Mutluluğun Reçetesi by

Deneyimli Uzmanların Hayat İncileri

Enerjinizi Olumlamanın (Temizlemenin) 6 Pratik Yolu

 

NEGATİF ENERJİLERDEN NASIL KURTULURUZ?

Hepimiz zaman zaman ruhsal durumumuzda düşüşler yaşarız. Çoğu zaman günlük hayatımızda maruz kaldığımız etkenler, gönül ilişkilerindeki açmazlar, iş stresi gibi faktörler enerjimizi kirlettiği için kendimizi kötü hissederiz. Ama elbette enerjimizi temizlemek ve arınmak da bizim elimizde. Sıralayacağımız yöntemlerle kendinizi bambaşka biri gibi hissedeceksiniz!

 


Hemen Fal Baktır


 

Taşıdığınız olumsuz enerjiyi temizlemenin çok kolay yolları var. İşte o yöntemlerden bazıları:

 

1. Meditasyon

Meditasyon, binlerce yıldır insanoğlunun kendi benliğini bulmasını, ruhunu yatıştırmasını sağlayan eşsiz bir yöntemdir. Meditasyon sayesinde kendimizi dış etkenlerden soyutlayarak ruhumuza olumlama yapabilir ve kendimize keyifli bir tedavi kürü uygulayabiliriz. Rehbere ihtiyacınız olmadan evinizde uygulayacağınız bu yöntemle hafiflediğinizi hissedeceksiniz. Yapmanız gereken; loş ışıklı bir ortam hazırlayıp hafif ve rahatlatıcı bir müzik açmak. Tercihen hindistancevizli tütsünüzü yakıp rahat bir yere bağdaş kurun ve zihninizi tüm negatif düşüncelerden ve anılardan arındırmaya çalışın. Bunu her gün tekrarlayın. Bir haftanın sonunda bu yöntemin nasıl da işe yaradığını göreceksiniz.

 

2. Sirkeli su

Kulağa çok garip geliyor değil mi? Ancak sirkenin cildimizi ve saçlarımızı güzelleştirmek haricinde başka faydaları da var. Evinizi negatif enerjilerden arındırıp hanenizde rahat etmek istiyorsanız bu yöntemi denemeden geçmeyin. Haftanın belirli günlerinde evinizin zeminini sirkeli suyla sildiğinizde negatiflikleri de üstünüzden atmış olacaksınız. Sirkenin keskin kokusunun kesinlikle kalıcı değildir, kısa bir süre sonra uçar gider.

 

 

3. Topraklama

Bu yöntem, kişinin çıplak ayaklarla toprağa temas etmesi sonucu üstündeki negatif yüklerden kurtulmasını amaçlar. Tamamen bilimsel olan bu yöntemi uygulamak çok kolaydır. Ayakkabılarınızı ve çoraplarınızı çıkararak toprakta kısa bir yürüyüş yapın. Ayak tabanlarınız vasıtasıyla negatif elektriğinizi toprağa aktarmış olacaksınız ve bu rahatlamanızı sağlayacak.

 

 


☎ Uzman Medyum Vera Donovan, Aklınıza Takılan Her Soruyu Yanıtlıyor ☎


 

4. Doğal taşlar

Doğadan elde edilen inanılmaz güzel renklerdeki taşlar binlerce yıldır şifa için kullanılmaktadır. Günümüzde hayli popüler olan doğal taşlar sadece enerji temizlemekle kalmaz, aynı zamanda şifa verir ve tedavi eder. Kuvars, ametist, akik, kaplan gözü, oniks, zümrüt, yeşim taşı, yakut gibi doğal taşlar sayesinde siz de bu kürü rahatça uygulayabilirsiniz. Elbette bu taşlar cildinizle temas halindeyken daha çok işe yarar. Bu yüzden pek çok kişi doğal taşlardan yapılmış kolyeleri ya da bilezikleri tercih eder.

 

5. Beslenme ve spor

İnsanın tükettiği gıdalar, sadece fiziğini değil psikolojisini de etkilemektedir. Sağlıklı beslenme ve detokslar son yıllarda oldukça revaçta. Rafine şeker ve diğer zararlı hazır gıdaları tüketmeyi bırakıp, tamamen doğal bir beslenme biçimine geçerek siz de vücudunuza bir iyilik yapabilirsiniz. Yoga ve pilatesle desteklenen bu beslenme biçimi sayesinde kendinizi yenilenmiş hissedeceksiniz. Spor yapmak insanda bazı hormonların salgılanmasını sağlar ve bu sayede kendinizi mutlu hissedersiniz. 

 

6. Kurşun döktürmek

Hepimizin aşina olduğu, kültürümüzün oldukça eski bir geleneği olan kurşun döktürme, insanı nazardan ve negatif enerjilerden korumayı amaçlar. Ayda bir defaya mahsus tecrübeli bir kişinin size kurşun dökmesiyle işe başlayabilirsiniz. 

 

Bonus: Negatif insanları hayatınızdan çıkarın!

Hayatımızda çoğu zaman bize negatif enerji veren, bizi mutsuz eden "vampir" tipinde insanlar bulunur. Bu insanlar etrafımızdayken istesek de iyi olamayız. Bu insanları tespit edip hayatımızdan çıkarmalıyız. Aksi taktirde maalesef ne yaparsak yapalım, mutlu olma çabamız pek işe yaramayacaktır. Unutmayın ki önemli olan sizsiniz. Hayatınızda temizliğe başlayın!

 

Sevgiyle,

VERA DONOVAN

Diğer popüler yazılarımız:

 

 

 


Aşağıdaki yazılarımızı da beğenebilirsiniz...