Mutluluğun Reçetesi by

Deneyimli Uzmanların Hayat İncileri

Zihnimizi nasıl kontrol edebiliriz?

 

Ve çelişkilerim çok oldu, düşünce üzerine çok düşündüm, gözlemledim.

artık zihne ait ve "öz"e ait diye ayırmaya bile başladım.

ben zihnin yeniden kodlanmasını ve zihnin özgürleşmesini iki ayrı yaklaşım olarak algılamıyorum.

yani şöyle: nihai amaç zihinden özgürleşmemiz yani efendi olmamız, zihnin kontrolünden çıkıp onu istediğimiz gibi kullanabilmemizdir. ama zihinden özgürleşebilmek için, zihnin kendi kendini tutsak ettiği kodlamaları değiştirmek gerekiyor.

yaratıcıyı bir deniz, her yaşam formunu da denizin özelliklerine sahip bir damla olarak düşünelim. yaşamın amacı; yaratıcı kaynağın kendi kendini deneyimlemesidir. bunu bireyselleşerek, zihin yolu ile yapabiliyor ve ayrı bir damla gibi hissedebiliyoruz. eğer bu zihne sahip olmazsak kendimizi ayrı bir damla gibi göremez anında denize karışıverirdik, çünkü mükkemelliğimizi birliğimizi zaten bilirdik. ama sadece mükemmel olmak aynı zamanda mükemmel olmamak demek! (sadece "kısa" kavramının olduğu bir yerde, o kısa değildir, çünkü kıyaslıycak "uzun" yoktur.) yani zihin olmalı deneyim için, kim olduğumuzu bilmemiz için.

o kadar özümüzden, kendimizden uzaklaşmışız ki. zihin amacını yerine getirmiyor, tam tersi köstek oluyor. yeterince öz'ümüzün, kim olduğumuzun zıt kutbunu deneyimledik bence insanoğlu olarak. şimdi uyanış zamanı, ve bu yüzden bu kadar zihin yöntemleri, Secret'lar, nlp'ler, olumlu düşünceler havalarda uçuşuyor. zihni aşma zamanı, kölelikten kurtulma zamanı şimdi, hem de hemen. her insan birşeylerin ters gittiğine uyanacak deneyimler yaşıyor, zorlanıyorlar. kendinizi ve etrafınızdaki insanları bir düşünün. bence her insan dahil buna.

şimdi zihni yeniden kodlama zamanı. çünkü zihni esas işlevine döndürmek, ondan özgürleşmeye giden yolu açacak. bizi bu kadar özümüzden uzaklaştıran, farkındalığımızı yok eden zihin kodlamaları varken nasıl özgürleşmemiz gerektiğinin farkındalığına uyanacağız ki?

yani şimdi;

1- arınma zamanı.

2- pozitifleri güçlendirme zamanı.

3- bedenle işbirliği yapma zamanı.

4- doğru nefes alma zamanı.

5- duyularımızı kontrol etme zamanı.

6- ilk beş basamakla zihnimizi eğiterek "an"da olma zamanı.

7- meditasyonla zihin özgürleşir ve çiçek açar

8- eğer şanslıysak hala bu bedendeyken, denizin bir damlası olduğumuzun farkına varır, evrenle bütünleşir, meyve veririz. Evet meyve veren ağaç taşlanır ama artık taşlansakta gam yemeyiz.

Zihninizi eğitip pozitif düşünceleri güçledirmek için uzmanımızı hemen ara!
HEMEN ARA

 

Diğer popüler yazılarımızı okuyun:

Bio Enerji ve Uygulanışı

İlişkilerimizde Kendin Olmanın Faydaları

İlişkinizin Uzun Ömürlü Olması İçin Tavsiyeler

Aşırı Hız Aşkı Öldürür


Aşağıdaki yazılarımızı da beğenebilirsiniz...