retrosu 2019: Merkür Bu Yıl Hangi Tarihlerde Gerileyecek?

Elif Kalendaroğlu

Elif Kalendaroğlu

2019 Gezegen Retroları

Retro dönemlerinde gezegenlerin enerjileri dışa değil, tam tersine içe doğru yönelirler. Buna rağmen tüm gezegenlerin geri hareketleri aynı ritimde gerçekleşmez ve üstümüzde aynı etkilere sahip değildir. Bu yazımızda 2019 yılında gerçekleşecek gezegen retrolarının tarihlerini ve anlamlarını kaleme aldık.

telefondan fal >

 

Gezegen retroları ne anlama geliyor ?

Bir gezenin retro hareketi, söz konusu gezegenin hareket yönünü değiştirdiği anlamına gelir. Ters yönde hareket sonucunda gezegen duruyormuş gibi gözükür.

Bu dönemlerde hayatımızda çeşitli sarsıntılar meydana gelir. Doğum haritalarına göre bu etkiler olumlu ya da olumsuz olabilirler. Bazıları bu dönemde kendini oldukça formda hissederken bazılarıysa planlarında aksamalarla karşılaşacaklar. İşte Ay ve Güneş dışında tüm gezegen retroları:

2019 Retro Hareket Tarihleri

İşte gezegenlerin gündelik hayatınızı en çok etkileyeceği tarihler:

 

- Merkür Retrosu :

  • 5 - 28 Mart 2019
  • 7 Temmuz - 1 Ağustos 2019
  • 31 Ekim - 20 Kasım 2019

Merkür genellikle bu dönemlerde karşılaşılan problemlerin kaynağında olacak çünkü bu gezegen tıpkı el freninin sıkışması gibi “geri vites” biçiminde hareket eder.

Haliyle, endişeler, zaman kayıpları, engeller, gecikmeler, gereksiz sorgulamalar, hareketsizlikler, ertelemeler, sonuçsuz tartışmalar artış gösterebilir. Ama panik yapmanıza gerek yok. Mutluluk öğrenilen bir duygudur.

Merkür aynı zamanda organizasyon, ulaşım araçları ve finansal durum üzerinde de etkilidir. Kayıp postalara, gecikmelere, kaçan trenlere, bozuk arabalara, gerekli belgelerin kaybolmasına, geç kalınan görüşmelere olduğu gibi tüm sürpriz faktörlere hazırlıklı olmak gerekir. Belirli bir hedefe ilerlemekte ve ona ulaşmakta zorluklar yaşayacaksınız. Yapmanız gereken tek şey durumu kabul etmek ve akışına bırakmak…

 

Gerçek falcılarla canlı sohbet için tıklayın >


 

 

- Jüpiter Retrosu

10 Nisan - 11 Ağustos 2019

Sosyal anlamda doygunluğun sembolü olan Jüpiter’in geri hareketi daha çok, içebakış ve kişinin kendine dönüşü anlarına karşılık gelir. Bu dönem, hedeflerinizle ilgili durumları netleştirmeniz ve hayatınızın anlamı üzerine kafa yormanız için ideal bir zamandır.

 

- Satürn Retrosu

30 Nisan - 18 Eylül 2019

Bu gezegen limitleri belirler, gecikmeler ve yavaşlıkların yanısıra belirgin bir yalnızlık hissini beraberinde getirir. Bu dönemde engeller oldukça yoğun olarak hissedilecek ve uzun vadeli projeler beklemek zorunda kalacak.

 

- Plüton Retrosu

24 Nisan - 3 Ekim 2019

Duyguları kontrol eden Plüton, önceden devam eden sorgulamaların neticeye ulaşması için faydalı olacak ve aynı zamanda kişinin kendini daha derinden tanımasına ve burçlara göre onu neyin korkuttuğunun bilincine varmasına imkan sağlayacak.

Belli bir sonuca ulaşmayan değişimleri engellemek ve bazı içgüdüsel hareketlerden pişmanlık duymamak adına belli bir süre düşünüp ekim ayını beklemek yerinde olacaktır.

 

- Neptün Retrosu

21 Haziran - 27 Kasım 2019

Neptün sizi önünüzdeki gerçeği görmeye ve kendinizi boş hayallerle avutmamaya itecek. Hayalleri ve gerçekleri “ayrıştıracak”. Özellikle duygusal konularda hassaslık abartılı bir hal alacak.

 

Online falcılarımızı görün >

- Uranüs Retrosu

7 Ağustos 2018 - 6 Ocak 2019

12 Ağustos 2019 - 10 Ocak 2020

Uranüs ise geleceğe yönelik sorgulamalara itiyor. Büyük değişimlerin habercisi olmasa da   yeni ve daha küçük çaplı projelere yoğunlaşmaya yönlendiriyor.

 

Gezegen Retroları : En çok etkilenen burçlar

Bazı burçlar gezegenlerin geri hareketini diğer burçlara göre daha fazla hissedecek. Kimi zaman dikkat dağınıklığı yaşayacak ve aktivitelerinde organizasyon eksikliği çekecekler.

Aslan, Akrep, Boğa, Başak, Koç: Gerginlik, kaygılar ve ertelemeler

Terazi, Oğlak, İkizler: Profesyonel ya da özel hayatta iletişim problemleri

Sonuçta, anlayacağınız üzere bu dönem çoğumuz için karmaşık bir dönem olacak, ancak gerekli çabalarla daha kolay bir şekilde üstesinden gelinebilecek. 

 

Diğer popüler yazılarımız:

 

 


Elif Kalendaroğlu

Elif Kalendaroğlu

Aşağıdaki yazılarımızı da beğenebilirsiniz...