Mutluluğun Reçetesi by

Deneyimli Uzmanların Hayat İncileri

Adet Düzensizliklerine Bitkisel Çözümler

Elif Kalendaroğlu

Elif Kalendaroğlu

Adet düzensizlikleri nasıl giderilir?

Adet düzensizliği genç yaşlı fark etmeksizin birçok kadının ortak problemi.

Adet döngüsünü etkileyen birçok etken vardır. Bazı ilaçlar, ağır egzersizler, hormon bozuklukları, gebelik ve emzirme; aşırı alkol, uyuşturucu veya sigara kullanımı adet dönemlerinizde düzensizlik yaratabilir.

Bu gibi durumlarda yapılması gereken ilk şey bir kadın doğum uzmanına başvurmaktır. Ancak tek başına alınabilecek önlemler de yok değil. Bazı bitkiler hormonlarınızı düzenlemeye yardımcı olabilecek içerikleriyle adet dönemlerinizi rahat ve zamanında geçirmenizi sağlar.

 

<<Gerçek falcılardan danışmanlık alın>>

 

Adet döngüsünü düzenlemek için bazı bitkisel çözüm önerileri:

 

1. Safran

Bir tatlı kaşığı safranı yarım su bardağı suda kaynatın. Bu karışım bir çorba kaşığı kadar azalıncaya kadar kaynasın. Bu karışımı üçe bölün ve, günde birkaç kez eşit miktarda suyla için.

 

safran     

 

2. Adaçayı

Bir miktar adaçayını suda bir taşım kaynatın. Biraz demlendikten sonra için. Adaçayı adet sancılarına ve rahim iltihaplarına da iyi gelir.

 

>>Tıklayın, en iyi uzmanlar falınıza baksın <<

 

3. Rezene

Etkili bir adet söktürücü olan rezene; adet döngüsünü desteklemeye yardımcı olur. İki çorba kaşığı rezene tohumunu bir gece boyunca suda bekletin. Sabah olunca süzüp içebilirsiniz. 

 

4. Kuşkonmaz

Birçok yemeği yapılan kuşkonmaz da kadınlar için çok faydalı. Adet dönemlerinde vücutta su birikmesini önler, ödemi söktürür.

 

kuskonmaz

 

5. Zerdeçal

Zerdeçal hormon dengesizliğini ve adet periyodunu düzenler. Toz zerdeçalı çay kaşığının ucuyla alın ve ılık sütle karıştırarak tüketin.

 

<< Sağlık durumunuzla ilgili sorulara anında yanıtlar bulun >>

 

Sizin için seçtiğimiz diğer yazılar:

 

 

 


Elif Kalendaroğlu

Elif Kalendaroğlu

Aşağıdaki yazılarımızı da beğenebilirsiniz...