Mutluluğun Reçetesi by

Deneyimli Uzmanların Hayat İncileri

Kurban Bayramı – Nedir, Ne Yapmalıdır?

Elif Kalendaroğlu

Elif Kalendaroğlu

Kurban Bayramı – Nedir, Ne Yapılmalıdır?

Kurban bayramı islam aleminin en önemli 2 bayramından biridir. Ramazan bayramını kısa bir süre önce geride bırakmışken, birlik beraberliğimizi pekiştirecek Kurban Bayramı da geldi bile! Peki nedir Kurban Bayramı, dinimizdeki yeri nedir, kurbanın gereklerini ya da bayramın geleneklerini gözden geçirmek için harika bir yazıyla karşınızdayız.

<<< İlk 10dksı 4tlden Profesyonel Falcı ve Astrologlarla Konuşun! >>>>

Kurban, Kuranda geçen İbrahim Peygamber ve oğlu İsmail hakkındaki kıssadan yola çıkar. Güzel dinimizde kurban daha genel anlamda Allaha olan adanmışlığımızı, onun için feda edebileceklerimizi betimler. Kurban ibadetiyle aynı zamanda fakirle zengin arasında farkı azaltmaya da çalışırız. Birlik, beraberlik ve yardımlaşma günleridir Kurban Bayramı.

Bayram Ritüeli

Büyükten küçüğe herkesin sevdiği bayram günlerinde aile büyükleri ziyaret edilir, bazen yolculuklara çıkılır, uzaktaki büyüklerimizi görmeye gidilir. Bayramın ilk günü sabah bayram namazı kılındıktan sonra herkes bayramlaşır ve genelde ilk gün kurbanlar kesilir. Dinen bayramın ilk 2 günü, hatta bazı görüşlere göre, 4. Günü güneş batana kadar kurbanlık kesilebilir.


>>>> Evinizin Bereketi, İş Bulma, Yatırım Yapma : Hepsini Falcılara Sorun


 

Büyüklerin elini öptüğümüz, çocuklara harçlık ve şeker verdiğimiz bu günlerde küs olanların da barıştırmak da sünnet davranışlardandır. Dargın kimselerin de bu mübarek günlerde barışması beklenir.

Aynı zamanda sadaka vermek, rahmete kavuşmuş sevdiklerimizin mezarını ziyaret etmek, bol dua etmek ve iyi niyetlerde bulunmak da tavsiye edilir.

Çoğumuz çok çalışıyor olsak da, bazen bayram boyunca çalışmak zorunda kalsak da ya da tatil günlerini biraz dinlenmek için kullanmak istesek de, büyüklerimizi düşünmek, onları aramak, kurban kesmesek de kestirsek ve sadaka versek hayat gerçekten çok daha güzel ve huzur dolu olacaktır!

Şimdiden herkese hayırlı bayramlar dileriz!

Astrocenter Ailesi

Bunları da Seveceksiniz

Şu an Üzerinizde Hangi Renk Var?

Metabolizmayı Hızlandırmanın 10 Doğal Yolu

En Çok Görülen Rüyalar ve Rüyaların Tabirleri 

 


Elif Kalendaroğlu

Elif Kalendaroğlu

Aşağıdaki yazılarımızı da beğenebilirsiniz...