Mutluluğun Reçetesi by

Deneyimli Uzmanların Hayat İncileri

Burcunuzu Hangi Gezegen Yönetiyor?

Elif Kalendaroğlu

Elif Kalendaroğlu

Burçların “yönetici” gezegenlere sahip olduğunu biliyor muydunuz? Burcunuza bağlanarak onu kontrol eden bu gezegenler kişiliğiniz ve hayatı deneyimleme biçiminiz hakkında değerli bilgiler verir. Yönetici gezegeninizi keşfetmek için okumaya devam edin!

Her burç bir gezegenin kontrolü altındadır ve bu sayede kişinin hakim karakter özelliklerini belirler. Elbette gezegenlerin etkisiyle herkesin kişiliği aynı olmayacaktır.

Dikkatli olun, yıldız haritasının derinlemesine analizine dayanan “dominant gezegen”den bahsetmiyoruz! Burada söz konusu olan Güneş burcunuzu kontrol eden “yönetici gezegen”.

 

Doğum ve yaşam haritanızı görmek için tıklayın >

 

Gezegenlerin burçlara etkileri : Yönetici gezegeniniz hangisi?

- Koç Burcu musunuz? Yönetici gezegeniniz Mars!

Mars gezegeni anı yaşar! Oldukça deneyseldir. Dünyayla karşı karşıya kalmaya bayılır. Genellikle girişimlerinde duvara toslarlar; hareketleri hızlı ve anidir. Dosdoğru konuşurlar, ağızlarını bir tutamazlar. Ne istediklerini bilir, hemen harekete geçerler ve karşısına çıkarsanız dev bir öfke patlaması yaşayabilirler!

 

- Boğa ya da Terazi burcu musunuz? Yönetici gezegeniniz Venüs!

Venüs ilişkiler konusunda yeteneklidir. İnsanları mutlu etmeyi sever, ideal bir ortak olarak nitelendirilebilir. Sevildiğini bildiği zaman mutlu olur ama dışlanırsa işte o zaman felaketler baş gösterir! Tepkileri daima duygusaldır. Daima güzelliğin ve uyumun peşinden koşar.

 

- İkizler ya da Başak burcu musunuz? Yönetici gezegeniniz Merkür!

Merkür zihin odaklıdır. Durumları analiz eder ve kaçındığı duyguları, sezgilerine mesafeli yaklaşır. Ama espri yapmaya bayılırlar ve bu konuda oldukça iyidirler. En utangaç olduğu anlarda bile insanlarla ilişki kurmaya çaba sarf edeler. Oldukça meraklı olup, genelde kabiliyetlidirler de. Tavırlarını değiştirmeleri gerekse bile kendilerini affettirmeyi bilirler.

 

- Yengeç burcu musunuz? Yönetici gezegeniniz Ay!

Ay nezaketi ve dişiliği temsil eden gök cismidir. Başkalarına annelik etmekten, koruyucu davranmaktan çok hoşlanırlar. Ama aynı zamanda “ruh hali”yle de ilişkilidir ve bu yüzden bir türlü büyümeyen bir çocuk gibi kaprise yol açar. Biri çelişki mi dedi? Soğukkanlılıktan oldukça uzak biçimde duygular üzerinde etkili, aşırı hassas bir karakter özelliği taşır.

 

En iyi astrologlar yıldız haritanızı çıkarıyor >

 

- Aslan burcu musunuz? Yönetici gezegeniniz Güneş!

Güneş’i fark etmemek mümkün değildir. Dikkat çekmek için her şeyi yapar. Güçlü bir biçimde, yüksek sesle konuşur, jest ve mimiklerini kullanır, ortamda parlamak ister. Görünüşüne bu kadar önem verip her bir sözünü kontrol ediyorsa bu saf bir kendini beğenmişlik yüzünden değildir. Gerçekte insanların ne düşündüğü konusunda çok hassastır ve daima etrafındakilerin beğenisini kazanmaya çalışır.

 

- Akrep burcu musunuz? Yönetici gezegenleriniz Mars ve Plüton!

Plüton karizmatiktir. Karmaşık ve zeki kişilik yapısını temsil eder. Ancak çoğu zaman kendine zarar veren bir yanı da vardır.  Farklılıklardan veya tabulardan korkmaz. İnsanların ruhuna sızmayı, etkilemeyi iyi bilir. Manevi ve esprili bir tarafı vardır. Ya hep ya hiççidir, hayattan beklentileri fazladır.

 

- Yay burcu musunuz? Yönetici gezegeniniz Jüpiter!

Jüpiter grup içinde çalışmak konusunda yeteneklidir. İnsan davranışlarına hakim olup, gruplar kurar ve rol dağılımı yapar. İyi bir pratik zekaya sahiptir ve her şeyden kendi payını elde etmeyi bilir. Genelde fırsatçı şeklinde tanımlanır ama aslında verimli olmaktan keyif alır. Pozitif bir biçimde hayata iyi tarafından bakar!

 

- Oğlak burcu musunuz? Yönetici gezegeniniz Satürn!

Satürn oldukça titizdir, hiçbir şeyi şansa bırakmaz. Yüreklidir ve işini özenle yapar. İçe kapalı olmasa da, içten içe insanlara yönelik ciddi bir güvensizlik besler ve kendine gelmek için yalnız kalmayı tercih eder. Dürüsttür ve kendini özel hissettiği için, öylesine söylenen “seni seviyorum”lardan nefret eder. Onun için kelimeler yoğun anlamlar taşır; bu yüzden onları içten ve dikkatli bir biçimde kullanır.

 

Gökyüzü geleceğinizde neler öngörüyor? Tıklayın >

 

- Kova burcu musunuz? Yönetici gezegeniniz Uranüs!

Kendi alanına mükemmel bir biçimde hakimdir, dünyaya harika yenilikler sunabilen bir öncü niteliğine sahiptir. Her ne olursa olsun işlerin ilerlemesini ve gelişme katetmeyi isterler. Bireyselliklerine düşkün olup ona zaman kaybettirecek insanlara katlanamaz.

 

- Balık burcu musunuz? Yönetici gezegeniniz Neptün!

Uyumlu bir yapıya sahip olan Neptün değişir ve gelişir, kollektif yeniliklere oldukça açıktır. Fikirleri ve hayal gücü onun en harika özelliklerindendir. Maddi ya da zihinsel kaygılardan uzakta hisseder. Sağ duyusundan çok sezgilerine güvenir. İlişkilerinde yoğun bağların peşinden koşar

Diğer en popüler yazılarımız:

 

 


Elif Kalendaroğlu

Elif Kalendaroğlu

Aşağıdaki yazılarımızı da beğenebilirsiniz...