Mutluluğun Reçetesi by

Deneyimli Uzmanların Hayat İncileri

21. Yüzyılın En Etkili Uyum Felsefesi Feng Shui Nedir?

Elif Kalendaroğlu

Elif Kalendaroğlu

 

Feng Shui Nedir?


Feng Shui, Çince'de « rüzgar » ve « su » anlamına gelir. bireyin çevresindeki canlı veya cansız varlıklarla olan uyumu olarak tanımlanabilir bireyin yaşam alanlarını düzenler ve bireylerin daha sağlıklı olacağına, mutlu ilişkiler kuracağına, pozitif düşünce gücüne sahip olacağına inanır. Esas unsuru olan chi’yi görünmez enerji akışı olarak tanımlayabiliriz.

🔮10 dakika FAL 1 Euro! 🔮

Feng Shui, eski bir Çin yerleşim uygulaması olup, çevreyle uyumunu sağlamaya yöneliktir. Bu terimin kaynağının "Rüzgârlar vahşi, Güneş ılık, Su berrak, Ağaçlar gür" şiirinden geldiğine inanılır.

ying yang

 

☯ Bioenerji için en iyi uzmanlar burada ☯

Feng Shui’yi uygulamak için öncelikle üzerinizdeki negatifliği atmanız ve bu işe inanmanız gerekiyor. Feng Shui’nin temelinde insanın inanma gücü yatıyor. Düşünce gücünüz ve pozitif enerjiniz bu konuda sizi sonuca götürecektir. Bunun yanı sıra 8 tane temel yöntem var.

1) Işık, renkli ve her çeşit, bunun yanı sıra aynalar
2) Ses, çanlar, müzik(isteğe göre) ve ziller
3) Renkler
4) Çiçek, bitki ve küçük ev hayvanları
5) Havada salınan nesneler,süsler
6) Heykeller
7) Elektronik cihazlar
8) Bambu dekorları

Meditation

 

 ☎ Sorularınıza net cevaplar ☎

FENG SHUİ’NİN TEMEL KURALLARI

Chi: Geleneksel Çin kültüründe evrendeki her canlının bir parçası olduğuna inanılan yaşam enerjisi, tinsel enerji.

Yin-yang: Çin felsefesinde, insanların doğadaki olayları algılayışlarında karşılaştıkları ve evrendeki her devingen nesnede bulunduğuna inanılan doğal karşıtların genel tanımlamaları. Edilgeni, karanlığı, dişili, olumsuzu ve tüketimi betimleyen "Yin" geceye , Etkeni, aydınlığı, erili, olumluyu ve üretimi betimleyen "Yang" ise gündüze karşılık gelir. Sürekli bir mücadele içinde olan Yin ve Yang birlikte Bütünü yaratırlar.

Beş element: Ağaç, Ateş, Toprak, Metal ve Su'dan oluşur. İnsanlar da doğdukları yıllar itibariyle bu elementlerin etkisi altındadır.

Bagua yön haritası: En klasik Feng Şui öğretisidir. Pusulanın gösterdiği yönlere göre mekânı 9 bölüme ayırmayı öngörmektedir. Bu bölümler hayatın 8 önemli boyutunu ve enerjinin çıkış noktası olan merkez bölümünü içine alır. Sağlık, aşk, zenginlik,kariyer, eğitim gibi beklentiler Bagua haritası üzerinde yönlerle ifade edilir.

 

Fal baktırmak güzeldir!

Çin Takvimiyle bebeğinizin cinsiyetini söylüyoruz Hemen Okuyun >>
 


Çin Astrolojisine Göre Burçlar ve Özellikleri

Çin Takvimiyle bebeğinizin cinsiyetini söylüyoruz Hemen Okuyun >>
 


Aşk Denklemi

Çin Takvimiyle bebeğinizin cinsiyetini söylüyoruz Hemen Okuyun >>
 Elif Kalendaroğlu

Elif Kalendaroğlu

Aşağıdaki yazılarımızı da beğenebilirsiniz...