Mutluluğun Reçetesi by

Deneyimli Uzmanların Hayat İncileri

Sağlıklı ve Uzun Ömürlü Bir İlişkinin 10 Vazgeçilmez Kuralı

Elif Kalendaroğlu

Elif Kalendaroğlu

Hassasiyet, paylaşım ve iletişim, küçük günlük jestler...

Ömürlük bir ilişki kurmak isteyen çiftler için ipuçları...

 

Sağlıklı ve Uzun bir İlişkinin 10 Vazgeçilmez Kuralı

1. Birbiriniz için zaman yaratın.

Sadece ikinize özel zamanlar yaratın, başbaşa kalın. Yaptığınız aktivite ne olursa olsun, bu özel anı ikinizin de paylaştığından emin olun.

 

2. Aranızdaki güçlü iletişimi sürdürün.

Birbirinize karşı dürüst olun. Hayatın her döneminde, olabileceğiniz en açık şekilde partnerinizi dinleyebilmelisiniz. İşiniz ve aile hayatınız ne kadar meşgul olsa da, her gün onunla konuşmak için zaman ayırın.

 

İlişkinizle ilgili tüm sorularınızı uzman psikologlarımıza danışabilirsiniz


3. Günlük jestleri ihmal etmeyin.

Bazen aynı anda yatağa gitmeye özen gösterin, elini tutun ve sevginizi göstermekten çekinmeyin. Ayrıca, her gün "Seni seviyorum" ve "Güzel bir gün geçir" gibi tatlı sözler söyleyin, geceleri birbirinize "İyi geceler" dilemeden uyumayın.

 

4. Birbirinize güvenin.

Güven her ilişkinin merkezidir. Bir tartışma sırasında pazarlık etmek yerine güvenmek, kıskanmamak ve affetmek önemlidir.

 

5. İlişkinizle gurur duyun.

Partnerinize duyduğunuz sevgiyi insan içinde göstermekten çekinmeyin. Sevdiğiniz kişiyle berabersiniz, mutlusunuz ve bununla gurur duymanızdan daha normal bir şey yok.

 

6. İlişkinize inanın.

Eğer aranızdaki her şey yolundaysa, olumsuz düşünüp nasıl biteceğiyle ilgili kafanızda hikayeler yazmayın, karamsar olmayın. İlişkinize, eşinize ve kendinize güvenin.

 

İlişki Terapistlerimizle Hemen Görüşebilirsiniz

7. Hoşgörülü olun.

Olumsuzluklara değil; pozitif noktalara odaklanın. İlişkinizdeki veya partnerinizdeki ufak kusurlara takılmak yerine olumlu noktalara odaklanın.

 

8. İlişkinizin tadını çıkarın.

Dışarıya çıkmaktan, seyahat etmekten, diğer yarınızla eşsiz anlar yaşamaktan çekinmeyin. Ortak anılar paylaşıldıkça ilişkiniz de giderek güçlenecektir.

 

9. Eşsiz bir çift olun.

Tüm çiftlerin kendi karakteristik özellikleri ve kendilerine has hikayeleri vardır. Kendinizi başkalarıyla kıyaslamayın. Bir ilişkiyi güzelleştiren eşsiz olmasıdır.

 

10. Kimse için değişmeyin, kendiniz olarak kalın.

Eşiniz için kendinizi değiştirmeyin, kendinize özen göstermeye ve her gün birbirinize olan arzunuzu göstermeye devam edin. Fakat sırf onun isteği üzerine kendinizi değiştirmekten kaçının. 

 

 

Bir ilişkiyi sürdürmek için belirli bir tarif bulunmamakla birlikte bu ipuçları sevgiyle dolu bir ilişki kurmanıza yardımcı olabilir.

 

Uzman psikologlarımıza danışmak için seçtiğiniz uzmanın üzerine tıklayınız. 

 

 

Telefondan psikolog

telefondan psikolog

 

 Şu anda online olan tüm uzmanlarımızı görmek için linke tıklayınız. 


Elif Kalendaroğlu

Elif Kalendaroğlu

Aşağıdaki yazılarımızı da beğenebilirsiniz...