Mutluluğun Reçetesi by

Deneyimli Uzmanların Hayat İncileri

Beş Adımda Hatalarımızdan Nasıl Ders Çıkarırız?

Elif Kalendaroğlu

Elif Kalendaroğlu

 

Hatalarımızdan Ders Çıkarmak Mümkün Mü?

Hayat kimseyi ayırt etmeksizin planlarımızı alt üst eder ve çoğu zaman kendimizi zorluklar karşısında çökmüş bir halde buluruz. Durum böyleyken nasıl ayağa kalkıp yolumuza devam ederiz? Zorluklarla nasıl mücadele ederiz? İşte beş adımda kendimizi toparlamanın yolu:

 

***

Yaşamda verdiğimiz sınavlar bizi öyle zayıf ve hassas bir duruma mahkum eder ki olayları akışına bırakmak ya da kaçıp gitmek, mücadele etmekten daha kolay gelir bize. Buna rağmen karşılaştığımız engellerden öğrenilecek çok şey vardır. Çünkü verdiğimiz bu sınavlar sayesinde kendimizi sınar ve benliğimizin farkına varırız. İşte beş adımda zorluklardan ders çıkarma rehberi!

 

"Yaşamdan yakınmamızın nedeni, karşılaştığımız zorlukların büyüklüğü değil, gücümüzün azlığıdır."

Pierre Corneille

 

Hatalardan ders çıkarmak mümkün mü ? Aynı hatalara tekrar düşmemek nasıl mümkün ? İşte izlenebilecek beş adım :

1. Kaderciliğe dur de!

Her ne zorlukla karşılaşırsanız karşılaşın, bunun size kaderin bir oyunu olmadığını kabul edin. Hayat keyifli ve üzüntü verici olaylardan meydana gelir neticede. Mutlu yaşamak için, kendinize işkence eden düşünceleri bir kenara bırakın. Bu engel karşınıza siz diğer insanlardan daha kötü olduğunuz ya da bunu hak ettiğiniz için çıkmadı. Başarısızlık kadere bağlı değildir!

2. Sahip olduğun yeni konumu kabullen

Yoluna devam etmek için yapılacak en iyi şey, kendini değersiz hissetmeyi bırakıp yalnız olmadığını başka insanların da benzer problemlerle karşı karşıya kaldığını kabul etmekten geçer. Hayalini kurduğunuz ya da beklediğiniz olmasa da şu an yeni bir konuma sahipsiniz ve bu konumun hayatta temiz bir sayfa açmayı mümkün kıldığını unutmayın.

 

 

En iyi falcılarımız da yeniden ayağa kalkmanıza yardımcı olabilir...

 

Hemen Danış >

 

3. Kendinize Güvenin

Zor dönemlerden geçerken yalnız hissetmemek adına kendine güvenmek oldukça önemlidir. Öfkenize, nefretinize ya da karamsar duygularınıza katlanabilecek anlayışlı birini bulun. Bu dönem aynı zamanda yazmak, resim yapmak ya da kalbinizden nasıl geçiyorsa o şekilde içinizi dökmek için ideal bir zaman olabilir. Özgüven problemleri yaşıyor ve kendinize güvenmenin yollarını arıyorsanız vereceğimiz tavsiyelere göz atın.  

4. Kendini Toparlamak bir Yaşama Sanatıdır

Rol yapmakla vaktinizi boşa harcamayın. Her ne kadar cesaret takdir edilse de her şeye rağmen güçlü görünmeye çalışarak, hayal kırıklıklarına ve umutsuzluğa kapılabilirsiniz. Mutlak bir unutma haline bürünmeye zorlamanın bir manası yoktur, her ne olursa olsun karşılaştığınız zorluklarla yaşamayı öğrenmeniz gerekir. Her geçen gün bu engellerin bıraktığı izler sayesinde kendinizi yenidem inşa etmeye çabalayın ve günün şartlarına uyum sağlamayı görev edinin.

 


Türkiye'nin en iyi falcıları yeni başlangıçlar yapmanız için buradalar. Hemen tıkla >>>


5. Kendi İçinize Yönelik Gözlemler Yapın

İster işten çıkarılma, ister ayrılık ya da hastalık durumları olsun, bu tür kırılma anları paradoksal bir şekilde kendinizi gözden geçirmek, tutkularınız üzerine düşünmek, yeni yollar aramak; kısacası mutluluğu inşa etmek için ideal zamanlardır. Ne de olsa her şeyin olduğu gibi üzüntülerinizin de bir sonu var!

 

Diğer popüler yazılarımız:

 

 

 


Elif Kalendaroğlu

Elif Kalendaroğlu

Aşağıdaki yazılarımızı da beğenebilirsiniz...