Mutluluğun Reçetesi by

Deneyimli Uzmanların Hayat İncileri

Ne işimiz var burada diyenlere...

Burada doğmak değerlidir; çünkü burası diye bildiğimiz bu yer, Tanrının yüreğidir. Burada nefes alınır, nefes verilir. Alınan nefes, sevgi; verilen, yüreğimizden o sevgiye dökülendir. Burası bir yoldur ve bu yolda hep bize dair bir şeyler aranır, bulunur. Bulunan, diri olur. İşte tam da bu yüzden, burada aslında ölüm yoktur. Ses vardır! Ses, sonsuz yaşamdır. Seslendirdiklerimiz hep yaşayacaktır.

Duygular vardır burada, bazen adını koyamadığımız, bazen bir ad koyup ona, dönüp bir kez daha baktığımızda, o adı orada bulamadığımız. Her şey sonsuz bir değişimdir anlayacağınız… Değişim, öyle bir ışıktır ki direndiğiniz, yıkar geçer. Sadece ona bırakıp kendinizi akmak istediğinizdeyse sizi kayıp bir şehir haline getirir. Artık kimse kim olduğunuzu bilmeyecektir ve siz de bilmezsiniz birgün bir bakarsınız.

Birbirinden başarılı uzmanlarımız hayatını değiştirsin!
HEMEN ARA

Değişim, gelişime açılan kapılar olduğunda, bize kattıklarını ve bizim yaşamdan aldıklarımızı anlatır ve yaşam, almak içindir. Almak, vermektir zira ve bu cömert bir yaşam ruh geleneğidir. Buna kendini bırakan, kendini bulmak arzusuyla yürüyebildiğinde, kendine gelebilir. Detaylar hem sizi sizden alıp bilmediğiniz karanlıklara götürüp orada bir başına bırakabilir hem de sizi bambaşka cennetlere taşıyabilir. Burayı yaratan tek şey emeğiniz ve gerçekliğinizle olan o kutsal bağı koruyabilmenizdir. İnsan, yaratıcı bir ışıktır. Belki Yaradanın bize bu en güzel hediyesidir. Onu kullanmak gerekir. Tabii ne yarattığının da farkına olmak gerekir. Herkes kendi içindedir ve biz bu içeride olan bizi deneyimlerken, herkes de bizim içimizdedir ve buradaki sorumluluğun farkına varmak önemlidir.

Birbirinden yetenekli uzmanlarımız seni sitemizde bekliyor!
HEMEN ARA

Bugün size şunu hatırlatmak isterim. Yaşam değerlidir ve değer, bizim ona verip ondan alabildiğimizdir. Sevgi sevip de var ettiğimizdir. Sevdiğimiz sevgi olur. Sevilmekse arzu ettiğimiz, bu kendimizi sevmekle olur. Bize akan, bizden ona akanın bize geri dönüşüdür. Bunu anlamak gerek! Her şeyi sev! Her şeyin sen olduğunu bilerek sev! Yani kendini sev! Çiçeği, böceği, rüzgarı, dalı sev!

Yaşamda iyi ya da kötü yoktur. Yol vardır ve bunu anlamak önemli! Bugün iyi dediğimiz yarının kötüsü olabilir; bununla birlikte onun şu anın iyisi olduğu gerçeği değişmeyecektir ve görevini tamamladığında zaten izlediğimiz film artık o film değildir. Bugün kötü dediğimizse, yarın dönüp baktığımızda, yaşamın aslında bize en büyük armağanlarından birisi olabilir. Anlamak gerekir, ‘’ Yaşam bize istediklerimizi değil, ihtiyaç duyduklarımızı verir. ‘’ İşte bunu anladığımızda artık Tanrı biz olup bizde, ben olan bütünden bizimle konuşabilecektir ve onun sesini duyacak tek şey bendir, yani kendimiz! O zaman bir an önce tüm yolculuğun kendimizden kendimize olduğunu hatırlayabilmeliyiz ve bunun değerini! Büyüdükçe büyüyor ve mağarasından hiç çıkmamış olan, dışarıda neler olduğu hakkında henüz hiçbir şey bilmiyor! Bunu anlamalı!

Sizi seviyorum,

Hüseyin Akdağ

 


Aşağıdaki yazılarımızı da beğenebilirsiniz...