Mutluluğun Reçetesi by

Deneyimli Uzmanların Hayat İncileri

Medyum Helin'le Gerçek Tarot Öyküleri: Burak ile Erdi

 

BURAK İLE ERDİ

Bir tarot masalıyla daha merhaba.

Bu hafta farklı bir çiftimiz var. Onlar azınlık. Bu sebepten , onlar dışlanan , ayrık otu gibi kenara itilen, görmezden gelinen insanlar. Özgürlük, önce azınlıklar için var olmalı. Bu haftaki tarot masalımızın kahramanı  Burak. Burak henüz yirmi iki  yaşında. Çok kibar, çok yakışıklı, vücut çalışmış hoş bir genç adam.


Medyum Helin Tarot Kartlarıyla Size Yol Göstersin...

 


Burak’la tanışmamız “Genel tarot baktırmak istiyorum” diyerek karşıma oturmasıyla başladı. Aşk açılımı yaptım ilk.

“Burak” dedim, “çok aşıksın fakat kızlardan uzak durduğunu görüyorum. Çok ilgi çekiyorsun, kızlar sana bayılıyor, fakat sen uzak duruyorsun. Geçmiş te bir-iki deneyimin olmuş ve uzaklaşmış, bir kadına ilgi duyamamışsın. Senin eşcinsel olduğunu düşünüyorum, sen ne dersin?”

“Offf be Helin abla, ruhumu okudun resmen! Ben de sana nasıl söyleyeceğim diye kara kara düşünüyordum” dedi. Başladı anlatmaya:

“Ben Erdi’yi çok seviyorum. Duygularımın karşılığı var. Fakat biz korkuyoruz. Ailelerimizden, en çok da onları üzmekten korkuyoruz. İnsanların bizi yadırgamasından, yargılamasından korkuyoruz.”

 


<< Aşk Hayatınızın Geleceğini Medyum Helin'e Sorun >>


Burak bana defalarca geldi. Sorguladık, yargılamadık. O anlattı, ben dinledim .Tek isteği Erdi ile bir yaşam kurmaktı. Ama ailesini üzmeden, sosyal baskıdan çekinerek bunu nasıl yapabilirdi? Erdi’yi çok seviyor ve duyguları karşılık buluyordu. “Murathan Mungan kitapları oku” dedim. “Murathan Mungan cinsel yönelimi üzerine pek cok savaş vermiş ve kendi özgür seçimiyle cinsel tercihini korkusuzca yaşama kararı almıştır. Canın yanmadan bu savaşı kazanamazsın.”

Aşkın en yaralayan halidir bu.Toplumdan dışlanma, sevdiklerini, aileni, işini kaybetme riski vardır. Yasalar önünde bile susar, gizlenirsin. Oysa Türkiye Cumhuriyeti Anayasası’nda şöyle bir madde vardır:

Herkes, dil, ırk, renk, cinsiyet, siyasî düşünce, felsefi inanç, din, mezhep ve benzeri sebeplerle ayırım gözetilmeksizin kanun önünde eşittir. Hiçbir kişiye, aileye, zümreye veya sınıfa imtiyaz tanınamaz. Devlet organları ve idare makamları bütün işlemlerinde kanun önünde eşitlik ilkesine uygun olarak hareket etmek zorundadırlar.”

 


<< En İyi Uzmanlarımızdan Medyum Helin'le 10dksı 1 Euroya Konuş! >>


Aradan bir sene geçti. Maddi özgürlük, ruhsal özgürlüğü de yanında getirdi. Üniversite bitmiş her ikisi de mesleğe atılmıştı. Burak ile Erdi ayrı bir ev tutup birlikte yaşamaya başladılar. Arada bir beni arar, Helin ablalarıyla “kahve bahane, fal şahane” sohbeti yaparlar. Ben onları çok seviyorum.

Ne dersiniz, sizce aşk ayrım gözetir mi? Düşüncelerinizi yazının altına yorum olarak bırakmanızı rica ediyorum!

Aşkla, sevgiyle kalın bitanelerim

MEDYUM HELİN

 

Diğer popüler yazılarımız:

 

 

 


Aşağıdaki yazılarımızı da beğenebilirsiniz...