Mutluluğun Reçetesi by

Deneyimli Uzmanların Hayat İncileri

Lenormand Kartlarının Tarot Kartlarından Farkı Nedir?

Elif Kalendaroğlu

Elif Kalendaroğlu

 

Lenormand kartları nedir?  Tarot kartlarından farkı nedir?

Kolayca hatırlanıp öğrenilen Lenormand kartları şu ana kadar Türkiye'de ne yazık ki az bilinmektedir. Bazı insanlar v

Lenormand kartlarını okumak, öğrenmek Tarot okumayı öğrenmekten çok daha farklıdır. Tarot kartları 78 adetten oluşur, Lenormand kartları ise sadece 36 adettir.

Lenormand kartları Tarot'tan çok psikolojik bilgiyi analize etmek için kullanılır. Tarotta ise sezgisel olmak yeterli olacaktır. Bugün kart kombinasyonları için anlamların bulunduğu listelerden oluşan kitaplar var... Kartlar için anahtar kelimeler öğrenmek zorundasınız. Tarot, kişisel gelişme ve maneviyat işi için kullanılan bir araçtır; Lenormand kartları ise mümkün olan ruhsal iletişimle kullanılan bir araçtır.

Kart düzenindeki bu farklılıkların ötesinde, Lenormand destelerinde pozitif, nötr ve negatif olarak sınıflandırılan kartlar bulunur. Öte yandan Tarotta böyle bir sınıflandırma içermiyor. Tarot kartları pozitif veya negatif, iyi veya kötü olarak gruplandırılmaz.

Online Telefondan Tarot Aşk Falınıza Baktırın
Hemen arayın

Tarot ve Lenormand'un Okuma Tarzlarında Farklılıkları 

1. Resimler Tarot kartlarını okurken, karttaki görüntüler büyük önem taşıyor. Görüntüdeki her unsur, her renk, her öğenin yerleştirilmesi, bir kişi veya hayvan mutlu veya üzgün görünse bile her bir kart için önemlidir. Bir Tarot kartındaki her şey okumada bilgi vermek amacıyla tasarlanmıştır. Farklı Tarot kartlarının farklı şekilde okunması için imge çok önemlidir. Lenormand kartlarda görüntüler nispeten önemsizdir. Şöyle ki kartların anlamları bu açıdan önemlidir.  

2. Ters kartlar söz konusu olduğunda, Lenormand’ın yapmadığı bir şey yapıyor Tarot. Bir Tarot kartı çekildiğinde ters yöne çevrilir. Bir başka deyişle, anlam tersine çevrilir. Lenormand bunu yapmaz. Kartlar her zaman dik okunur; anlamları değişmeden kalır. 

 

Aşağıdaki yazılarımızı da seveceksiniz

Haftalık Burç Yorumunuzu Okuyun.

Gerçek Aşk: İnternetten Bulunur Mu?

Hayat ve Mutluluk için Önemli Öğütler


Elif Kalendaroğlu

Elif Kalendaroğlu

Aşağıdaki yazılarımızı da beğenebilirsiniz...