Mutluluğun Reçetesi by

Deneyimli Uzmanların Hayat İncileri

Yoksa Sizin Sevgiliniz Takıntılı mı? Cevabı Hemen Öğrenin

Yoksa Sizin Sevgiliniz Takıntılı mı?Hemen Öğrenin

Öncelikle klişeleşmiş yazıların yanı sıra, sevgiliniz takıntılıysa bu ilişkisi bitirmek yerine nasıl en iyi şekilde yaşabilirsiniz bunu bir gözden geçirelim. Her şeyden önce takıntı bir psikolojik rahatsızlıktır. Bunun için bir destek almanızı tavsiye ederim özellikle takıntılı olan kişinin bireysel olarak bir psikolojik terapi alması gerekir. Eğer bir ilişki de zorlu bir dönemdeyseniz ve sevgilinizin de takıntılı olması sizi çok rahatsız ediyorsa sizlere de çift terapisi öneririm.

Takıntılı Sevgili Nasıl Olur?

Takıntılı düşünceye sahip olan kişiye “obsesif” denir. Halk arasında “takıntılı kişi” olarak da adlandırılır. Takıntı tarzındaki düşüncelere de “obsesif düşünce” denir. Yani obsesif kişilerle yaşadığınız ilişkiler de öncelikle kişinin obseyon (takıntı) şekilleri zamanla değişebilir.

Yani bir dönem sizin mesaj atmanızdaki çokluğa takıyorsa, bir dönem de hiç mesaj atmıyor olmamanıza takabilir. Bunlar en basit olanlarıdır. Mesela her gün dışarıda dolaşırken kol kola dolaşırsınız ve bir gün sadece kol kola girmezseniz bunu kafasına takabilir ve bununla ilgili aklında onlarca ayrı senaryo kurabilirler.

Denis Beyle Fal Baktırmak İçin Tıklayın

Takıntılı Sevgiliye Nasıl Davranmalı?

Takıntı sahibi kişilerle kuracağınız düzgün ilişkide öncelikle sabırlı ve mantıklı dayanaklarınız olmalı çünkü her an sizin için çok absürt olabilecek bir duruma takabilirler ve bu duruma takmış olmasının saçma olduğunu ona mantıklı açıklamalar yaparak söyleyebilirsiniz. Çünkü direk takıntılı olduğu durumla ilgili yapacağınız herhangi bir açıklamanın içinde bile takacağı bir konu bulup ilişkinizde bir başka zorlu merdiveni çıkmak zorunda kalabilirsiniz.

Takıntılı kişilere öncelikle hafta da en az iki kere samimi bir şekilde aklına takılan ne varsa tüm şeffaflığıyla size söyleyebileceği rahatlığını düşündürecek kelimeler kullanarak karşılıklı konuşmalısınız. Onun takıntı yapmasını önleyemezsiniz bunu unutun ama takıntı yaptığında sorun haline dönüşmesini engellemek sizin elinizdedir. Takıntılarından kurtulmak için yazımın başında da dediğim gibi profesyonel bir yardım almalıdır.

En sevilen uzmanlarımızdan Denis Beyden ilişkiniz hakkında fal baktırın

Eğer sizler takıntılı birileriyle birliktelik içindeyseniz lütfen biraz sabırlı olun çünkü bir süre sonra bu duruma sizde alışacaksınız ve kendi kendine bu ilişkinin içinde bir düzen oluşturmuş olacaksınız. Normal ilişkilerde kişilerin bu ilişkiye alışma süresi 6 ay gibi bir süredir. Ama takıntılı kişilerle bu süre biraz daha uzundur. Yaklaşık iki yıl içinde karşılıklı birçok soruna alışmış ve belki de sizlerde takıntılı olmuşsunuzdur.

Genel olarak takıntılı kişilere karşı tereddütlü olmaya çalışırken hata yapma korkusu ya da karşınızdakini incitmemek için tereddütlü olmaya çalışırken sizde takıntılı olmaya başlayacaksınız demektir.

DENİS ERA

Denis Bey'in Diğer Yazıları

Aşırı Hız Aşkı Öldürür 

Sevginizi Nasıl İfade Edersiniz?

Alışkanlıklar ve İlişkiler

Erkekler Gelecekten Korkar


Aşağıdaki yazılarımızı da beğenebilirsiniz...