Mutluluğun Reçetesi by

Deneyimli Uzmanların Hayat İncileri

Depresyondan Kurtulmak İçin 5 Altın Tavsiye

Elif Kalendaroğlu

Elif Kalendaroğlu

Depresyonu Nasıl Yeneriz? 

Depresyondan çıkmak zaman alabilir. Kendini ve başkalarını dinlemek iyi bir iyileşme için önemli bir adımdır. İyileşmeyi hızlandırmanıza yardımcı olacak 5 ipucunu keşfedin!

İşte depresyondan çıkmak için 5 anahtar etap:

1. Acınızı kabul edin:

Geçmişinizi düşünmek , olayların üzerinde durmak ve kişisel gelişiminize hizmet etmek için kendinize zaman ayırın. İlk etap, depresyonda olduğunuzu kabul emek ve çıkmak için çaba harcamak.

2. İyi hissetmediğinizi ifade edin ve bu konuda yardım almaktan çekinmeyin:

Her ne kadar kendinize güveni tekrar kazanmak ve duygularınız hakkında konuşmak zor olsa da; bunun çok önemli bir adım olduğunu unutmamak gerekiyor. Sizi seven ve size yardımlarını sunan insanlara güvenmelisiniz. Doktorunuza depresyonunuz hakkında konuşmakten çekinmeyin, sizi dinleyecek ve size yardımcı olabilecek birçok sağlık uzmanının olduğunu unutmayın.

 3. Sinyalleri yakalayın:

Bu uyarıları yakalamayı öğrenmek, onları şiddetlenmeden kontrol altında tutmamıza olanak sağlar. En yaygın belirtileri anlık değişen ruh halleri, ilgi kaybı, uyku düzensizlikleri ve uyumada zorlanma, anksiyetedir. 

4. Ek aktiveleri hayatınıza katın: 

Sporu veya nefes alma metotlarını çalışabileceğiniz fiziksel aktiviteleri uygulamaktan çekinmeyin. Sağlıklı beslenmeyi ihmal etmeyin ve alkolden kaçının. 

5. Yeni bir yaşam inşa edin:

Yeni aktiviteler, sevdiklerinizle yeniden bağlantı kurmak yeni bir birey olarak doğmanıza yardımcı olacaktır. Sizin için faydalı yeni bir denge bulun.

 

Umudunuzu kaybetmeyin, depresyondan kurtulmak zaman alabiliyor. Size açılacak yeni sayfada hayatın tüm güzelliklerinin tadını çıkaracaksınız.

 

telefondan psikolog

Telefondan psikolog

telefondan psikolog


Elif Kalendaroğlu

Elif Kalendaroğlu

Aşağıdaki yazılarımızı da beğenebilirsiniz...