Mutluluğun Reçetesi by

Deneyimli Uzmanların Hayat İncileri

Sen hiç ayrılmaya zorlandın mı?

Elif Kalendaroğlu

Elif Kalendaroğlu

Bazen bazı şeylerin gidişatını değiştiremezsiniz. Ayrılık gibi! Olacağı vardır. Taraflardan birisi kuluçkaya yatar ve yaşananları ölçüp tartar. Sevse dahi ayrılığın en doğru karar olduğuna inanır. Ya da kendini inandırır. Ve en sonunda dananın kuyruğu kopar ve o gün gelir. Tüm cesaretini toplamıştır. Sonu hayır mı şer mi bilemeden… Ve işte ağzından o klişe kelimeler dökülmektedir. Gözlerden yaşlar süzülür. Ağlaya ağlaya ayrılık meşrulaştırılır.  Zaman akar, hıçkırıklar boğazda düğümlenir, konuşmakta bile güçlük çekersin. Düşündükçe onsuz nefes alamayacağını düşünürsün. İlk 2 hafta korkunç geçer. Her şey sana onu hatırlatır.  Aramak istersin aramaman gerektiğini bilirsin. Kendini aramamak için zor tutarsın.

 

Oluruna bırakabilenler güçlüdür; ya da çok duygusal değillerdir. İşte oluruna bırakabilenlere imrenirsin. Ya çok duygusalsan? İnan bana en kolay rahatlama yolu konuşmaktır. Herkese anlatmak. İçini döküp rahatlamak. Haklı olduğun noktalar için desteğe ihtiyaç duyarsın. İşte Astrocenter’la böyle tanıştım. Nuran Hanım ile Leyla Hanımın pamuk sesi ve görmüş geçirmişliği bana ayrılığımı atlatmamda önemli rol oynadı. Kendimi değersiz ve güçsüz hissediyordum. Ve bu tatlı insanlar bana yardımlarını esirgemediler. Ben diğer uzmanları da denedim. Çünkü Leyla ve Nuran Hanımı beğenmiştim, diğerlerini de tanımak istedim. Geleceğe olan ilgim bende merak uyandırmıştı. Bazı şeyler doğru çıktı bazı şeyler içinse hala bekliyorum; ama oldukça keyif aldım. Moralim düzeldi, kafam boşaldı, sonra doldu :)

Uzmanlarımızla konuşup geleceğinize yön verin
HEMEN ARA

Nuran Hanımla, Leyla Hanımı şiddetle öneririm. Aşk acısını tatmanın da hayatta önemli olduğu bilincindeyim. Hayatıma yakında birisi girecek gibi. Hepinize çok teşekkür ederim.

 

Bir Astrocenter Müşterisi


Elif Kalendaroğlu

Elif Kalendaroğlu

Aşağıdaki yazılarımızı da beğenebilirsiniz...