Mutluluğun Reçetesi by

Deneyimli Uzmanların Hayat İncileri

İlişkilerimizde Neden Kendimiz Gibi Davranamıyoruz?

İLİŞKİLERDE DEĞER VERMEK

İki kişi sevgili olunca, işin içine aşk teması girince çoğu insan kendisi olmakta zorlanıyor. 

 

Falınızın 10dksı sadece 1 €! >

 

telefondan fal

 

Oysa kendimiz olabilmek, orijinal ve doğal kalmak çok mühim bir mesele. Kaybetme korkusuyla yanlışlar yapıp, yalanlar söylemek ilişkilerde güven duygusunu hiç ediyor. Güven barındırmayan bir ilişki her açıdan sarsılır, bu şekilde sarsılan bir ilişkiyi toparlamak ise oldukça güç. Kaybetme korkusu beraberinde korkuyu getirdiği için partnerimizi fark etmeden kendimizden uzaklaştırıyor, sonrasında ise çok acı pişmanlıklar yaşıyoruz.

İlişki bu yüzden bitince de hafızamızda kalan anılarla kendimizi yıpratıyor, bitiriyoruz. Bazen incik çekirdeğini doldurmayacak sebepler için gözümüzü karartıyor, delice, mantıksızca kıskanıp  sevdiğimize zarar verebiliyoruz. Bunun farkında olamıyoruz, maalesef empati yapamıyoruz ve o esnada karşı tarafın da bizim dışımızda bir hayatı ve iradesi olduğunu unutuyoruz.

Bazen bir tarafımız hep yalnız aslında… Bir tarafımız hep yaralı… Karşımızdakinin anlayacağı kadarız. Kendimizden çok da taviz vermeden, karşılıklı iyi niyetlerle sorumluluk alabilirsek, işin içinde sevgi de varsa, işte o zaman iki kişinin beraberliği güzel ve uyumludur.

 

telefondan fal

 

Ancak şunu da unutmamak lazım : Uç hayaller kurmadan, filmlerdeki ve geçmişte yaşanan o temiz aşklar gibi hayali aşklara ve maceralara kapılmadan, kendimizi kandırmadan yaşamalıyız. Kendimizin ve gerçeklerimizin farkında olup, kendimizi feda etmeden yaşamalıyız. Bunu yaparken karşımızdakinin isteklerini ve mutluluğunu önemsemeli, bencillik etmeden benim egom senden daha değerli değil diyebilmeliyiz. Olmuyorsa da fazla yormadan, zorlamadan çekilebilmeliyiz ilişkiden. 

Unutmayın ! Kimseye sevgimizi  kanıtlamak zorunda değiliz. Sevgimizi haykırmadan, abartmadan, içimizde yaşayabilmeliyiz. Bazen sevginin gerçeği zaten gönülde olandır, güzel olan budur. Önce kendimizi sevelim, kendimize deger verelim, sonra bir başkasını…

KENDİMİZİ SEVMEDEN BİR BAŞKASINI SEVEMEYİZ !

MEDYUM GÜL

Diğer popüler yazılarımız:

 

 


Aşağıdaki yazılarımızı da beğenebilirsiniz...