Mutluluğun Reçetesi by

Deneyimli Uzmanların Hayat İncileri

İlişkilerimizde Kendin Olmanın Faydaları

İlişkilerimizde Kendin Olmanın Faydaları

Erkek ve kadın farklı mizaçlara duygulara egilimlere sahip olabilirler eşitlik ve özgürlük içinde bir arada olurlarsa her şey yolunda gider ilişkilerde oldugundan farklı görünmek oldugunuz kişiyi yani içinizdeki orjinal kişiyi harcamak anlamına geliyor karşı tarafı kaybetmemek adına yapılan hatalar ve yanlış taktikler daima kaybettiriyor kendin olabilmek duygusal ikili ilişkilerimizde bizi zorluyor olabilir. Karşınızdaki insanın önyargılarından sakın korkmayın kendinize ne oranda inanır ve güvenirseniz o kadar düzeyli mutlu bir ilişki yaşarsınız.
 
 
Kendin olabilmek ve ilişkilerinizde küçük mesafeler bırakmak seviyeli olmak çok önemlidir kaybetmek dürtüsü korkuyu çagırdıgı için eninde sonunda bize kaybettiriyor hatasız insan olmadıgı gibi hatasız ilişkilerde yok hiçkimsenin ilişkisi mükemmel degil bunu unutmayalım ve sakın şu hataya düşmeyelim başkalarının ilişkilerini kendi ilişkimizle kıyaslamayalım en büyük yanılgıyı böyle düşünerek yaşıyoruz.
 
 
Acele işe şeytan karışır çok dogru bir mottodur. Yavaş hareket eder ve kendimize güvenirsek ilişkilerimizdeki sorunları akılcı bir yöntemle aşabiliriz. Geçmiş ilişkilerimizle şimdiki ilişkimizi kıyaslayarak şu anki birlikteligimize saygısızlık etmemeliyiz. Çünkü kimse kimsenin önceki ilişkisinin günah keçisi olmayı haketmiyor. İnsan masumiyetini bazen bir başkasının günahıyla ödüyor, halbuki biraz empati yaparak ilişkilerimizdeki tüm sorunları gereksiz kıskançlıkları aşabiliriz. Çok araftaysak içsel çelişkiler ikilemler yaşıyorsak eğer kaybetme korkusu yaşamadan diyalog kurmalıyız. Hayatımızdaki insanlar gerçekten bizim için dogru insanlarsa, yani hayırlıysa, evren devam etmemizi saglayacaktır ya da kaderimiz olmadığını gösterecek ve bitirecektir. O zaman da kendimizi çekmeli saygıyla uğurlamalıyız ne kendimize ne de karşı tarafa zarar vermeye hakkımız yok. Şeffaf olmak kendimize en büyük saygımız olsun bu da etrafımıza karşı dürüst olmakla başlıyor en önemlisi de kendimize dürüst olmak. Bu süreçte zaman en iyi kararı veriyor..

Medyum Gül
 
Bunları da Seveceksiniz
 
 
 
 

Aşağıdaki yazılarımızı da beğenebilirsiniz...