Mutluluğun Reçetesi by

Deneyimli Uzmanların Hayat İncileri

Gerçek Tarot Öykülerinde Bu Hafta: Selen ile Ali

 

SELEN İLE ALİ

Bu hafta çok renkli bir konuğum var. Kendisi on altı yaşından beri danışanım olur. Şimdilerde otuz bir yaşında. Ama benim küçücüğüm o, minicik şirinim. Bakmayın, avukat olunca birden bire büyüdüğünü sandı. Bir havalar, bir şımarıklık... Ofisime gelince ortalık bir şamata, sormayın gitsin! Öpmez de yutar sanki beni. “Nefes alamıyorum kız” diyerekten elinden kurtulurum.

Geçen hafta “Helin ablam ben geldim” diyerek daldı içeri, çiçeklerimi hiç unutmaz, yanında da jelibon paketleri. Kahve yaptık, hemen başladım fala.


Medyum Helin, Gelecekle İlgili Her Sorunuza Duru Görüsüyle Cevap Veriyor

Tarot Falı Baktır


“Ahhh Selen, bu ne hal, eviniz evde değil...”

“Aman Helin abla bak, şimdi anlatacağım. En iyi sen bilirsin bu Ali öküzüne nasıl yandığımı , senin de yıllar evvel buyurduğun gibi, o an geldi ve annemlere söyledim istemeye gelecekler diye.”

Annem tutturdu: “koltuk takımı eski, değişmeden gelemezler!”, “ev kirli boya badana ister”. Babam “para yok” der... Kafayı yiyeceğim, ben yıllarca beklemişim bu anı, yemişim koltuk takımını!”

“Annem beni dinler mi ? Dinlemedi tabii... Evde bir hararet. Benim içimi bir korku aldı. Ben evde kalcam öküzüm korkup kaçacak yine! İşte böyle Helin ablam. Söyle bana, bu yaz düğünüm var mı? Ben artık Ali’yle evlenmek istiyorum!”

Şöyle bir açtım fincanı . “Kız pek çok altın var bu fincanda, ben deyim üç ay sen de üç haftaya.”

Helin ablam altın maltın istemem, düğün var mı düğün? Vallahi yıllar önce verdiğin tarih geldi, ben daha da evlenmezsem bil ki seni öperek boğacağım.”

“Dur bakayım Selen, bir de tatil görüyorum kız... Balayına gidiyorsunuz!”

Helin abla ya o kadar seviyorum ki bir terslik çıkacak diye aklım gidiyor.”

“Bak Selen, elinde kahve tepsisi, şu da tuzlu olanı... Kız sakın fincanları yanlış vermeyesin! Bir de peri kızı görüyorum. Sen olabilir misin acaba ? Yok yok bu sen değilsin, ben evleniyorum, sen benim düğünüme gelmişsin.” J

“Şaka kız, şaka!” dedim. “Düğün var benim güzel peri kızım... Bak, boğmadan öp beni!”

Selen...

Çok mutlu ol, olur mu kuzum? Bak ben sözümü tuttum, senin masalını yazdım bu hafta. İnan düğününe de geleceğim, kaçırır mıyım hiç?

Selen ile Ali’nin Ağustos’ta düğünleri var. Umarız bu masal sonsuza kadar sürer.

Hepiniz aşkla, sevgiyle kalın...

MEDYUM HELİN

 

Diğer yazılarımıza da göz atın:

 

 

 


Aşağıdaki yazılarımızı da beğenebilirsiniz...