Mutluluğun Reçetesi by

Deneyimli Uzmanların Hayat İncileri

Üzerinizdeki Ağırlığı Atmanın Yolları

Müslüman kişi manevi gücünü iyi kullanmalıdır. Manevi gücünüzü çok yüksek tuttuğunuzda Allah size özel dayanma gücü verir. Bu sebeptendir ki, Şeytan beyne etki ederek durgun bir bakış vermek, muhakeme ve yargı yetkinliğini bozmak ister.  Mümin böyle bir şeye hiçbir şekilde teslim olmaz. Olmamalıdır da. Zira inanan insan bilir ki onun aklını çelmeye çalışan, yaradanın verdiği kabiliyetleri engelleyen şeytandan başkası değildir.

 

 

 

Cemal Karataş uzmanımızdan aşk, iş ya da sağlık sorulanızla ilgili birebir tavsiyeler almak için tıklayınız.
HEMEN ARA

Şeytan beyne durgunluk vermeye, unutkanlık getirmeye çalışsa da iman eden insan iradesini kullanarak bu sistemi aşar. İnanın iradesinin de gücünün de kaynağı Kurandır. İnananın Allah’la irtibatın güçlü olması, imanı, samimiyeti, tevekkülü Kuran ayetleri üzerine kuruludur. Kuranla buluşunca özel manevi güç kazanılır öbür yandan şeytan var-gücüyle bu gücü kırmaya çalışır ve hiçbir zaman bu gücü kırmak isteğinden vazgeçmez.

 

 

Kuran ise kendisine dayananın üzerindeki ağır yükleri atar, zincirlerini kırar. Şeytan ise insanın yüklerinin ağırlaşmasını, gücünün zincirlenmesini ister ve müminin Kuran ile bağını zayıflatmaya çalışır. Bu yolda arkadaşları da çoktur, pusuda duran kurtları boldur, hilesi derindir. Müminler kendilerini korumayı bilmeli, şeytanın oyununa hiçbir zaman teslim olmamalıdır. Bu sebepten, Müslümanın aklı Kuran’dır.


Aşağıdaki yazılarımızı da beğenebilirsiniz...