Mutluluğun Reçetesi by

Deneyimli Uzmanların Hayat İncileri

Kendimizi ve Sevdiklerimizi Negatif Enerjiden Nasıl Koruruz?

NEGATİF ENERJİLERDEN NASIL KURTULURUZ?

Güne enerji dolu başlayıp da gün içerisinde enerjinizin düştüğü, kendinizi yorgun hissettiğiniz oluyor mu? 

Enerjinizi dönüştürmek mümkün! Bu dönüşüm en çok duygular arasında olur. Olumlu ve umutlu duygu ve düşüncelerden; olumsuz ve karamsar duygu ve düşüncelere geçiş yapmak çok kolaydır. 

Peki bu geçtiğimiz olumsuz enerji alanından çıkmak için ne yapmalıyız diye soruyorsanız çok basit birkaç yöntem var. Size en uygun olanı belirleyip kendinizi tekrar pozitif ve berrak bir enerji ile temizleyebilirsiniz. 


Ecem Arman ile görüşmek için tıkla >

medyum


1- Nefes ile kötü enerjiyi uzaklaştırma

Öncelikle doğru nefes almanın insana iyi geldiğini hepimiz biliyoruz. Ve çoğunlukla kendimizi kötü hissettigimizde nefesimiz düzensizleşir ve kalitesizleşir. Doğu felsefesi olan Yoga'nın temeli de doğru nefes alıp vermektir. 

Öncelikle kendinizi rahat hissettiğiniz bir odada olun ve mutlaka pencereyi açın. Eğer dışarıdaysanız ve sakin bir yerde bulunmuyorsanız kendinizi en güvenli hissettiğiniz yerde imgeleyin. Derin nefes alın. Ve aldığınız nefes ile içimizdeki kötü enerjinin sıkıştığını patlamak üzere olduğunu hissedin. Ve nefes verirken o içimizdeki kötü enerjinin her nefes verişimizde biraz biraz parçalanarak dışarı atıldığını hissedin. Olumsuz enerjinin yerini tamamen saf temiz bir enerji alana kadar yani ihtiyacınız olduğu kadar bu uygulamayı yapın. Bu uygulama aynı zamanda panik hallerinde ve yoğun baş ağrılarında da iyi sonuçlar veriyor. 

 

Ecem Arman'la enerjinizi olumlayın >

bioenerji

 

2- Topraklanma yöntemi ile kötü enerjiyi toprağa verme 

En klasik yöntemle çıplak ayak toprağa basarak kendinizi topraklayabilirsiniz. Gayet bilimseldir. Üzerinizdeki elektrik toprağa akar rahatlarsınız. Toprak imkanınız yoksa duş alabilirsiniz. Akan su sizi topraklayacaktır. Bir diğer yöntem ise ılık-sıcak arası bir tuz solisyonuna ayaklarınızı batırmaktır. Ayak tabanlarınızın altındaki gözeneklerden tuzlu suya vücudunuzdaki toksinler ve negatif enerji akacaktır. 

3- Mum meditasyonu ile yakarak kötü enerjiyi muma hapsetme

Mumlar ve tütsüler yakın. Hem sizi hem evinizi huzurla dolduracaktır. Ve mum meditasyonu kötü enerjileri hapsetmek için çok güzel bir yöntem. Mum yandıkça içinizdeki kötü enerjiyi bir bütün haline getirip yanan mumun ateşine aktardığınızı hayal edin. Avuç içleriniz yukarı bakacak şekilde dizlerinizin üzerine koyun ve serbest bırakın. Bir bütün haline getirdiğiniz kötü enerjiyi avuçlarınızdan dışarı çıkarın. Odaklandıktan bir süre sonra avuç içlerinizde biraz yanma ve ya soğuma hissi, karıncalanma hissedeceksiniz. Bu enerjinin mumun alevine aktığını gösterecek. Bu sırada nefes egzersizleri yapmak sizi daha da rahatlatacaktır.

Bunları kendiniz için yapacağınız gibi o an kötü olduğunu hissettiğiniz bir sevdiğiniz için de yapabilirsiniz. 

Diğer en popüler yazılarımız:

 

 


Aşağıdaki yazılarımızı da beğenebilirsiniz...