Mutluluğun Reçetesi by

Deneyimli Uzmanların Hayat İncileri

Reiki nedir ve nasıl yapılır? Yararları nelerdir?

Elif Kalendaroğlu

Elif Kalendaroğlu

Reiki nedir ve nasıl yapılır? Yararları nelerdir?

Reiki, yaşamdaki her şeyi güçlendiren fiziksel, zihinsel, duygusal ve manevi olarak farklı seviyelerde çalışır. Reiki, en eski şifa sistemlerinden biridir. Bu eski Japon şifa metodu vücudu ve zihni dengede tutmak için kullanır ve faydaları hem reiki uygulayıcıları hem de müşterileri tarafından hissedilebilir.   

 

<<<< Aşk Hayatınızla İlgili Soru İşaretleriniz Mi Var? İlk 10dksı 4tlden Fal Baktırın! >>>>

Aslında Reiki'nin fiziksel sağlığından duygusal refaha, stres azaltma ve zihinsel açıklığa kadar hayatın herhangi bir yönünü iyileştirdiği düşünülmektedir. Reiki teknikleri beden, zihin ve ruhu iyileştirmek için kullanılır. Reiki'nin çeşitli majör ve küçük rahatsızlıklardan muzdarip kişilere yardım edebileceği kanıtlanmıştır.  

 

Günümüzde birçok hastanede sıklıkla tamamlayıcı bir terapi olarak kullanılır. Hastanın hem hastanede hem de ayakta tedavi sağlık hizmet sunucularında sağladığı sağlık bakımını geliştirir. Reiki sadece fiziksel rahatsızlıkları olan hastalara yardımcı olmakla kalmamış aynı zamanda küçük psikolojik problemleri olanlara yardımcı olmuştur. Reiki, vücudun doğal şifa yeteneklerini (bağışıklık sistemi) tetikleyen, uykuyu iyileştiren ve sağlığı geliştiren ve koruyan stres azaltma ve gevşeme özelliğidir. İç barış ve uyumu sağlamaya yardımcı olur. Zihni ve duyguları dengeler. Düzenli reiki tedavileri, bir kişinin günlük strese daha iyi baş edebileceği daha sakin ve daha huzurlu bir hayatı olabileceği düşüncesini öne sürer. 

  


>>>> Kısmetiniz Nerde? Şu anki Birlikteliğinizin Geleceği Ne Olacak? Hemen Öğrenin


Reiki; zihinsel, duygusal yaraları iyileştirebilir. Daha şiddetli durumlarda, reiki ruh hali, korku, hayal kırıklığı ve öfkeyi hafifletmeye yardımcı olabilir. Ayrıca kişisel ilişkileri güçlendirebilir ve iyileştirebilir. Sevme kabiliyetinizi geliştirdiği için sizi çevrenizdeki insanlara açabilir ve ilişkilerinizin gelişmesine yardımcı olabilir. Reiki, empati kapasitenizi arttırarak, insanlarla daha derin bir şekilde bağlanmanızı sağlar. 

 Bunları da Seveceksiniz

Enerjinizi yüksek tutmanın yolları nelerdir?

 

Düşündüğünüz Kişinin Rüyasına Girmek Artık Mümkün

Bio Enerji ve Uygulanışı


Elif Kalendaroğlu

Elif Kalendaroğlu

Aşağıdaki yazılarımızı da beğenebilirsiniz...